• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Forumdaki Eklentileri db den alıp ftp ye taşıma Nasıl Olur ?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Forumdaki Eklentileri db den alıp ftp ye taşıma Nasıl Olur ?

Merhaba arkadaşlar ben foruma download etmek için eklenenleri db'den alıp ftp'ye taşımak istiyorum bu konu daha önce burada verildi hatırlıyorum ama biraz bakındım yoktu belkide gözden kaçtı eğer öyleyse özür dilerim .. cevaplarınızı bekliyorum

Teşekkürler ...

Eklentiler >> Eklenti Saklama Türü >> Dosyaları databaseden dosya sistemine taşı

Eklenti Dosya Konumu >> ftp'de bir klasör aç ve chmod 777 yap. ve bu klasörün dizin yolunu oraya yaz. devam et de.. dizin yolu doğru ise forum eklentileri taşıyacak. en sonunda işlem bitince de tabloları ve sayaçları güncelle..

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
      Eklentiler >> Eklenti Saklama Türü >> Dosyaları databaseden dosya sistemine taşı

Eklenti Dosya Konumu >> ftp'de bir klasör aç ve chmod 777 yap. ve bu klasörün dizin yolunu oraya yaz. devam et de.. dizin yolu doğru ise forum eklentileri taşıyacak. en sonunda işlem bitince de tabloları ve sayaçları güncelle..
      teşekkür ederim organik81 kardeşim acaba hangi tablolar ile sayaçları güncelleyim ?

ve yolu neye bağlı olarak verecem orada

/path/to/your/attachment/directory

yani nasıl görünüyor acaba /forum içinimi görünüyor yoksa nasıl görünüyor onu anlamadım ?

Yorum yap

Hocam ftp de eklenti diye bi klasör açtık diyelim... Ftp deki dizini ise public_html/forum/eklenti olsun...

Eklentiler >> Eklenti Saklama Türü >> Dosyaları databaseden dosya sistemine taşı dedikten sonra dizin gireceğimiz kutucuğa
        /forum/eklenti yazmamız gerekiyo değilmi?

Bu konuyu bende anlayamadım ne yaptım ise olmadı

Yorum yap

organik81 kardeşimizi bekliyoruz ...

Yorum yap

klasör bu ise : public_html/forum/eklenti

admincp'de orda sorulan dizin yolu şöyle olur : /home/seninaccount_ismin/public_html/forum/eklenti/

seninaccount_ismin : cPanel'e girerken yazdığın kullanıcı adıdır genelde..

Yorum yap

organik kardeşim yaptım ama şu mesajı verdi

We attempted to write a test file to C:\hosting\vhosts\domainismi\httpdocs\forum\eklent iler, but we were unsuccessful. Please verify that the web server has write/delete permissions for this path.

eklentiler in içinede test diye klasör oluşturdu yazma ve silme yetksimi ver diyor ne diyor anlamadım ? ama ben zaten write yetkisi vermiştim ..?

Yorum yap

chmod 777 yaptın mı ? bazen ftp programı da yanıltabiliyor; cpanelden filan da chmodu kontrol et..

Yorum yap

Konu eski ama beni de ilgilendiren bir durum şu an. öncelikle verdiğiniz bilgiler ile eklentiler klasörümü ayarlayabildim. şimdi benim sorunum siteyi başka sunucuya taşıdıktan sonra ortaya çıktı. forumdan biri mesaj yazarken eklenti yapamıyor. herhangi bir eklenti upload etmeye çalışınca
                  "Yüklemede hata oluştu
                  xxxxxxx.jpg:
                  Eklentileriniz için Dosya Sistemine bu şekilde bir klasör oluşturamazsınız. "

hatası veriyor. sitede diğer avatar yükleme filan sorunsuz çalışıyor sadece yeni konu açarken eklenti eklenemiyor.

/home/seninaccount_ismin/public_html/forum/eklenti/

ilgili klasörün chmodunu da 777 yaptım ama yine aynı hata. yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum yap

kaskade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Konu eski ama beni de ilgilendiren bir durum şu an. öncelikle verdiğiniz bilgiler ile eklentiler klasörümü ayarlayabildim. şimdi benim sorunum siteyi başka sunucuya taşıdıktan sonra ortaya çıktı. forumdan biri mesaj yazarken eklenti yapamıyor. herhangi bir eklenti upload etmeye çalışınca
                    "Yüklemede hata oluştu
                    xxxxxxx.jpg:
                    Eklentileriniz için Dosya Sistemine bu şekilde bir klasör oluşturamazsınız. "

hatası veriyor. sitede diğer avatar yükleme filan sorunsuz çalışıyor sadece yeni konu açarken eklenti eklenemiyor.

/home/seninaccount_ismin/public_html/forum/eklenti/

ilgili klasörün chmodunu da 777 yaptım ama yine aynı hata. yardımcı olursanız sevinirim.
                    Hangi ftp programını kullanıyorsun ? Bazen ftp editörler de chmod vs yanılabiliyor. Klasörün chmod ayarını farklı bir ftp editör veya kontrol panelinden kontrol et..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X