• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Rs 232- usb dönüştürücüler hakkında

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Rs 232- usb dönüştürücüler hakkında

arkadaşlar notebooklarda rs 232 olmadığı için s-link ve digitus rs 232to usb dönüştürücüleri aldım 2 si de birtürlü çalışmadı driverleri kurulu herşey kablo sıfır normal bağlantı hatası veriyor . bu konuda tecrübesi olan varsa çok memnun olacağım . teşekkürler...

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar notebooklarda rs 232 olmadığı için s-link ve digitus rs 232to usb dönüştürücüleri aldım 2 si de birtürlü çalışmadı driverleri kurulu herşey kablo sıfır normal bağlantı hatası veriyor . bu konuda tecrübesi olan varsa çok memnun olacağım . teşekkürler...
    Bu bağlantılarda genellikle sorun görünmemesine rağmen driver uyumsuzluğu sorunu oluyor. verdiğim iki linki inceleyiniz yardımı olacaktır.

http://www.mach1digital.com/mach1for...611#post449611

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=54338
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

teşekkür ederim hocam ama tüm driver ları denedim ,ürünlerin sitesinden win7 driver larını da buldum s-link bilgisayara restart attırmaya başladı bıraktım ,digitus ise bir türlü bağlanamıyor. başka denemem gereken birşey yoksa geri iade edip pcı dönüştürücülü model bakacağım .yarım günümü aldı bu illet şeyler. masa üstünden kurtulmak istediğim için uğraşıyorum .
      - birde son aklıma gelen gigabyte ve asus anakartlardaki com çıkışları ayn değil maviler çaprazlanmış siyah tabanlılar çaprazlanmamış geliyordu aynı şekilde rs 232 kablolarda da bu olay var acaba benim kablo mavi ve cros acaba düz siyah rs 232 kablo ile mi denesem ?

Yorum yap

Usb to RS232 çeviriciler başa bela oluyor.Ben ilk laptopum da çok uğraşmıştım,neredeyse gidip bir tane dandik pc kasası alacaktım

Eğer imkanınız var ise pc express to RS232 çeviriciler ile deneyin.

Belki usb çeviriciler kadar fazla uğraştırmıyor dur,ben hiç denemedim, sizin deneme şansınız olursa sonuçları bizimlede paylaşırsınız.

Kolay gelsin.
        www.next.com.tr

Yorum yap

vatan bilgisayara bugün yine iadeye gideceğim heerifler beni görünce hiç sevinmeyecek .baktım stoklarında pcı lı modelden yok .Gold yada bayiliğimin bulunduğu depolardan bakacağım sonucu tabiki paylaşırım ...

Yorum yap

@karbon

Hocam işi çözünce paylaşalım demiştin ,PCMCI to rs 232 aldım s-link in ürünü .Denedim içinde gelen cd den win 7 64bit için driver çıkmadı ,sorunu kendim çözdüm ,driveri profilic sitesinden indirdim .

ilk denememde 2000hdtv ve stb 1.06 ile ''bağlantı sağlanamadı'' hatası çıktı sürekli .boot modunda denedim yazılımı aldı fakat birtürlü conncect seçenekleri ile bağlanmıyor .sonra 2000x serisi ile denedim onu da boot modunda güncelledikten sonra en son editörle 2.1 ile bağlanabildim .Ky. güncellemeside yaptım .sanırım 2000hdtv lerin son yazılımlardan sonra 1.06 editörle normal bağlantı özelliği deaktif olmuş .Eğer 2000 hdtv ile normal olarak bağlanabilen varsa o zaman benim dönüştürücü, cihaz seçiyor demektir.
            Birde digitus olan usb to rs 232 de sanırım çalışıyor olabilir boşuboşuna 2000hdtv bağlanmadı diye geri vermiş olabilirim .çünkü hiçbirşekilde 2000dtv ile 1.06 editörle normal connect olmuyor.
            son tecrübe ettiklerim bu kadar...

Yorum yap

sorusu olana yardımcı olabilirim

Yorum yap

Sorununuzu çözdüğünüze sevindim,ayrıca geri bildiriminiz içinde teşekkür ederim

Kolay gelsin.
                www.next.com.tr

Yorum yap

@ustralı

usb to rs232 dönüştürücü ile stb link 1.0.6 ve 2.0.1 ikisindede denedim ve malesef bende bağlantı kuramadım cihaz 2000cx süper plus? w7 için sürücüyü yükledim netbook usb dönüştürücüyü tanıyor ama bağlanamıyorum bir türlü digitus alayım dedim ama siz onunlada bağlanamamışsınız?
                  VESTEL UD9200 4K LED TV
                  ARÇELİK 32" LED TV
                  2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    @ustralı

usb to rs232 dönüştürücü ile stb link 1.0.6 ve 2.0.1 ikisindede denedim ve malesef bende bağlantı kuramadım cihaz 2000cx süper plus? w7 için sürücüyü yükledim netbook usb dönüştürücüyü tanıyor ama bağlanamıyorum bir türlü digitus alayım dedim ama siz onunlada bağlanamamışsınız?
                    pcmcı kart to rs232 ile işinizi görebilirsiniz.

Yorum yap

ben uptech aldım bir de ara kablo aldım toplam 10 tl tuttu çalışıyor driver aşağıdaki linkten indirdim

http://www.noktaelektronik.net/tr/ur...32-Donusturucu

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                      X