• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Atlanta Android SMART-BOX alanlar içeriye; + ve - lerini burada paylaşalım...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Atlanta Android SMART-BOX alanlar içeriye; + ve - lerini burada paylaşalım...

Öncelikle bu hafta karaköye gidip bir hevesle Atlanta Android SMART-BOX uydumu aldım.

Next MiniX HD kullanıcısı olarak bu cihazı alırken çok düşündüm ve satıcının anlatıklarını düşünerek almaya karar verdim.
    Öncelikle cihaz daha gelişmekte olan bir cihaz... Çok eksikleri var. Ama bu saatten sonra cihazı kötülemek değil, geliştirilmesi için çaba göstericem.

Eğer ATLANTA yetkilisi değerli Ali bey mailimi okuyup bu konularda geliştirme sağlarsa çok seviniriz.

Not: Bu cihazı Next MiniX HD ile karşılaştırarak yazıyorum. Ama sakın karalamak adına düşünmeyin lütfen. Geliştirilmesi için yazıyorum...

1- Öncelikle Cihaz açılış süresi bana çok uzun geldi. Tahmini 50-60 saniye arası olsa gerek. Android işletim sistemi olduğundan olabilir diye düşünüyorum. Umarım bu süre kısaltıla bilir. Çünkü beklerken can sıkıyor,

2- Kanal geçiş süresi 2 saniyenin altında değil. Şu zamanki teknolijiye göre ÇOKK uzun bekliyorsunuz, diğer cihazımda 1 saniye beklerken sıkılıyordum, şimdi 2 saniyeyi sizler düşünün,

3- Youtube sağlıklı çalışıyor. Hatta sevdiğim müzikleri favorilere ekleyip kızımın sevdiği müzikleri kaydedip seyrettiriyorum.

Bu arada 10 gün içinde bu cihazın orjinan kumanda büyüklüğünde klavyesini eski alanlara bedava vereceklermiş o zaman bu cihazı multimedya olarak kullanabilecez.
    Şimdiki kumanda ile girmek ölüm gibi. Gerçi istenirse wirelise klavye ve mause takılabiliyor alırken satıcı test etti gördüm.

4- Flash player üzerinde yüklü olarak geliyor. Yüklü değilsede yükleyebilirsiniz. Yani kısacası destekliyor.

5- Kanal listesini düzenleyebiliyorsunuz. Ama bu cihazı ilk defa kullandığım için inanınki ÇOK zorlandım. Hatta kitabı okumasına rahmen satıcımı arayıp destek istedim.
    Nedenmi uzunca açıklıyım? Ben kanal listesinde takıntılı birisiyim. Her aldığım cihazda öncelikle kendi listemi oluştururum. Bunu yapmakta beni Nexk'te uğraştırırdı.
    Bu cihazda neler yaşadım anlatayım)
    Bunu kumandadan yapmak öncelikle çok zor ve engemeli bir işlem. Düşünün 3 bin kanal var ve listeyi güncelliyorsunuz. Gerçi 200-250 kanal yer değiştiriyorum ama bu cihazın UYDUSUNDAN çok uğraşlı bir işlem...
    ATLANTA'ya göre Next'sin menülerinde bu işlemi yapmak çok daha basit olduğunu anladım...

Sonra kanal düzenlemeyi Atlantanın editörü ile yapıyım dedim "SmartHD_BoxEditor" . Bu arada programları indirme linkinide atayım sizlere.
    http://update.atlanta.com.tr/manuel/Smart-Box/
    Neyse bu programla en azından sıralamayı yapmak daha kolay olur diye düşündüm. Ama maalesef EDİTÖRDE işlem yapmak gene çok zor oldu.
    Öncelikle bu programda isme göre sortlama yapamıyorsunuz. Yapsanızda kabul etmiyor.Çünkü nemüsünde "DEFAULT" seçeneğinden başta yerde, isim değiştiremiyorsunuz. Bu sorun uydudada aynıydı.
    İlla "DEFAULT" ayarlarında yer değiştiriyor.
    "DEFAULT" ayarlarda bütün kanallar dağınık. Ne HD'ye göre, ne isme göre, ne şifreli yayınlara göre sıralama yapılamıyorrrrrr.
    "DEFAULT" ayarlarında bile yer değiştirirken işkence, sürükle bırak sistemi yok. Toplu taşıma var ama zahmetli oluyor.
    Anlıcağınız takıntılı olanlara için kanallarla oynama İŞKENCE. Lütfen bu editörü geliştirirseniz sevinirim. Tabi uydunun üzerindende kolay değiştirilebilsin. Ordan yapmak çok daha zor...

Not: Inernetden kanal guncellenebiliyor. USB den de buna imkan verilmiş. Tabiki USB cihazada kanalları kaydedebiliyorsunuz. Ama uydunun hafızasına kaydetmiyor...

6- Herkezin merak ettiği Görüntü kalitesi Next ile bana aynı geldi. Yani görüntü kalitesi çok iyi.

7- Tabiki bu cihazı alırken paralı server vede IP TV aldım. Serverdaki düşüncelerimi ilerki zamanda açıklıcam test aşamasındayım. Ama IP tv hakkında ufak bir yorum yazıyım.
    Çünkü bu cihazı alanlar en çok bunu merak ediyorlardır diye düşünüyorum.
    Evimde 10mb Türknet var. IP TV'de yayın izlerken mozaiklenmeler maalesef oluyor. Gönül rahatlığıyla izleyemiyorsunuz. Ama seyredilmicek gibi değil. Tabiki izlenebilir... Diğer cihazlarda IP TV öğrendiğime göre çok daha çamurluymuş. Bana bu cihaz en iyi göstereniymiş dediler...

8- Cihazda Modul girişi malesef yok. Allahtan benim modülümde yok bu taraftan şanslıyım ) Sadece Smart kart girişi var ama onuda kullanmıyorum.

9- PC'den cihazın arayüzüne bağlanabiliyorsunuz. Ama ÇOK yetersiz.
    Bağlanırken yapmanız gereken;
    http://192.168.1.10:18000 yazarak server bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz. Tabii siz cihazınızın kendi ip'sini yazmak zorundasınız.
    http://192.168.1.10:18001 yazarak IP TV bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.Tabii siz cihazınızın kendi ip'sini yazmak zorundasınız.
    Onun dışında cihazın arayüzüne bağlanacak link maalesef yok, yada ben bilmiyorum diyim...
    Oysaki ekranın tamamına ulaşabilsek çok iyi olurda.

10- Son olarak uydunun menüleri geliştirilmeli. Neredeyse hiç menüsü yok.

Kanal sıralama geliştirilmeli.
    Kontras ekranı geliştirilmeli
    Saat açma kapama menüsü yok. Bu çok büyük handikap... Uyuya kaldımı bütün gece açık kalıcak ....

Benim aklıma gelenler şimdilik bunlar. Umarım üreticiler okuyupta bunlara çare bulurlarsa cihaz çok daha fazla iyi olabilir....
Hazırlanıyor...
X