• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 Emu ve TRT 1 - F1

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 Emu ve TRT 1 - F1

Turksat 3A uydusundaki 11094 H 24444 frekanslı TRT 1 kanalında yayınlanan F1 yarışları için verilen kéyi içeren next 2000 softcami attığımda açılmamıştı. Emudaki kéy ile açılmadığından, kanalı seçince ekranda TRT 1 şifreli veya sorunlu yazıyordu. Kanal listesinde kanal isminin üzerine gelince de kanalın biss şifreleme sisteminde olduğunu gösteren yazı yoktu. Kanalı silip tekrar ekledim durum aynıydı. Bu kez Turksat 2A uydusundaki 11919 V 24444 frekanslı TRT 1 kanalını ekleyip, kanal listesinden üzerine gelince biss şifreleme sisteminde olduğunu belirten yazı çıktı ve yaklaşık 3-4 saniye bekleme ile yayın açıldı.

Tahminen kanalı açamayan arkadaşlar benim gibi, listelerinde 3A uydusundaki TRT 1i izliyorlardır. 2A uydusundakini silmişlerdir. 2A uydusundaki TRT 1i listelerine eklerseler belki sonuç elde ederler. 2A ve 3A uydusundaki kanal için emuda gerekli frekans ve kéy mevcuttu. Herhangi bir ekleme yapmadım. Turksat 3A ve 2A uydularındaki kanallar için mevcut diseqc ayarlarınızı değiştirmenize gerek yoktur. Her iki uyduda, 42°E de bulunmaktadır.

dostum gerçekten işe yarıyor. bu değerli bilgi için sağol.
    Ya bir yol bul, ya bir yol aç, yada yoldan çekil

Yorum yap

Kanal şifreliyken 11919V24444 TP li frekanslı TRT 1 i taratarak bilgi çubuğundaki şifreli ibareli simgesi çıktığında seyredilebiliniyormu?

Yorum yap

sana zahmet 2a uydusundaki trt frekansınıda yazsaydın bence tembel,araştırmacı olmayanlara bayağı yardım yapmış olurdun.

Yorum yap

güncel softcamı atın 11919 frekansındaki trt1 kanalı üstünde 5-6 sn bekleyin açılır

Yorum yap

sıvacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Kanal şifreliyken 11919V24444 TP li frekanslı TRT 1 i taratarak bilgi çubuğundaki şifreli ibareli simgesi çıktığında seyredilebiliniyormu?
            mesajımda da belirttiğim gibi, Turksat 2A daki 11919 V 24444 frekanslı TRT 1 kanalını seçip listede de üzerinde bekleyince biss şifreleme sisteminde olduğu bilgisi çıkıyor. kanalın açılması için cihazınıza, uygun TRT 1 frekans ve biss keyi içeren kéy dosyasını yüklemeniz gerekir.

m9114 Nickli Üyeden Alıntı
            sana zahmet 2a uydusundaki trt frekansınıda yazsaydın bence tembel,araştırmacı olmayanlara bayağı yardım yapmış olurdun.
            zaten konunun ilk mesajında gerekli olan frekans bilgisi mevcuttu. gözünüzden kaçmış olabileceğinden tekrar yazıyorum: 11919 V 24444

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X