• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next MultiSwitch Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next MultiSwitch Sorunu

Balkonumda 4 adet uydu anteni var. Next MultiSwitch YE 17/8 S kurdurmuştum, bu sistem ile daire içerisinde 3 ayrı odaya yayın dağıtıyordum. Sistemi 7 yıldır sorunsuz kullanmaktaydım.

Son dönemlerde seyrekte olsa tüm yayınlar gidiyor. Ekranda sinyal yok uyarısı beliriyor, bir süre sonra yeniden yayınlar geliyor. ( Fatih ilçesi, Atikali Mahallesi )

Bu sorun Next MultiSwitch YE 17/8 S arızası olabilir mi ? (Yayınlar gittiğinde acaba üst kattan antenleri kapatacak bir örtü vs mi sarkıtıldı diye kontrol ettim, böyle bir durum da yok.)

Çevrede gözlemleyebildiğim kadarı ile bina çatılarında yeni kurulmuş, parazit yaratma olasılığı olabilecek elektronik herhangi bir sistem de görmedim. Komik kaçacak ama sanki biri jammer kullanıyor da tüm sinyalleri bloke ediyor diyeceğim.

Sistem normal çalışırken yazılımsal vs bir sorunu olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı bilmiyorum. Servis vs çağırsam, o sırada yayın gelmiş olsa servis Next MultiSwitch YE 17 8 S de bir arıza olup olmadığını anlayabilir mi?

Hadi paraya kıyıp yeni bir multiswitch aldım diyelim, çevresel bir sorun ise onu tespit edip gidermek mümkün olabilir mi?

Bir diğer sorun da AzerSpace uydusunda bazı kanalları (İdman Azerbaycan gibi) artık bulamıyor oluşumdu. Forumda yazılanları okudum, benzer sorunlar yaşayanlar olmuş, LNB sorunu olabilir demişler, onu de LNB değiştirerek aşmayı deneyeceğim.

Besleme adaptörü arızalanmış olma ihtimali yüksek. Ölçmekte yarar var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X