• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

İmpEx Nasıl Kullanılır..!!! ???

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• İmpEx Nasıl Kullanılır..!!! ???

Arkadaşlar Elimde 1.7 ve 1.2 versiyonu olmak üzere 2 adet impex dosyası var smf forumdan vbulletine convert (geçiş) yapmak istiyorum ama netin altını üstüne getirdim bu impex denen meretin nasıl kullanılacağını türkçe olarak kimse anlatmamış.
    Yada nasıl kullanıldığını türkiyeden kimse bilmiyor galiba
    işin enteresan tarafı vbulletin konusunda ün yapmış forumlarda bile yok bu bilgi.
    Bilen ve yardımcı olmak isteyen arkadaş olursa sevinirim.

impex'le yaklaşık 50-60 forum çevirdim vB'ye.. kullanımı oldukça basit. öncelikle her iki db de (smf ve vB) aynı serverde olması gerek. sonra impexin config dosyasını düzenle; her iki db'nin bilgilerini yaz.. target ve source db isimlerini ve şifrelerini gir. daha sonra XML dosyasını admincp'ye upload et, impex klasörünü de direk forum dizinine upload et. sıfır kurmuş olduğun boş vBulletin'deki admincp'de impexin import menüsü çıkacak zaten. ordan smf seçip tabloalrı sırasıyla import edeceksin..

Yorum yap

Elimde 2 adet Smf forum yedeği var Organik yani Smf kurulu değil yedeği var sadece

1- 24543-complete_2005-12-30.sql
      2- 24543-complete_2005-12-30.sql.gz

Yedeklerin dosya yapısı yukarıdaki gibi bu yedeklerle yapabilirmiyim yoksa vb kurduğum hostta VB nin yanına Bu yedekler vasıtasıyla yeniden bir de smf mi kurayım.
      birde vb'nin admincp sine xml olarak hangi dosyayı atmam lazım O bolümünü anlamadım ilgine teşekkürler dostum..

Yorum yap

impex upload paketindeki includes/xml/cpnav_impex.xml 'yi olduğu şekilde aynı klasör içine upload edeceksin ftp'de. smf kurmana gerek yok. o elideki iki yedek dosyasından birini bir db açarak içine restore et. ve ayrı bir sıfır vB forum kur. daha sonra bu vB içine restore ettiğin diğer db'den bilgileri import et impex kullanarak. üstte verdiğim bilgiler doğrultusunda.

zamanım kalırsa resimli impex kullanımı anlatımı yapmaya çalışırım birçok kişi sormaya başladı. (gerçi onu da alıp yayınlarlar hatta "organik bizden çaldı" derler gene ama neyse.. )

Yorum yap

Şimdi enteresan bir durum var organik 1.74 versiyon impex 3.5.x ler'de çalışıyor diyor impex in içindeki readme ama malesef 3.5.0 ve 3.5.1 de denedim olmadı yani olmadı derken admincp de bakım yazan bölümde impex/import başlığı çıkmıyor ayrıca sen impex upload paketindeki includes/xml/cpnav_impex.xml dosyası derken cpnav_impex.xml dosyasını forum klasörünün içerisindeki admincp klasörünemi atmamı istiyorsun ben öyle denedim olmadı impex upload paketindeki includes klasörünün içindekileri olduğu gibi forum klasöründe bulunan includes klasörüne attım yine olmadı yani senin anlıyacağın gerek impex upload paketindeki includes'in içindeki xml klasörünü gerek cpnav_impex.xml isimli dosyayı forum klasöründe çeşitli yerlere atarak denedim olmadı tam yerini söylersen sevinirim

2nci olarak versiyon 1.2 impex 3.0.x versiyonlarda çalışıyor ama bu versiyonda sadece aşağıdaki forumlar için işlem yapabiliyor
          1- ubb_classic
          2- phpBB2
          3- eve
          4- ipb

Dostum sen en iyisi müsait olduğunda bize resimli bir anlatım yap kafayı yedim resmen bu impex olayı ile ben senin bu anlatımınla ilgili telif hakkının en büyük savunucusu olucam sana söz hangi forumda görirsem yaw aloo bilader bu organik81 in çalışması diye uyarıcam ..

Yorum yap

ftp'de de forum/includes/xml içine upload edeceksin o xml dosyasını.. ozaman çıkması gerek.. mümkünse son sürüm impex dene lisansın varsa indirebilirsin birçok scripti destekler.. lisans yoksa cracklisi vardır mutlaka piyasada..

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
              ftp'de de forum/includes/xml içine upload edeceksin o xml dosyasını.. ozaman çıkması gerek.. mümkünse son sürüm impex dene lisansın varsa indirebilirsin birçok scripti destekler.. lisans yoksa cracklisi vardır mutlaka piyasada..
              Ok dostum şimdi anladım tam yerini organik impex'in son sürümü versiyon olarak kaç şu an..

Yorum yap

Organik dostum ne yaptın bizim resimli impex anlatım olayını acele ettirmek istemem ama bu bendeki smf yedeği benim yeğene ait sıkıştırıp duruyor beni kerata yaw

Yorum yap

valla ben alır yayınlarım

ama emek hırsızlığı olmaz dostum...

Yorum yap

Mack Nickli Üyeden Alıntı

valla bildiğin bir link varsa özel mesaj at bana dostum zira bu bilgiye ihtiyacım var dolayısı ile organik bir şey demez sanırım aynı zamanda başka sitenin reklamı'da yapılmamış olur mach1digital'de saygılar..

Yorum yap

Admin panelde içeri al seçeneği çıktı ancak içeri ala basınca hata veriyor.İmpex 1.74i vbulletinin olduğu dizine yükledim acaba yanlış yeremi yüklüyorum.

Yorum yap

done Nickli Üyeden Alıntı
                        Admin panelde içeri al seçeneği çıktı ancak içeri ala basınca hata veriyor.İmpex 1.74i vbulletinin olduğu dizine yükledim acaba yanlış yeremi yüklüyorum.
                        tam olarak ne tür hata veriyor ? ona göre fikir yürütelim..

Yorum yap

Mack Nickli Üyeden Alıntı

kardeş bildiğin link varsa impex hakkında bana da pm den atarsan sevinirim

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
                            tam olarak ne tür hata veriyor ? ona göre fikir yürütelim..
                            There seems to have been a slight problem with the database. hatası veriyor.

Yorum yap

done Nickli Üyeden Alıntı
                              There seems to have been a slight problem with the database. hatası veriyor.
                              o hatayı veren sayfaya sağ tıkla kaynağı görüntüle ve ordaki hata kodlarının tamamını koy. ona göre anca hangi tabloda db'de ne tip hata olduğunu anlayabiliriz.. veritabanı arızalı..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X