• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

7.nesil iPad Nasıl Değişiklikler Sunuyor?

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
new posts

 • 7.nesil iPad Nasıl Değişiklikler Sunuyor?

  Apple’ın merakla beklenen tanıtımı tamamlandı. 3 yeni iPhone modeli ve bir de yeni saat gördüğümüz tanıtım sonrasında yenilenen modellerden birisi de 7.nesil iPad modeli oldu. 6.nesil serisinden sonra gelen yeni serinin özellikleri açıklandı.

  Çok büyük bir değişiklik yok ancak yine de 7.nesil iPad modeli güncellenmiş olan bir model. Bu nedenle kullanıcıların bir hayli merak ettikleri bir model. Hemen yeni serinin değişikliklerinden ve özelliklerinden söz edelim.

  7.nesil iPad Neler Sunuyor?

  İlk olarak ekran kısmında bir fark söz konusu. Bu modelde 10.2 inç ekran görüyoruz. Biraz daha geliştirilmiş olan ekranların 2160 X 1620 piksel çözünürlük değeri bulunuyor. Yine bu çözünürlük değeriyle beraber sunulan piksel yoğunluk değeri de çok değişmiyor. Piksel yoğunluk değeri, 264 PPi olarak açıklanmış durumda.

  7.nesil iPad

  Ekranın 500 nit parlaklık değeri var ve ekranlar 1.nesil Apple Pencil akıllı kalemlerini desteklemekte. 2.nesil için herhangi bir desteğin açıklanmadığını eklemek gerekiyor. Ekran kısmında mini değişikliklerle gelen yeni tablet, işlemci kısmında ise A10 Fusion kullanıyor. Bunun yanında yine M10 yardımcı işlemcisinin kullanıldığını görmekteyiz.

  %100 dönüştürülebilir alüminyum kasa, 8 MP arka kamera, 1.2 MP ön kamera, Touch ID, 32 ve 128 GB depolama alanı seçenekleriyle beraber gelen 7.nesil iPad, 2.499 TL başlangıç fiyatına sahip. Modelin en üst versiyonu ise 3.199 TL olarak açıklandı. Açıkçası çok bir değişiklik söz konusu değil.
Hazırlanıyor...
X