• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next ye 2000 DPCIS SUPER PLUSTA Yazılım sonrası motor sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next ye 2000 DPCIS SUPER PLUSTA Yazılım sonrası motor sorunu

Arkadaşlar cihazıma 13.01.2009 tarihli yazılımı usb den attım.Yazılım sonrası Makina normal çalışıyordu. 8°W Atlantic uydusunu kaydedip kanalları bulduktan sonra ok deyip menüden çıkarken çanak en son görüntülediğim uyduya döndü.(kol motor).Sonrasında cihaz kilitlendi.Fabrika ayarları,tekrar yazılım atma,bir önceki yazılımı atmam,yedeklemelerimi kullanmam falan hiç birşey fayda etmiyor.Motor limiti almak isterken hata veriyor. Motor limitte diyor.Çanağı kontrol ettim batı yönünde limitte.Sizce sorun ne olabilir? Ustalardan ricam hafta sonumu zehir eden bu soruna bir çözüm varmı acaba?İlgilenen Üstadlarıma şimdiden teşekkürler. Saygılarımla...

mercan59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cihazıma 13.01.2009 tarihli yazılımı usb den attım.Yazılım sonrası Makina normal çalışıyordu. 8°W Atlantic uydusunu kaydedip kanalları bulduktan sonra ok deyip menüden çıkarken çanak en son görüntülediğim uyduya döndü.(kol motor).Sonrasında cihaz kilitlendi.Fabrika ayarları,tekrar yazılım atma,bir önceki yazılımı atmam,yedeklemelerimi kullanmam falan hiç birşey fayda etmiyor.Motor limiti almak isterken hata veriyor. Motor limitte diyor.Çanağı kontrol ettim batı yönünde limitte.Sizce sorun ne olabilir? Ustalardan ricam hafta sonumu zehir eden bu soruna bir çözüm varmı acaba?İlgilenen Üstadlarıma şimdiden teşekkürler. Saygılarımla...
    Sanırım sorunun kollu motordadır.
    1-Uyduya gelen elektrik fiş ayaklarının (4 renkli kablo) birinde iletişimsizlik
    olma ihtimali,
    2-Uydudan çanağa giden kabloda hasar olma ihtimali
    3-Motor dönüyorsa,tekrar limit almayı dene....
    4-motor limitte demek,dönderme işleminde aksaklık demektir ki,biliyorsan
    sen mudahale et,yoksa bir bilene danış...ancak limitleri sıfırlarsan netice
    alacağını tahmin ediyorum.Tabii ki,kablo ve motorda teknik bir sorun yoksa,
    kolay gelsin..
    saygılar

Yorum yap

Söylediğin herşeyi denedim ama nafile.Kablo ve motoruda kontrol ettirdim sorun yok acaba yazılımdan önceki ayarlarda mı bir sorun olabilir?Araştırıp çözmeye çalışıyorum. İlgilendiğin için teşekkür ederim.Saygılar...

Yorum yap

bence senın motor batıya gelıp kıtlenmıs cıhaz onu cevırmez hata verır genlde cozum yoluda bır 12 volt adaptorle canktan gelen motor uclarına elektırık ver motoru cevırmeyı dene canagı orta bır kısma getırıp yenıden lımıt almayı dene bu arda sakın ha sensor uclarına voltaj verme sensorun anında gıder sensor degıstırmek durumunda kalırsın bırde boyle bır problem yasamamak ıcın motorun ıcınde frenler var onların ayarlarının yapıl olsa boyle bır problem yasamazdın kolay gelsin

Yorum yap

Arkadaşlar next2000 dpcıssuper cihazıma bu ayın 13ünde yazılım attırdım astra uydusundaki traje tv motors tv canik kanalları bütün ********* girdigim halde açmadı daha önce ben bu kanalları seyrediyordum bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X