• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Port sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Port sorunu

Bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı. Yeni aldığım 2000 HDTV ile sharing için bir servera bağlanınca sık sık portlardan bazılarını kaybediyor, ve istediğim kadar kırmızı veya yeşil tuşa basarak günceleme yapayım, mümkün değil bulamıyor. Tek çözüm makineyi fişten çekmek veya arkasındaki düğmeden kapatmak. Ancak ondan sonra hemen bulabiliyor. Gidince yine aynı şey. Mutlaka düğmeden kapamak lazım. Yoksa "card not found"dan öteye gitmiyor. Ping atarak bağlantıyı da kontrol ediyorum. Herşey normal, ama kartları bulamıyor. Ve bu çok sık oluyor. Çeşitli ve farklı serverlarla da denedim. Yardımcı olabilecek var mı?
    Teşekkürler.

Arkadaşım serverinden ya da adsl den olabilirmi bizde bir problem yok ama...

Yorum yap

asfio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşım serverinden ya da adsl den olabilirmi bizde bir problem yok ama...
      Hayır sanmıyorum. Serverdan veya adsl den olursa neden makinenin switchinden kapatıp açınca düzelsin? Makineyi elektrikten ayırıp, yeniden açmak gerekiyor. Sanıyorum o zaman "protected run" olayı devreye giriyor, bu da neyyse, veya nasıl yapıyorsa, yazılımı resetliyor, yani stanby'da açıp kapatmaktan farklı bir olay oluyor herhalde ve anında bağlanıyorum o zaman. Yani benim sorunum portu arada sırada kaybetmek değil, kaybedince bir daha makinenin switchini kapatmadan asla alamamak. Eh, yarım saatte bir de port kaybedince, olay çekilmez oluyor.

Yorum yap

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=37957 Burayı oku tatbik et sorunun çözülür
        Vu Duo2- Next Machina 3D

Yorum yap

ozonder35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=37957 Burayı oku tatbik et sorunun çözülür
          Tesekkurler yanıt için. Ancak orda islenen konu ile benim sorduğum konu arasında bir ilgi yok. Benim servera veya modeme bağlanmakla ilgili bir sorunum yok. Servera bağlıyım. 9 port çalışıyor diyelim. 10cu dakikada bu portlardan biri kayboluyor. öbür sekizi çalışmaya devam ediyor. Şimdi bu portu yeniden bulmak icin normal olarak port guncelleme yapmak lazım değil mi?.Ama mümkün değil bulamıyor. İllaki makineyi switchden kapamak lazım. Kapatıp açınca ANINDA buluyor. Bilmem anlatabildim mi sorunumu.

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Tesekkurler yanıt için. Ancak orda islenen konu ile benim sorduğum konu arasında bir ilgi yok. Benim servera veya modeme bağlanmakla ilgili bir sorunum yok. Servera bağlıyım. 9 port çalışıyor diyelim. 10cu dakikada bu portlardan biri kayboluyor. öbür sekizi çalışmaya devam ediyor. Şimdi bu portu yeniden bulmak icin normal olarak port guncelleme yapmak lazım değil mi?.Ama mümkün değil bulamıyor. İllaki makineyi switchden kapamak lazım. Kapatıp açınca ANINDA buluyor. Bilmem anlatabildim mi sorunumu.
            Sen yine de bir dene

Yorum yap

Digium Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Sen yine de bir dene
              Sayın Digium,
              Ben zaten ilk ayarlarimi sizin o soz konusu basliktaki aciklamalariniza gore yapmistim. Nokta virgul ayni. Bu arada size de tesekkurler o aciklamalar icin. ip'yi aldiktan sonra sabitledim, yahoo'dan pingimi attim. Hic bir sorun yok. Server adresimi yazdim, baglandim. Seyrettim 10 dakika, sonra port gitti, not found yaziyor. Simdi tek secenek switch'den kapamak. Eger siz o portun kaybolmaması veya hemen bulunmasi icin bir yontem biliyor iseniz, rica ediyorum, anlatin. O baslik altinda ben buna yanit bulamiyorum. Tekrar tekrar okudum.

Yorum yap

Bende de port ok. Herşey tamam ping ok. ama HD kanalları açmıyor. Nedendir acep.. Sabah hd kanalları seyredebiliyordum. Öğlen ve şu saate kadar yalan oldular..
                Sizlerde bu sorun varmı..

Yorum yap

ersinerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Bende de port ok. Herşey tamam ping ok. ama HD kanalları açmıyor. Nedendir acep.. Sabah hd kanalları seyredebiliyordum. Öğlen ve şu saate kadar yalan oldular..
                  Sizlerde bu sorun varmı..
                  aynı sorun bende var ..!!! HD ler yok sadece bazılarının sesi var nasıl oluyor bu yaw..!

ve en bastaki sorun da var
                  bazen cihazı kapamadan bir sey acmiyor..!
                  bunlar nedendir acaba..*

Yorum yap

fault123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Bilmiyorum benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı. Yeni aldığım 2000 HDTV ile sharing için bir servera bağlanınca sık sık portlardan bazılarını kaybediyor, ve istediğim kadar kırmızı veya yeşil tuşa basarak günceleme yapayım, mümkün değil bulamıyor. Tek çözüm makineyi fişten çekmek veya arkasındaki düğmeden kapatmak. Ancak ondan sonra hemen bulabiliyor. Gidince yine aynı şey. Mutlaka düğmeden kapamak lazım. Yoksa "card not found"dan öteye gitmiyor. Ping atarak bağlantıyı da kontrol ediyorum. Herşey normal, ama kartları bulamıyor. Ve bu çok sık oluyor. Çeşitli ve farklı serverlarla da denedim. Yardımcı olabilecek var mı?
                    Teşekkürler.
                    aynen bend de var bu sorun
                    arkadan kapamadan kesinlikle düzelmiyor..!

Yorum yap

Arkadaşlar bizdeki hotbird sinyal sorunuyla benzer bir sorun bu da. Arkadan açıp kapatınca bir sorun yok, kumandadan açıp kapatınca ya sinyal yok yada paylaşım yok.

Yorum yap

Merhaba Arkardaşlar,

Bahsi gecen sık sık port kaybolma ve yenileme için mutlak surette arkadan şalteri kapatma sıkıntısını bende yaşamaktayım. Olsun modemde olsun cihazda kontrol etmedigim en ufak birsey kalmadı. Hicbir şekilde düzeltemedim. Fault123'ün dedigi gibi server bağlantısında bir port sık sık kayboluyor genellikle de izlediğimiz port oluyor bu, ve yenileme yaptığımızda diğer portlar blunduğu halde izlemekte olduğumuz kanalın portu ancak arkadan kapatıp açarsak yeniden bulunabiliyor. Burda iki şık var. Biri sık sık portun gitmesi diğeri ise şalterden kapatıp açmadan portun bulunamaması. Bu arada bağlandığım server da kesinlikle kalabalık bir server değil, yani yoğunlukla ilgili değil bu olay. Modem için tavsiye edilen DNS ayarı da ilk günden beri o sekilde ayarlı.

Umarım buna bir çözüm bulunur. Gerçekten güzel bir cihaz ama serverdan birşey izediğimizde bayağı eziyetli oluyor.
                        Wave Frontier 6 LMB multifocus çanak (1°,5°,7°,13°,16°,25°) + 2 adet 3 M. çanak (19°, 28°) Next Hd 2000 + Echostar 3000IP + Pioneer 435 XA Plazma + Yamaha Rx-V661 7+1 + Sony RDR hx710 Hd Recorder + Philips 5960 DIVX Player

Yorum yap

Selamlar ,

Ben cihazı açıp kapasam da Hd kanalları izleyemiyorum . Portta herhangi bir sıkıntı yok. Diğer tüm kanallar tamam ama HD yayınlar off

Sanırım Server'dan kaynaklanıyor. Aynı serverdan diğer tüm kanallar var..

Diğer sorunlardan hiç yaşamadım ama sanırım ileride çözerler.

İyi Akşamlar.

Yorum yap

hbelir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Arkadaşlar bizdeki hotbird sinyal sorunuyla benzer bir sorun bu da. Arkadan açıp kapatınca bir sorun yok, kumandadan açıp kapatınca ya sinyal yok yada paylaşım yok.

sinyal sorunun işlendiği konuda da yazdım.
                            Port sorunu gibi sinyal sorunu da hala halolmadı. Orada da dediğim gibi ustaların ne kadar yoğun olduklarını, NEXTi geliştirmek için ne kadar çalıştıklarını biliyoruz ve takdir ediyoruz. Onların sayesinde bu günlere geldik. Teşekkür ediyoruz, ancak NEXTimizin tadını çıkarabilmek için bir an önce bu sorunumuza da bir çözüm bulmalarını, bir yol göstermelerini rica ediyoruz
                            Saygılarımla

Yorum yap

dün bende de yaptı portları güncelle dedim güncellemedi not found yazdı. ping attım yine olmadı. arkadan kapattım açtım.port güncelleme yaptırdım okey.
                              نهسه سثريهلهغمث ثقشلاثقهق

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X