• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

'Mahmut Hoca' yoğun bakımda

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 'Mahmut Hoca' yoğun bakımda

Münir Özkul'un durumu ciddiyetini koruyor. Geçtiğimiz pazar akşamı solunum yetmezliği şikayetiyle Medical Park Bahçelievler Hastanesi'ne kaldırılan 87 yaşındaki Özkul'un yoğun bakıma alınarak solunum cihazına bağlandığı belirtildi.

DAHA ÖNCE HASTANEDE BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ / WEB TV

MAHMUT HOCA'DAN HAYAT DERSİ/ WEB TV

MÜNİR ÖZKUL'UN UNUTULMAZ SAHNESİ / WEB TV

Hastaneden yapılan açıklamada, "Uzun yıllardır kronik bronşit rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Münir Özkul'un durumu ciddiyetini koruyor" denildi.

Münir Özkul'un Kızı: Babama öl diyemem

Uzun yıllardır ekrandan uzak olan ve tedavisi yatağa bağlı olarak devam eden usta oyuncu Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, "Renkli Sayfalar" programına telefonla bağlandı ve babasının sağlık durumu hakkında bilgi Verdi.

Güner Özkul "Stüdyoya geliyorum, dublaj yapıyorum. Babamı tanıyan, babamla çalışma şansına erişmiş insanlardan 'Ya evladım böyle olmasa, keşke gitse' diyenler de var. Onların fikirlerine de saygı duyuyorum. Ancak babamın kulağına fısıldayıp ‘Hadi git artık’ diyecek halim de yok" dedi.
    "Haldun Dormen'in Kenan Işık hakkındaki sözlerini anlaşılabilir buluyorum" diyen Güner Özkul, babasının sağlık durumunu şöyle aktardı:

'METABOLİZMA KUSURSUZ İŞLİYOR'
    "Bazal metabolizma kusursuz işliyor. Tansiyonunda bir şey yok, böbreğinde bir şey yok, kalbinde bir şey yok… Tamamen yaşlılık bunaması sonucu beyine oksijen gitmemesinden kaynaklı bir demans durumu başladı. Gittikçe de bir ivme kazandı. Buna bağlı olarak sinir sitemi gittikçe yıprandı. Metabolizması çalışan bir adama ‘Ya artık vaktin doldu’ demek bize düşen bir şey değil. İster takdir-i ilahi deyin, ister vakt-i kerahat deyin… Eğer ki gitmesi gerekiyorsa gider diye düşünüyorum ama biz yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız.

'ARTIK FAZLA REAKSİYON ALAMIYORUM'
    Babamı ziyarete gittiğimde artık çok fazla konuşmuyorum çünkü fazla bir reaksiyon alamıyorum. Bizi konuşurken dinlediğini düşünüyorum. Geçen hafta sonu kızımla oradaydık, bizimle konuşmaya çalıştı. Seslendi ama çok fazla reaksiyon alamadık. Eskiden gözündeki hareketleri çok fazla takip edebiliyorduk, artık gözünde de katarakt olduğu için bu da zorlaştı. Görüş de azaldı. Çok yakınına giderseniz sizi görebiliyor. Bizi duyduğuna inanmak istiyorum, eğer inanmazsam buna dayanmak zor olur."

Yorum yap

Hazırlanıyor...
    X