• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

ATO: Yerli üretin yerli tüketin

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• ATO: Yerli üretin yerli tüketin

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, üretim ve tüketimde “yerli ürün” çağrısında bulunarak, “Üretim ve tüketim yerli olsun, Türkiye büyüsün” dedi. ATO Başkanı Bezci, yerli ürünlerin hemen hemen tüm sektörlerde kaliteyi yakaladığını belirterek, üretim ve tüketim ürünlerinde tercihlerin yerliden yana kullanılması gerektiğini ifade etti. Türk sanayicisinin artık dünyanın önde gelen üreticileriyle yarışır duruma geldiğini kaydeden Bezci, tüm sektörlerde kalite ve güven unsurunu ön planda tutan üreticilerin, dünya pazarındaki önünü açmak için tüketicilerin de seçici olması gerektiğine işaret etti. Bezci, “Muadil ürünler arasında ithal olanı değil de yerli olanı seçmek ülke ekonomisine katkı sağlamanın yapıtaşı olacaktır. Bu bilinçle hareket eden tüketici yerli üreticiyi desteklemiş, teşvik etmiş ve motive etmiş olacaktır” dedi.Son yıllarda Ankara’da yerli üretimin zirve yaptığını ve tüketiciningüvenini kazanmış birçok markanın Ankaralı olduğunu anlatan Bezci, şunlarıkaydetti: “Ankara geçmişte bürokrasi kenti, gri kent, kravatlı kent, En-kara gibi önyargılı yakıştırmalarla anıldı. Bunların artık geçmişte kaldığını görmektenmutluluk duyuyoruz. Ticaretiyle, sanayisiyle ve tüketim bilinciyle Ankara, yerliyatırımın lider kentlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ankaralıartık üretmekten ve tüketmekten korkmuyor. ‘Dünya piyasasında ben de varım’ diyor. Borsada işlem gören Ankaralı şirketlerin son yıllarda ciddi bir yükselişgöstermesi de bunun en önemli kanıtıdır. Sanayi üretim endeksindeki yükselişanalizlerine baktığınızda Ankara’nın büyümeye büyük katkısı olduğunugöreceksiniz. Bu manada tüm kesimleri yerli üretime ve büyük ivme kazanmış Ankaralı yatırımcılara destek olmaya davet ediyorum.”
Hazırlanıyor...
X