Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : diseq ayarı

zankaryan
23-09-2006, 21:14
arkadaşlar komşumun uydusundan kendi uyduma kablo çektim hotbird yayınını izleyemiyorum diseq ayarları konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.türksatın horizontal yayınlarını izliyorum vertical yayınları göstermiyor.

mpl
25-09-2006, 20:19
konu uygun alana taşındı...

mpl
25-09-2006, 20:20
arkadaşlar komşumun uydusundan kendi uyduma kablo çektim hotbird yayınını izleyemiyorum diseq ayarları konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.türksatın horizontal yayınlarını izliyorum vertical yayınları göstermiyor.

kullanılan lnb'ler tek çıkışlı'mı yoksa twin lnb'mi...

AQUA05
26-09-2006, 00:22

Arkadasim komsun da hangi diseq var ve nasil baglanmis birde sende hangi diseq var hangi satlari baglamak istiyorsun Lnb kac cikisli onu birde yaziver. Daha dogrusu bütün sistemi yazarsan nasil oldugunu daha iyi bilgi verebiliriz.

serginho_ist
01-10-2006, 22:09
sanırım 2li lnb var sizde genelde diseq 1 türksat 2 hotbird olur arkadaşım diseq ayarlarını ona göre düzenle sonuç alırsın... yada türksat uydusunu seç diseq 1-2-3-4 sıra sıra dene doğru olandan sinyal alırsın zaten hotbird içinde aynı işlemleri yaparsan halolur

bhrrsln
03-10-2006, 11:02
evet çok doğru komple sistemi öğrenmeye gerek yok hangisinde sinyal alırsan yayın ordadır...