• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

kabloyu söküp takınca görüntü geliyor?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• kabloyu söküp takınca görüntü geliyor?

Apartmanımızdaki santral sistemi değiştirilinceye kadar hem turksat hem de hotbird'ü seyredebiliyordum. 2 hafta evvel santral sistemimizi değiştirdiler. O günden beridir, hotbird'ü seyredebiliyorum fakat turksat açılmıyor. Bugün farkettim ki altdvb programında turksat kanallarından birini açıp tv tuner kartıma bağladığım kabloyu söküp takarsam kanal açılıyor. hatta 10 saniye içinde kanal bile değiştirebiliyorum. 10 saniye sonra kanal değiştirmezsem hiçbir sorun olmadan turksat kanalını izlemeye devam edebiliyorum. eğer ki kanal değiştirirsem görüntü gidiyor ve seçtiğim kanaldan görüntü almak için yine kablomu söküp takmam gerekiyor.

servis çağırdım, sinyal ve kalite düzeylerini ölçtüler, herhangi bir sorun yok. hatta bir receiver ve tv ile hem turksat hem de hotbird kanallarını sorunsuz olarak aldılar.

daha sonra çatıya bilgisayarımı çıkarttık ve santral sisteminden direkt kablo bağlantısı yaptık. evde yaşadığım tüm sorunların aynılarıyla orada da karşılaştık, değişen birşey olmadı.

ben de kendi bilgisayarımı başka bir arkadaşıma götürdüm, orda da ben sorunsuz olarak hem turksat'ı hem de hotbird'ü çektim. zaten eski santral sistemimizde de sorun olmadan seyrediyordum.

sizce sorunum ne olabilir?

yeni takılan merkezi sistemin marka ve modelini aldım. belki sorunumun çözümünde faydası olur.
    digiline model: dgl-916
    9 X 16 Satallite Multiswitch
    Freq. Sat.: 950-2150MHz
    Terr.:47-862MHz

Sistemimde yüklü olan tv tuner driver versiyonum:
    Technisat DVB-PC TV Star PCI (BDA)
    Sürücü Sürümü: 4.5.0.0

zannedersem konu biraz elektroniğe dayanıyor, apartmanın diseqc'ini mi değiştirtsem acaba? yoksa sorun benim kartımda mı?

Yorum yap

bir ilginçlik daha?

arkadaşlar, sorunuma hala çözüm bulamadım. hotbird'de tüm kanallar nizami izliyorum, kanal değiştirirken de sorun çıkmıyor. ama türksat kanalı izlemek için önce bir kanal açıyorum, siyah ekran geliyor. sonra kabloyu çıkartıp takıyorum kanal geliyor. başka kanala geçersem yine siyah ekran geliyor. fakat bugün farkettim ki aynı transponder'dan yayın yapan kanallar arasında geçiş yapabiliyorum. örneğin: trt1 'i bir kere kablo çıkar tak ile çekeyim, daha sonra trt2, trt3, trt4 ve trt int'e sorunsuz geçiş yapabiliyorum. fakat bu kanalların dışındaki bir kanala geçiş yapayım, siyah ekran çıkıyor. çözüm yine kablo çıkar tak

daha önceden de dediğim gibi başka bir eve bilgisayarımı götürmüştüm, orada sorunsuz olarak hem türksat'ı hem de hotbird'ü seyredebiliyorum. kendi evimde de çatıdaki santral sistem değiştirilinceye kadar sorun yoktu.

bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorum yap

diseqc lmb switch: değerini 12700 mhz yap türksatı sadece hotbird 11700 mhz de kalsın!
        düzelir

Yorum yap

sorunun çözümüne yaklaştığımızı hissediyorum.

geri dönüşün için teşekkürler fullcontrol. dediklerini yaptım ve resimli anlatımını uyguladım fakat sorunum devam ediyor.

Yorum yap

ctektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Apartmanımızdaki santral sistemi değiştirilinceye kadar hem turksat hem de hotbird'ü seyredebiliyordum. 2 hafta evvel santral sistemimizi değiştirdiler. O günden beridir, hotbird'ü seyredebiliyorum fakat turksat açılmıyor. Bugün farkettim ki altdvb programında turksat kanallarından birini açıp tv tuner kartıma bağladığım kabloyu söküp takarsam kanal açılıyor. hatta 10 saniye içinde kanal bile değiştirebiliyorum. 10 saniye sonra kanal değiştirmezsem hiçbir sorun olmadan turksat kanalını izlemeye devam edebiliyorum. eğer ki kanal değiştirirsem görüntü gidiyor ve seçtiğim kanaldan görüntü almak için yine kablomu söküp takmam gerekiyor.

servis çağırdım, sinyal ve kalite düzeylerini ölçtüler, herhangi bir sorun yok. hatta bir receiver ve tv ile hem turksat hem de hotbird kanallarını sorunsuz olarak aldılar.

daha sonra çatıya bilgisayarımı çıkarttık ve santral sisteminden direkt kablo bağlantısı yaptık. evde yaşadığım tüm sorunların aynılarıyla orada da karşılaştık, değişen birşey olmadı.

ben de kendi bilgisayarımı başka bir arkadaşıma götürdüm, orda da ben sorunsuz olarak hem turksat'ı hem de hotbird'ü çektim. zaten eski santral sistemimizde de sorun olmadan seyrediyordum.

sizce sorunum ne olabilir?

yeni takılan merkezi sistemin marka ve modelini aldım. belki sorunumun çözümünde faydası olur.
            digiline model: dgl-916
            9 X 16 Satallite Multiswitch
            Freq. Sat.: 950-2150MHz
            Terr.:47-862MHz

Sistemimde yüklü olan tv tuner driver versiyonum:
            Technisat DVB-PC TV Star PCI (BDA)
            Sürücü Sürümü: 4.5.0.0
            dostum tv kartın için 4.3 dreveri kullan 4.5 sorun yaratıyor
            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

aynı sorun bende de var ama tv kartı diil recıever la ilgili örnek yatay frekansındaki görüntüler oky dikeylere gecince kabloyu söküp takmam gerekiyor next 9/12 santal var bu sorunu çözen varsa yardım pls<

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X