• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ADSL şifrem ile başkası bağlanabilirmi?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ADSL şifrem ile başkası bağlanabilirmi?

Arkadaslar benim sorum şu.
    Ben şu anda 512Kbps 3Gb kotalı bağlantı kullanıyorum fakat daha önce 256 3GB kullanırken hemen hemen aynı işleri yaparken bu sefer ay dolmadan kotam bitmek üzere.
    512 bağlantıda fazla mı kota yiyor yoksa benim kullanıcı adımla bir kişi baglanıp kendi bant genişliğinin izin verdiği şekilde girip benim kotamdan mı yiyor.

Yani ben kendi bilgisayarımla bir başkasının kullanıcı adı ve şifresiyle girsem yine benim kotamdan mı yer yoksa girdiğim kişinin kullanıcı adını girdiğim için o kişinin kotasını mı kullanmış olurum.
    Kafam iyice karıştı.Normalde benim hattıma sinyal gelmese giremem.Geldiği zaman da başkasının şifresiyle bağlansam da benden mi gider.Zaten Türk Telekom benden bu parayı alıyor sunuçta.Yani ben ADSL hizmetini kullanmak için zaten bir miktar para ödeyip bu bağlantıyı alıyorum ve portum açılıyor.O zaman bir başkası sınırsız bağlantı kullanınca da zaten birşey değişmiyor.Ne kadar girerse girsin.Ben o zaman başka bir şifreyle girsem ve denesem ne olur.Çevirmeli bir bağlantı değil sonuçta o hatta gelen bir bant genişliği ve sana ayrılan bant genişliğini bir başkası kullanamaz ama bazı arkadaşlar böyle bir fikir soktu aklıma.
    Acaba siz bu konuda ne dersiniz arkadaşlar.Fikirlerinizi paylaşırsanız gerçekten çok rahatlayacağım.
    website

Sayın image dostum size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle başka birinin, sizin hattınız üzerinden internete bağlanması pek mümkün değil çünkü; verilen şifre ve kullanıcı adı sadece sizin vermiş olduğunuz telefon numarası için geçerli anlayacağınız üzere sizin hattınız olmadan başkası internete giremez.
    saygılarımla

Yorum yap

mrb

tasarım Nickli Üyeden Alıntı
      Sayın image dostum size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle başka birinin, sizin hattınız üzerinden internete bağlanması pek mümkün değil çünkü; verilen şifre ve kullanıcı adı sadece sizin vermiş olduğunuz telefon numarası için geçerli anlayacağınız üzere sizin hattınız olmadan başkası internete giremez.
      saygılarımla
      Sevgili arkadasım yalnız şöyle birşey var.Ben kendi kullanıcı adım ve şifremle başka bilgisayarda internete giriş yapabiliyorum.Benim de aklımı karıştıran bu.Yani bu kota ölçümü kullanıcı adı ile mi ilgili yoksa hangi bilgisayarda girildiğine mi bağlı.Çünkü ben başkasının bilgisayarında ADSL kota sayfasına girebiliyorum ve kendi kullandıgım kotayı görebiliyorum.Eğer öyleyse ben kullanıcı adımla yalnız kendi bilgisayarımda girebilmem lazım.Bir başka bilgisayarda nasıl benim şifremle giriliyor o zaman.Ben girdiysem benim şifremi bilen bir kişi de benim hesabımla girerse kota bana mı girer yoksa ona mı?İşte bütün karışıklık buradan çıkıyor.Bunu denesek acaba ne olacak merak ediyorum.ADSL kota sayfasına da giremiyorum birkaç gündür.Son kullandığım miktarı öğrensem gerisi kolay o zaman denerim ama şu anda kesin birşey söyleyemiyorum.Benim demek istediğim acaba diğer arkadaşlarımızın başından böyle birşey geçti mi?Gerçekten bana söylenenlerin gerçeklik payı nedir onu bilemiyorum.
      website

Yorum yap

Eğer böyle bir durum varsa çok ilginç benim bildiğim kadarıyla size verilen şifre sadece size ait olan telefon hattı tarafından kullanılabilir. Böyle bir durum sözkonuysa size önerim Telekom ile irtibata geçerek kullanıcı adı ve şifrenizi yenilemektir. Başka seçenek yok sanırım.

Yorum yap

Sevgili image senin kendi şifrenle başka bilgisayardan int. girebiliyorum derken modemede kendi şifreni kaydetmen lazım yoksa olmaz değilmi
          Kota sayfasına da internetten heryerden kendi şifreni girip kotanı görebilirsin. bu normal bir şey.
          Senin problemine gelince
          Kimse kimsenin kotasını kullanamaz merak etme.
          Bazen şeytan diyorki git yanaş şuna
          Anlat içinden geçenleri
          Tut yüreğinden sıkıca ak hayatına
          Ama nerde bende o yüzsüz yürek...
          Bizde varsa yoksa gururdan yelek..

Yorum yap

Evet ustam böyle birşey var.Ben de daha önce girilemeyeceğini düşünüyordum ama ben denedim ve başkasının şifresiyle girdim.Benim şifrem ile de başka bilgisayarda internete giriş yaptım.Normalde benim kullanıcı adım ve şifrem ile yalnız benim girebilmem lazım ama maalesef öyle değil ve durum biraz karışık anlayacağınız.
            website

Yorum yap

Senin dediğin gibi olsa herkes kotasız birinin şifresini bulur
              kotasız devam eder
              kendi şifremle girdim derken nasıl tam anlamadım kota sayfasından bahsediyorsan bu normal .
              Ayrıca şüphen varsa şifreni değiştirebilirsin.Ama böyle birşey bence olanaksız.
              Bazen şeytan diyorki git yanaş şuna
              Anlat içinden geçenleri
              Tut yüreğinden sıkıca ak hayatına
              Ama nerde bende o yüzsüz yürek...
              Bizde varsa yoksa gururdan yelek..

Yorum yap

slm

sile Nickli Üyeden Alıntı
                Sevgili image senin kendi şifrenle başka bilgisayardan int. girebiliyorum derken modemede kendi şifreni kaydetmen lazım yoksa olmaz değilmi
                Kota sayfasına da internetten heryerden kendi şifreni girip kotanı görebilirsin. bu normal bir şey.
                Senin problemine gelince
                Kimse kimsenin kotasını kullanamaz merak etme.
                Modeme kendi şifremi kaydettiğim falan yok zaten.Gayet basit bir şekilde kendi kullanıcı adım ve şifremle başka bilgisayarda internete giriyorum.Başka bir şekilde değil.Benim de anlatmak istediğim bu zaten.Kota sayfasına girmek konusu fazla açıklık getirmez.Dediğiniz gibi başka bilgisayarda kendi kotama bakabilirim belki ama benim kullanıcı adımla bir başkası nasıl oluyor da internete girebilir.Giriyorsa eğer ve giriyor da, O zaman benim kotam mı yoksa onunki mi düşer veya tam tersi ben başkasının şifresiyle girsem kota bana mı işler yoksa şifresini kullandıgım kişiye mi?Buna açıklık getirmek lazım.
                website

Yorum yap

arkadaşlar adsl santralde (aynı santral) bulunan sisteme göre örneğin nek in veya alcatel in bağlantısından kullananlar modeme kendi kullanıcı adını ve şifresini tanıtırsa kullanabilirler.daha açıkça benim adsl nek e tanımlı arkadaşımınki de nek te tanımlı ise ve ben sınırsız kullanıcı isem onun hattında modemine benim kullanıcı adım ve şifremi tanıtım kullanabilirim.
                  EBEDİYEN YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ

Yorum yap

Burada bir yalnış anlaşılma var diye düşünüyorum. Bir başka telefon no'dan girilmemesi gerekir. Çünki ADSL'niz o telefon numarasına tanımlı, başka bir no'da çalışacağını sanmıyorum. Telekom bunun alt yapısını oluşturmuştur, yoksa Telekom'un bu açığı şimdiye kadar İnternete çoktan düşerdi...

Yanılıyor muyum? ...
                    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
                    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

spartakus35 Nickli Üyeden Alıntı
                      Burada bir yalnış anlaşılma var diye düşünüyorum. Bir başka telefon no'dan girilmemesi gerekir. Çünki ADSL'niz o telefon numarasına tanımlı, başka bir no'da çalışacağını sanmıyorum. Telekom bunun alt yapısını oluşturmuştur, yoksa Telekom'un bu açığı şimdiye kadar İnternete çoktan düşerdi...

Yanılıyor muyum? ...
                      Zaten düştü arkadaş ben başka bir numaradan kendi şifremle girebiliyorum hatta kendi numarama başka şifre girerek internete bağlanabiliyorum.
                      website

Yorum yap

Kotalar telefon numarasına göre tutuluyor şifre önemli değil. Başka birisinin şifresini buldum kotamdan gitmiyor derseniz, kota aşımında faturayı ödersiniz
                        Sevgi dolu saygılar

Yorum yap

Allah Allah, aklım ermedi bu işe. Denemem görmem lazım, hala olacak gibi gelmiyor bana...
                          Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
                          Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

Yorum yap

arkadaşlar yanlış anlaşılmasın aynı santralde çalışan telefon numaraları ve aynı adsl sisteminde tanımlı olması gerekir yoksa imkanı yok giriş yapamazsınız.
                            EBEDİYEN YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ

Yorum yap

Slm ArkadaŞlar Benİmde Kotali İnternetİm Ben Kablosus Balaniyorum Sİfre Koydum BaŞka Bİrİ Gİrebİlİrmİ Acaba Şİmdİden TeŞekurler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X