• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Tofaş tukusu belgesel oluyor

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • Tofaş tukusu belgesel oluyor

  Türkiye'nin Tofaş tutkusu 'Efsane T' ile belgesele aktarılıyor

  Tofaş'ın kuş serileri, 'Efsane T' adlı belgesel ile gelecek nesillere aktarılacak.
  Ülke genelinde 7'den 70'e her kesimin kullandığı ve halk arasında 'kuş serisi' olarak adlandırılan 'Murat 124', 'Serçe', 'Şahin', 'Kartal' ve 'Doğan' model otomobiller, şu anda üretimde olmasa da tarihe tanıklık ediyor. Yüz binlerce Tofaş hayranı genç, hala ilk günkü heyecanla ve tutkuyla otomobillerini kullanıyor.

  Ana temasını Tofaş tutkusunun oluşturduğu proje, 'Efsane T' belgesel filmiyle geçmişten bugüne Tofaş'ın kuşlarını gelecek nesillere aktarmayı hedefliyor.
  Belgesel filmin çekimleri, Türkiye'nin 7 bölgesinde 30 ilde gerçekleştirildi. 5 bölüm halinde yayınlanması planlanan belgesel 'Tutku', 'Müzik', 'Modifiye', 'Yarış ve Drift', 'Sosyal Yaşam ve Grup İçi İlişkiler' başlıkları ile kurgulandı.
  Yapımcılığını Halis Kıral'ın üstlendiği belgeselin yönetmen koltuğunda Sinan Çevik ve Nazım Doğan yer alıyor.

  - 'Tofaş tutkusu dünyada eşine az rastlanır düzeyde'
  Yönetmen Sinan Çevik, belgesel çekimlerinde insanların otomobilleriyle kurdukları inanılmaz bağları görme fırsatları olduğunu söyledi.

  Türkiye'nin otomotiv tarihinde önemli izler bırakan Tofaş'ın insanlar için büyük bir tutku olduğunu gördüklerini ifade eden Çevik, 'Bu belgesel fikrini bize veren ana unsur, insanların Tofaş otomobilleri ile kurdukları bağlardı. Belgesel çekimlerini Türkiye'nin 7 bölgesinde ve 30 ilinde gerçekleştirdiğimizde bu bağın bizim düşündüğümüzden ve gözlemediğimizden çok daha üst düzeyde olduğunu gördük. Şuna inanıyorum ki Tofaş tutkusu, dünyada eşine az rastlanır düzeyde bir tutku...' şeklinde konuştu.
Hazırlanıyor...
X