• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - TVHeadend ile M3U IPTV Listesi Oluşturma

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ve Azbox'ı çıkaran ekiptekilerin bir kaçı şu an WeTek Firmasının üst kademesinde.

Yanılıyorsam Erol Bey Abi beni düzeltecektir.

Sevgiler...

Yorum yap

• Doğrudur,bildiğim kadarı ile bunlar @MickeySa ve @Ripper.
      BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

• kralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kanalların bulunduğunu göreceksiniz. En sağlıklısı 25 25 bulmak ama 100'er 100'er de bulabiliyor. All yapınca sağlıklı olmuyor services satırı 1 olanları da tekrar arattığımız için.

Bunu bir kaç defa tekrarlayabilirsiniz. Services sütununa tekrar iki defa tıklayarak 0 olanları üste getirmeyi unutmayın. Seçmemiz gerekenler services değeri 0 olanlar. Yok olmuyorsa kanalların yanında play butonu var ona tıklayın stream dosyasını vlc ile açın kanal açılırsa services değeri 1 olacaktır yok kanal açılmıyorsa zaten IPTV sunucusunda o kanalla ilgili bir sorun vardır.
        Bu sorunun daha pratik bir çözümü buldum. IPTV Automatic Network'ü eklerken "Maximum # input streams" kısmına aynı anda taramasını istediğiniz max sayıyı verebilirsiniz. Ben örnek olarak 1 verdim bu sayede her muxı tek tek taramasını sağladım biraz yavaş oluyor ama en sağlıklı sonucu bu şekilde alacağımı düşünüyorum. Tarama bittiğinde değeri tekrar 0 yaparak limiti kaldırabilirsiniz.

Yorum yap

• ikosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Bu sorunun daha pratik bir çözümü buldum. IPTV Automatic Network'ü eklerken "Maximum # input streams" kısmına aynı anda taramasını istediğiniz max sayıyı verebilirsiniz. Ben örnek olarak 1 verdim bu sayede her muxı tek tek taramasını sağladım biraz yavaş oluyor ama en sağlıklı sonucu bu şekilde alacağımı düşünüyorum. Tarama bittiğinde değeri tekrar 0 yaparak limiti kaldırabilirsiniz.
          Harika bu mantıkla Maximum timeout (seconds) kısmına makul bir değer verdiğimizde daha hızlı olacaktır. Her kanal için 15 saniye beklemesin de 5 saniye beklesin. Maximum input kısmı da 2 veya 3 yapılarak tarama daha hızlandırılabilir. Tarama bitince maximum timeout tekrar 15 yapılabilir.

Yorum yap

• Üstadlar şu aşağıdaki linkte ne yapıyorlar? Sanki iptv bilgilerini tvh e kuruyor gibi?

https://www.youtube.com/watch?v=SoV2vbgSevE

Yorum yap

• Bozyiğit Nickli Üyeden Alıntı
              Üstadlar şu aşağıdaki linkte ne yapıyorlar? Sanki iptv bilgilerini tvh e kuruyor gibi?

https://www.youtube.com/watch?v=SoV2vbgSevE
              Evet IP tv ler TVH üzerinden çalışır.Url'yi girip normal kanal taratır gibi taratıp bütün kanalları bulabilirsin.Hatta kanal logoları ve varsa epg leride gelir.
              BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

• crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                Evet IP tv ler TVH üzerinden çalışır.Url'yi girip normal kanal taratır gibi taratıp bütün kanalları bulabilirsin.Hatta kanal logoları ve varsa epg leride gelir.
                Sayın crazyturk, teşekkür ederim ilginiz için. 2 soru sorabilir miyim?

Soru 1: Videodaki 1. basamakta xmltv ayarlarını yapıyor, o nedir? Oradaki link yerine server linkini mi yapıştıracağız?

Soru 2: http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=71776 sayfasındaki gibi yapıyordum ben bu işi. Çok kanal bulmuyor, o nedenle force scan yapıyorum defalarca, linkte tarif edildiği gibi. Videoda pat diye kanallar sıralandı, force scan yapmadı bile. Nasıl tüm kanalları birden taradı?

Yorum yap

• Xml bölümüne epg adresini giriyorsunuz.Diğerleride zaten burada anlatılan gibi.Tüm kanalları bulması bir kaç defa taratmanız gerekir.Bulamadığı kanallar genellikle vod kanallar ve karşı ile haberleşmediği kanallar.Bir ara TVH bir kaç sürümü tüm kanalları tek defada buluyordu sonraki sürümlerde bu yine teklemeye başladı.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X