• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

uydum kablo bağlamadan çekiyor.Kablo ile çekmiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• uydum kablo bağlamadan çekiyor.Kablo ile çekmiyor

uydum kablo bağlamadan çekiyor.Kablo ile çekmiyor

Bizim binada biri hotbird diğeri turksat iki çanak var. İşin tuhaf tarafı ise şu:
    Eğer iki kabloyuda bağlarsam horbird çekiyor turksat çekmiyor. eğer yalnızca dış kabloyu bağlarsam da turksat çekiyor hotbord çekmiyor.

haa. bu arada kabloyu çanaklardan gelen kabloya taklaştırıncada turksat çekiyo. ama tabii hotbird çekmiyo derdime bi çare...:alalal::help:

ya bu sorun eskıden analog cıhazlarda olurdu antene baglamadan baska antenın kablosuna yanasınca goruntu verıyordu ama dıgıtal alıcılarda ılkdefa duydum mutlaka bı yerde yanlıs bı baglantı yapıyorsundur
    sorunu cozersen burada paylas merak ettım

Yorum yap

topraklamadan kaynaklana bilir

Yorum yap

ben problemi tam olarak anlayamadım arkadasım 2 tane kablodan bahsediyorsun ama diseq ten gelen tek bir kablo olmalı oradan turksatıda hotbird ü de alırsın... eğer bahsettiğin şey diseq kabloları ise diseq ayarlarını kontrol et cihazın muhtemelen turksat 1 yada A hotbird 2 yada B olarak ayarlanır saygılar

Yorum yap

arkadaşım sorun o binaya uydu merkezi santralini takan kişiden geliyor benim anladım şu normal priz yerine sat prizi takılacak birde cihazın anten ayarlarından merkezi santral sistemleri için olan bir bölüm var onu aktif etmelisin ok

Yorum yap

Problem çözüldü

serginho_ist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            ben problemi tam olarak anlayamadım arkadasım 2 tane kablodan bahsediyorsun ama diseq ten gelen tek bir kablo olmalı oradan turksatıda hotbird ü de alırsın... eğer bahsettiğin şey diseq kabloları ise diseq ayarlarını kontrol et cihazın muhtemelen turksat 1 yada A hotbird 2 yada B olarak ayarlanır saygılar
            Evet problemin nedeni diseq ayarlarının A ve B olarak ayarlanmaması imiş.

Ama ben bu dijital uyduların çok hassas olduğunu düşünürdüm. kabloyu yaklaştırınca uydudan görüntü alınca kafam karışmıştı.

Yorum yap

kablonu kotrol et kısa devre var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X