• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Net üzerinden Home Share Nasıl Yapılır

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstadım anlaşılıyorki sizde 2000 DOBRATECH var.sadece ben değil her kes merak içinde siz ise oyuncak gibi kullanıyorsunuz.sizden ne zaman geniş bir açıklama göreceğiz.
    Yakında çıkacak zaten o zaman görürsünüz arkadaşlar
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Yorum yap

mach1 Nickli Üyeden Alıntı
      açıklama için çok teşekkürler.sabırsızlıkla bekliyoruz.
      İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
      VU+ SOLO 2
      Popcorn Hour A-210
      TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
      UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
      DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
      NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
      DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
      NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

mach1 Nickli Üyeden Alıntı
        Mach1 üstadım yakında çıkar dediniz ay sonuna geliyoruz neredeyse hala cihaz ortada yok birde next.com.tr bile hala bir açıklama yok lütfen bir açıklama yazın...saygılar
        VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

dğerli hocam
          iki tarafta da next olmasına gerek var mı
          protokol olarak hangisini destekliyor newcamd mi cccamd mi
          bir tarafta next diğer tarafta dreambox veya hiremco olsa olurmu
          saygılarımla

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          CX SUPER NET-2000 HDTV-2000 DOBRATECH NET ÜSTÜNDEN HOME SHARE AYARLARI

Ana master kart takılı verici cihazda yapılması gereken ayarlar
          ----------------------------------------------------------------------
          menu-ethernet-home share setup-protokol:home share-paylaşma-paylaşma tipi :ana-max kullanıcı:1 share port 12000-kırmızı tuş client edit-client number:1-client connection:açık-client mode:ıp-clıent ıp:alıcı kullanıcı kart takılı olmayan cihazın ip sine bakılacak cihazın ağ ayarlarından o girilecek-client port 12000 kaydet çık

kullanıcı alıcı cihazda yapılması gereken ayarlar
          -----------------------------------------------------
          menu-ethernet-home share setup-protokol:home share-paylaşma tipi:kullanıcı 1 - share port:12000-kırmızı tuş master edit:master num:1-master connection:açık-master mode:master ıp-master ıp:kart takılı ana master verici cihazın ağ ayarlarındaki ipsine bakılacak o girilecek-master port 12000 kaydet çık

Ana cihazdan masterdan birden çok cihaza verilecekse 1-2-3 gibi menulerde 2ci ve 3cü alıcı cihazlar için menuden onların ipleri ve bilgileride girilecek kaydedilecek.

Yorum yap

mach1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            CX SUPER NET-2000 HDTV-2000 DOBRATECH NET ÜSTÜNDEN HOME SHARE AYARLARI

Ana master kart takılı verici cihazda yapılması gereken ayarlar
            ----------------------------------------------------------------------
            menu-ethernet-home share setup-protokol:home share-paylaşma-paylaşma tipi :ana-max kullanıcı:1 share port 12000-kırmızı tuş client edit-client number:1-client connection:açık-client mode:ıp-clıent ıp:alıcı kullanıcı kart takılı olmayan cihazın ip sine bakılacak cihazın ağ ayarlarından o girilecek-client port 12000 kaydet çık

kullanıcı alıcı cihazda yapılması gereken ayarlar
            -----------------------------------------------------
            menu-ethernet-home share setup-protokol:home share-paylaşma tipi:kullanıcı 1 - share port:12000-kırmızı tuş master edit:master num:1-master connection:açık-master mode:master ıp-master ıp:kart takılı ana master verici cihazın ağ ayarlarındaki ipsine bakılacak o girilecek-master port 12000 kaydet çık

Ana cihazdan masterdan birden çok cihaza verilecekse 1-2-3 gibi menulerde 2ci ve 3cü alıcı cihazlar için menuden onların ipleri ve bilgileride girilecek kaydedilecek.
            hocam soyle bir sorum olacak

bu alanlarda ip yerinde URL de girilebiliyor bu alana dynamic dns kullansak ayni evde degilde uzaktki baska bir next 2000 hd internet uzerinden baglanti olabilirmi tesekkur ederim

Yorum yap

değerli arkadaşlar bence olur örneğin siz Türkiyenin herhangi bir yerineki arkadaşınızla kartınızı paylaşmanız mümkün bunu neden söylüyorum ben daha denemedim ama yakında yapacam zira kırmı tuşu bastığınızda client yani müşteri İP no var Rs232 IP diye bir şey olmaz bu internet yani ağ üzerinde paylaşımdır bunu yakında deneyip sonucunu yazarım
              Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
              Bernard Shaw

Yorum yap

merhaba ben denedim bi sonuc alamadim ama denemeye devam edicem sizdende haber bekliyorum olursa super olur

Yorum yap

arkadaşlar ben denedim şu sonuca ulaştım:
                  1.uydu cihazları aynı modeme bağlı olması gerekir.
                  2.home shre açık iken server e bağanılmıyor server e bağlanabilmek için home share modu kapalı olması gerekir
                  Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
                  Bernard Shaw

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X