• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

sharp 70 dw 15 lütfen yardım ilginç arıza

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sharp 70 dw 15 lütfen yardım ilginç arıza

arkadaslar bende sharp 70 dw 15 var cıhaz start verınce yuksek voltaj cıkıyor gerı stand by da kalıyo cıhazın beslemedı horzantaldakı ve osılatordekı kondansatorlerı degıstım besleme cıkıs voltajları normal cıkıyor ayrıca vertıkal ses cıkısı rgb ve hafıza yı boslayıp denedım ama aynı basına gelen arkadaslar varsa yardım edersenız sevınırım

yardım eden yokmu

Yorum yap

Arkadasim YÜksek Woltaj I Werdİgİnde Yanİ Start O Anda Bak Besleme Woltajina Eger Bİrden 80v Sevİyesİne CÖkerse %99 Eht Trafon Arizalidir O İlgİnc Bİ Ariza Degİl Onu DegİŞtİr DÜzelİr.....

Yorum yap

ustam beslemeye lamba bagladım cıkıs 140 volt hıc sekme yok ayrıca eht denedım yıne aynı dıger yaptıgım işlemlerde bılıyorsun ama aynı bu ilgınc den zıyade cıns bır arıza kolay gelsın

Yorum yap

onların şasesi profiloya yakın bi şase 2,2nf 2kw seramik kondansatör war onada bak saglam oldugun aldanma kısa devredir...herzaman yanmıyor meret bi bak ona wertikcal dir...

Yorum yap

ustam kodunu bılıyormusun

Yorum yap

wallahi bizim profilonun ürettigi cihazlarda pozisyonu cd27 ama o cihaz hakkında yorum yapamam onlar da konpanent malzeme olmadıgı için yeri konusunda şüpheliyim ama horzantal kısmında bulunur....zaten bak bi büyük bi ihtimalle st2310 transistör wardır şaseye karşı ayagında bi kısa devre warmı......bu kondansatör kollektörle emiter ayagı arasındadır bide by228 diod unu kontrol et oda bu sesi cıkartırır....

Yorum yap

ustam sağol baktım hatta sağlam olmasına ragmen yenıledım ama aynı

Yorum yap

senin cihazda wertical entegresi mi war yoska transistörmü bd680 gibi eger öyle ise ona bak....şemayı tam bilmedigim için de pek yardımcı olamıyorum sadece olabilecek arızaları söylüyorum....o cık cık ses de kesin bi transistör bozuk weya diod by228 onun için derimki sana transistör ü bi tam ölc kacaklı olabilir.....saglam gösterse dahi ama sen diyonki start werince ötüyor ozaman da transistör olma ihtimali %0 onun için yüksek woltaj hattındaki malzemelere bak direnc olma ihitmali cok zayıf .......fakat entegre we diod olabilir...onlardan emin ol.....

Yorum yap

ustam cıhazda cıkı cık otme yok cıhazda yuksek voltaj cıkıyor gerı standbyda kalıyor yanı korumaya gecıyor

Yorum yap

Horizantel çıkış transistörünü BUH1015, besleme kondansatörlerini ve besleme çıkıştaki bütün elektrolitikleri değiştir. Osilatördeki kond. dahil. 330uf/35v

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X