• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

görüntü

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• görüntü

geçen gün bir arkadaşın başka bir marka ithal receiver'ini tvime bağladım, aynı hd kanalda o daha net bir görüntü verdi, benim next 2000 hd ise küçük küçük kareler ile görüntü veriyordu. aynı hdmı kablo ile bağladım. görüntü çıkışında yada benim bilemediğim başka bir problem mi var cihazda, oldukça kafama takıldı. lütfen bir açıklama yaparmısınız. televizyonum vestel full hd 42'.

zehh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen gün bir arkadaşın başka bir marka ithal receiver'ini tvime bağladım, aynı hd kanalda o daha net bir görüntü verdi, benim next 2000 hd ise küçük küçük kareler ile görüntü veriyordu. aynı hdmı kablo ile bağladım. görüntü çıkışında yada benim bilemediğim başka bir problem mi var cihazda, oldukça kafama takıldı. lütfen bir açıklama yaparmısınız. televizyonum vestel full hd 42'.
    görüntü ayarlarının her iki cihazda aynı oldugundan eminmisiniz ? 576i 720p 1080i gibi seçenekler mevcut bunları denedinizmi ?

şahsen bende 2000hdtv nin görüntüsü mükemmel demiyorum. hele sd kanallarda upscale özelliği zaten yok taktıgınız diğer cihaz humax yada katrein vb bir cihaz ise görüntü kalitesi farkı mutlaka vardır. çünkü bu cihazlarda upscale özelliği mevcut. fakar 2000hd dede kucuk kare kare görüntü vermeside ilginç bende öyle bi sıkıntı yok görüntü gayet doyurucu..
    Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
    Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
    WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

upscale ?
      peki bu özellik eklenemezmi

anladıgım kadarıyla görüntü kalitesini cok etkiliyo ?

Yorum yap

ayayhan Nickli Üyeden Alıntı
        upscale ?
        peki bu özellik eklenemezmi

anladıgım kadarıyla görüntü kalitesini cok etkiliyo ?
        eklenip eklenemeyeceği hakkında bi fikrim yok
        belki ilerleyen yazılımlarla olabilir.
        donanıma bağlıda olabilir.

fakat upscale özelliği ciddi anlamda sd görüntüleri iyileştiren bir teknoloji olduğu kesin.
        Panasonic TX-42PX80 Plasma + Profigold PVG 10002 24K Gold %99.96 OFC + Next 2000 SuperHD + 500GB E-Sata - D-Smart Modul + Full HD Paket
        Dreambox 800HD + 250GB Sata - Cccam FULL + Profigold PVG 1102 24K Gold %99.96 OFC
        WD Tv Live HD Player + 4X Seagate Xtreme 1TB

Yorum yap

marka vermek istemedim ama taktığım cihaz humax dı. kareler çok büyük değil küçük küçük ve özellikle yarı karanlık sahnelerde baş gösteriyordu, yayın da hotbird de yayın yapan hd bir sinema kanalıydı, çıkış ayarı her ikisinde de 1080i ye ayarlıydı ona baktım, kafama takıldı,

Yorum yap

evet 2000 hd lerde görüntü çokta tatmin edici degil

bende next 2000 hd kullanıyorum hem sd hemde hd yayınlarda pek tatminkar edici olmuyor cihaz baglı olan full hd lcd tv ler hdmı girişleri 1.3 ama nextte 1.3 degil belkide bundan dolayı lcd tv lerde next tatminkar bir görüntü vermiyor tahminimce benim farklı hd uydu alıcısında bende denedim hd görüntüsü arasında çok fark var kullandıgım televizyonda samsung 40a756 lcd tv ama next tatmin etmedi verdigim paraya üzüldüm

Yorum yap

barbar34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              bende next 2000 hd kullanıyorum hem sd hemde hd yayınlarda pek tatminkar edici olmuyor cihaz baglı olan full hd lcd tv ler hdmı girişleri 1.3 ama nextte 1.3 degil belkide bundan dolayı lcd tv lerde next tatminkar bir görüntü vermiyor tahminimce benim farklı hd uydu alıcısında bende denedim hd görüntüsü arasında çok fark var kullandıgım televizyonda samsung 40a756 lcd tv ama next tatmin etmedi verdigim paraya üzüldüm
              yükarıdada yazdığın gibi farklı hd uydu alıcısı(hangi marka model)nı kullan o zaman next ide satış bölümünde satışa çıkart.ama satmadan önce şunu söyleyeyim izlediğin sd yayınlar için altın kaplamalı skart to skart kullan.server a üye olduğun için tahminimce hd de izliyorsun hd içinde hdmı kablo bağla marka model önemli değil bence hepsi aynı işi görür.bide şunu söyleyeyim 40a756 lcd bence hd için güzel bir tv ama sd için uygun olmaz.sd için hd ready bir pioneer almanı tavsiye ederim.mesela Pioneer 428XD.bence sd için full hd bir tv yerinde bir tercih değil tabiki tercih sizin ben ps3 oynuyorum dersen bişi diyemem.
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210
              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

babar 34 arkadaşım sen dreamı falan görsen nextin görüntü kalitesini o zaman anlarsın 800 hd bundan daha kötü ama tabi yinede karar senin

Yorum yap

Kutudan çıkan HDMI kablo değilde 1.3 desteği olan Kaliteli HDMI kablo ile deneyin bende samsung kullanıyorum HD kanallarda karelenme vs. yok birde Samsungta HDMI ayarı olacak düşük , Normal gibi düşük seçtiğimde görüntü oldukça iyi oluyor bilginize.
                  NEXT MACHINA 3D

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X