• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

SQL Döngüsü (SQL Query) Nasıl Yapılır ? !!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Düzeltme imkanım varmı???Saygılarımla..

Yorum yap

ural85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Düzeltme imkanım varmı???Saygılarımla..
      Teşekkür botunu kurmaya mı çalışıyorsun kaldırmak mı istiyorsun ?

Yorum yap

@organik81 hocam benim forumda tablo ön eki kullanarak forumu kurmuştum o zamanlarda olduğum hostta fazla database hakkım olmadığı için şimdi olduğum hostta database sorunu yok şimdi ben vb_ diyetablo ön eki var bunu nasıl silebilirim? phpmyadminden elle tek tek tabloları yeniden adlandırabilirim ama bu uzun işi bunun daha kolay bir yolu varmı?

Yorum yap

ceceğeni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          @organik81 hocam benim forumda tablo ön eki kullanarak forumu kurmuştum o zamanlarda olduğum hostta fazla database hakkım olmadığı için şimdi olduğum hostta database sorunu yok şimdi ben vb_ diyetablo ön eki var bunu nasıl silebilirim? phpmyadminden elle tek tek tabloları yeniden adlandırabilirim ama bu uzun işi bunun daha kolay bir yolu varmı?
          Tek bir tablonun adının değiştirilmesi için kullanılacak sorgu şudur (örnek);

Kod:
          ALTER TABLE `vb_access` RENAME `access` ;
          boş bir .txt dosyasına tüm tablolar için ayrı döngü oluştur; sadece tablo isimlerini yaz; örnek,

Kod:
          ALTER TABLE `vb_access` RENAME `access` ;
          ALTER TABLE `vb_adminhelp ` RENAME `adminhelp ` ;
          ALTER TABLE `vb_administrator` RENAME `administrator` ;
          ALTER TABLE `vb_adminlog` RENAME `adminlog` ;
          tüm bu oluşturduğun satırları tek bir döngü halinde çalıştırırsan bir kerede hepsinin adı değişmiş olur.

Yorum yap

hepsi için yapacağım sağolasın usta olayı anladım

Yorum yap

Öncelikle anlatımların için teşekkürler
              organik81 Benimde sana bir sorum olacaktı...

vBulletin sistemi kullanıyorum
              Her foruma ayrı banner ekleme eklentisi için sql döngü değişimi yaptım fakat eklenti hata verdi
              kod aynen şu;

Kod:
              ALTER TABLE `forum` ADD `forumheader` MEDIUMTEXT NOT NULL AFTER `description`;
              ALTER TABLE `forum` ADD `forumfooter` MEDIUMTEXT NOT NULL AFTER `forumheader`;
              dediğim gibi hata verdiğinden dolayı bunu kaldırmak istiyorum ama yapamadım
              bu konuda yardımcı olursan sevinirim...

Teşekkürler

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X