• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 7600 Loader Sorunu Sinyal Kendiliğinden Gidiyor..!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 7600 Loader Sorunu Sinyal Kendiliğinden Gidiyor..!

Merhaba ustalar arkadaşlar next 7600 makinamı önce sunny yazılımı yükledim baktım makinam donuyor kasılıyor sorun var diye next yazılımına döndüm ama üç tane uydum var Türksat Hotbir Hispesat bu uyduları ararken arama bölümünde Türksat ve Hotbirde sinyal var ama Hispesatta sinyal yok aratınca kanalları buluyor ama uydu bölümünde sinyal sıfır anlamadım sonra kanalları gezerken bir kanal normal ise öbüründe uydu yok sinyal sıfır gözüküyor trt 1 de bile oluyor ne yapacağımı şaşırdım loader 2.1.9 v4 gözüküyor loaderi yükseltebilirmiyim ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz iyice sinir yaptı makina trt kanalında bile kasılıyor bana lütfen yardım bekliyorum saygılar,

selam

Cihaz bilgilerini yazarmısınız.

saygılar.
    www.teknoshare.com

Yorum yap

12.03.A5 loader 2.1.9.v4 next 7600 geçen sizin burada aldığım sunny yazılımı attım malesef next 7600 için orjinal yazılımı olmadığı için ondan sonra başladı sorunlar kasılmaya donmaya uydu bulamama gibi bende dün nexte dönen yazılımı yükledim sonra bir forumda bulduğum 14.02.2006 next yazılımını onu yükledim ama sorun devam ediyor hispasat uydusunda sinyal sıfır ama kanalları gösteriyor kanalları gezerken donuyor ve uydu yok işareti veriyor sinyal sıfır oluyor trt kanalında bile uyduyu bulamıyor burada sunny yazılımını yüklediğim zaman kanal kiliti açılılmıyorsa kurukafa işareti olan loader iy yükleyin yazıyordu onu yükledikten sonra başladı loaderi nasıl yükseltebilirim 2.1.9 v4 gözüküyor loader şimdiden teşekkür ederim saygılar,

Yorum yap

selam

arkadaşım

ilk önce cihazına reset yapınız.

ardından loder sorununa çözüm olarak bunu BL219v4 Geçiş yazılımı.zip yükleyiniz, yüklemek için cihazı arkadan kapatın kurukafayı çalıştırın yüklensin, cihaz açılsın ve reset yapınız.

ardından bu BL_619v1_conv.zip loderi bu Kup240tr.zip proğram ile yükleyiniz, reset yapınıaz.

ardından bu NextYE7600SKY-2005SKY 12.03.A5 (20.12.2004).zip yazılımı bu Kup240tr.zip proğram ile yükleyiniz, reset yapınız cihaz next'e dönecek.

ardından bu YE-2005DCIAZ_12.03.A5_051122zc.zip yazılımı buatmUP107.zip proğram ile yükleyiniz. cihza reset atınız.

kanalları taratmanız önerilir. hazır listede yükleyebilirsiniz.

ve güncel olan keyleri bu proğram Next2005SoftcamEditor.zip ile buradaki http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=5708 güncel key dosyasını alıp yükleyiniz.

NOT: yükleme için mutlaka talimatlara uyunuz, yüklemede yapılacak hatalar tamamen yükleyene aittir.

iyi seyirler.
        www.teknoshare.com

Yorum yap

çok teşekkür ederim arkadaşım akşam evde yazdığın sıraya göre yükleme yapacağım umarım sorunum çözülür yarın bilgisini veririm saygılarımla,

Yorum yap

olmadı arkadaşım sorun aynen devam ediyor malesef saygılar,

Yorum yap

selam

sorun tuner sorununa benziyor. bir servise götürseniz daha iyi olucak.

saygılar.
              www.teknoshare.com

Yorum yap

zaten dün servise gitti anten han karaköyde servise babam götürdi yarım saat arkadaş uğraşmış tamam demiş ama akşam evde yine aynı hatayı veriyordu bu götürdüğümüz yer next karaköydeki yeri arkadaşlar yarım saat uğraşmış ama neden hata aynı devam ediyor anlamadım loaderi 2.1.9.v3 yapmışlar acaba 6.19 döndürsem düzelmezmi veya başka ne gibi çözümler olabilir bu arada senin verdiğin şeyleri yapmadım bunuda belirtim kendime güvenemedim servise gönderdim ama benim üste verdiğim yazılımları yükl düzelir dersen yapmaya çalışırım.
                hispesat uydusunda netwörk aramada sinyal sıfır ama kanalları gösteriyor yayınları seyrederkenm birden uydu yok işareti çıkıyor seyrederken veya kanal kanal gezerkende yapıyor lig tv yi hemen açmıyor onun üzerinde kapatıp açınca çalışıyor TPS gurubunda da öyle direk açmıyor nba tv de öyle üzerinde kapatıp açınca açılıyor türksatta ve hotbirde netwörk aramada sinyal çok iyi ama hispesatta sıfır anlamdım bu işten bir şey arkadaşım yardımların için teşekkür ederim saygılar,

Yorum yap

@lepistes

servis elemanı bu söylemiş olduğunuz sorunları bizzat cihazın kurulu olduğu sistemde incelemesi gerekli, sadece cihazda olmayabilir bu dediğiniz hatalar,

saygılar.
                  www.teknoshare.com

Yorum yap

sistemde 3 tane uydu 4.lü daiseg var ama daisegde diğerleri çalışıyor hispasatta 0 sinyal ama her kanal gösteriyor loaderi 6.19 yapsam normale dönermi başka bir şey aklima gelmiyor

Yorum yap

Antenler-Kablolar-Diseqc Swicth-Bağlantıları kontrol ettiniz mi...
                      Sorun donanımsalda olabilir.

Yorum yap

anten ve kablolar sağlam ama dısecg ten şüpheleniyorum ama dün hispesatı 3 den 4 de taktım yine aynı türksat hotbir sinyal süper hispesat netxörkde sinyal sıfır ama kanalların hepsi gösteriyor switc dediğin ne kablonun ucundaki takma aletimi eğer dısecg bu hatayı yapıyorsa değiştireceğim bu hatayı sizce dısecg verirmi saygılar,

Yorum yap

lepistes Nickli Üyeden Alıntı
                          sistemde 3 tane uydu 4.lü daiseg var ama daisegde diğerleri çalışıyor hispasatta 0 sinyal ama her kanal gösteriyor loaderi 6.19 yapsam normale dönermi başka bir şey aklima gelmiyor
                          @lepistes

yukarıda yazmışsın her kanal gösteriyor ise sorun yokki

saygılar.
                          www.teknoshare.com

Yorum yap

Walla @lepistes sorunun ne tam anlamadım bende
                            Sinyal sıfır ama kanallar var diyorsun Disecq Swichi bence değiştir.git bi next swich al bi dene bakalım.

Yorum yap

Teknoka ve Pride moderatör arkadaşlarım vala ben bile anlamadım makinam sorun varmı yokmu diye dün akşam farkına vardım ki uydu arama kanal arama bölümüne girince netwörk kısmında ne yapıyorsa orda yapıyor ondan sonra kendiliğinden kapanıyor bozuk gösteriyor uydu yok işareti veriyor yani bu yaptığı olaylar kanal arama bölümünde hispesatta sıfır sinyali görünce yapmaya başlıyor şimdi sorun daisecg mi makinamı cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim saygılarımla,

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X