• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

USB ye KANAL BİLGİSİ

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• USB ye KANAL BİLGİSİ

USB ye KANAL BİLGİSİ yedeklemesi nasıl yapılıyor.arkadaslar yardım

USB yi tak menüden USB gel ve okeyle. Sonra da kumandadan favori tusuna bas ok.

Yorum yap

omerx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      USB yi tak menüden USB gel ve okeyle. Sonra da kumandadan favori tusuna bas ok.
      aynen uyguladım. ben kaydettim. zaten son yazılımda en çok hoşuma giden de bu özellik. bir de kayıt yaparken başka kanal izleyebilmem. saolsun emeği geçenler....

Yorum yap

Merhabalar ben sadece kayıt yaparken başka kanal izleyebilmeyi nasıl becerdiğini ğrenmek istedim.

Yorum yap

1.barmen Nickli Üyeden Alıntı
          Merhabalar ben sadece kayıt yaparken başka kanal izleyebilmeyi nasıl becerdiğini ğrenmek istedim.
          Sadece aynı transponderde yayın yapan farklı yayınları izleyebilirsiniz.

Yorum yap

USB ile kaydettiğiniz kanal listesini STB link programları açmıyor. Bu durumda alınan liste sadece yeni yazılım yüklemelerinde kanalların silinmesi ihtimâline karşı yedek olarak elde tutma avantajı dışında bir şey sağlamıyor.

Son verilen yazılımda Türksat'ı tarattığımda Mesaj ve kadırga tv çıkmadı. Kumandadan ekleme yapmak (TP listesi sonuna değil. Nümerik olarak) uğraştırıyor. PC de düzenlemek istediğimde USB ile yedeklediğim kanal listesi açılmadı. Artık STB link programını kullanarak kanal listsini bilgisayara kopyalayıp, gerekli TP düzenlemsini bu yöntem ile yapmaya çalışacağım.

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı
              USB ile kaydettiğiniz kanal listesini STB link programları açmıyor. Bu durumda alınan liste sadece yeni yazılım yüklemelerinde kanalların silinmesi ihtimâline karşı yedek olarak elde tutma avantajı dışında bir şey sağlamıyor.

Son verilen yazılımda Türksat'ı tarattığımda Mesaj ve kadırga tv çıkmadı. Kumandadan ekleme yapmak (TP listesi sonuna değil. Nümerik olarak) uğraştırıyor. PC de düzenlemek istediğimde USB ile yedeklediğim kanal listesi açılmadı. Artık STB link programını kullanarak kanal listsini bilgisayara kopyalayıp, gerekli TP düzenlemsini bu yöntem ile yapmaya çalışacağım.
              amma ben usb-ye kayit yaptiqim udb listesini stblink 2.o1 proqramiyla actim! ve kullanmadiqim uydulardaki gereksiz transponderleri sildim! vekanal listesini usb_ye atib yeniden usb-den cihaza yolladim! cok zovkli bir is oldu!
              Ben motorlu antenle 90E -den 18 W -yedek C ve ku band lnb kullaniyorum! ve cihazin transponder hafizasi yetersiz kaliyordu! kullanmadiqim uydulardaki transponderleri silerek bu problemi halletmis oldum!
              bir de gereksiz uydulari silebilsek? cok guzel olacak!
              NEXT 2000 CIS SUPER PLUS! NEXT 2000 FTA SUPER PLUS USB_li!

90E-18W! V-BOX POZISIONER!185 SM-LIK MOTORLU ANTEN!

Yorum yap

fanatik_71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                amma ben usb-ye kayit yaptiqim udb listesini stblink 2.o1 proqramiyla actim! ve kullanmadiqim uydulardaki gereksiz transponderleri sildim! vekanal listesini usb_ye atib yeniden usb-den cihaza yolladim! cok zovkli bir is oldu!
                Ben motorlu antenle 90E -den 18 W -yedek C ve ku band lnb kullaniyorum! ve cihazin transponder hafizasi yetersiz kaliyordu! kullanmadiqim uydulardaki transponderleri silerek bu problemi halletmis oldum!
                bir de gereksiz uydulari silebilsek? cok guzel olacak!
                Bunu nasıl başardınız, bilemiyorum. Ben digium.net ten indirdiğim STBlink 2.0 programı ile kanal listesini açamadım. Hata veriyor. Ayrıca bir başka forumda da kanal listesini Rapidshare üzerinden paylaşan arkadaş, bu listeyi USB den üzerinden kaydettiğini ama STBlink programı ile açılmadığını yazmıştı. Bende de aynısı oldu. Gerçi kanal listesini PC ye kopyalayıp açmama gerek kalmadı. Mesaj ve kadırga Tv çıkmıyordu. TP listesine baktım. Frekansı var, Symbol Rate değeri yanlış yazılmış. Doğrusunu yazdım sorun çözüldü.

Yorum yap

x-baron Nickli Üyeden Alıntı
                  Bunu nasıl başardınız, bilemiyorum. Ben digium.net ten indirdiğim STBlink 2.0 programı ile kanal listesini açamadım. Hata veriyor. Ayrıca bir başka forumda da kanal listesini Rapidshare üzerinden paylaşan arkadaş, bu listeyi USB den üzerinden kaydettiğini ama STBlink programı ile açılmadığını yazmıştı. Bende de aynısı oldu. Gerçi kanal listesini PC ye kopyalayıp açmama gerek kalmadı. Mesaj ve kadırga Tv çıkmıyordu. TP listesine baktım. Frekansı var, Symbol Rate değeri yanlış yazılmış. Doğrusunu yazdım sorun çözüldü.
                  http://www.speedyshare.com/360433462.html Buradaki calisir! ben denedim proqram kanal listesini bilgisayarda acir! Bununla deneyiver! mutlaka olur!
                  proqramda com port ayarinin hemen altidaki ikinci tusla userdatabase sec hemen acar! usb-ye kayd etdiqin kanal listesini!

http://www.speedyshare.com/782767217.html NEXT 2000 CIS SUPER PLUS_ bu da benim kanal listem! bir de bunu dene istersen!
                  NEXT 2000 CIS SUPER PLUS! NEXT 2000 FTA SUPER PLUS USB_li!

90E-18W! V-BOX POZISIONER!185 SM-LIK MOTORLU ANTEN!

Yorum yap

Problem son yazılımdan önce verilen STBlink programından kaynaklanmakta imiş. Sayın Tasarım'ın Türkçeleştirdiği 2.01 ile denedim, kanal listei açılıyor. Bu arada, 14.04.2008 yazılımından itibaren görülen DT kartı güncellememe sorunu halâ çözülmemiş. İlgililerin, ilgilenmesi dileğimle....

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X