• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Uydu Güncellemede Hotbird Yerine Astra veya başka uydu çıkıyor çözümü burada

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Uydu Güncellemede Hotbird Yerine Astra veya başka uydu çıkıyor çözümü burada

ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KONUYA DİKKAT EDELİM

bilindiği üzere uydudan yazılım güncelleme hotbird uydusu üzerinden yapılmaktadır.
    fakat son yazılımda gözüme çarpan bir konuyu sizlerle paylaşmak isterim.

31 ağustos 2005 yazılımını 7500fta cihazıma yükledikten sonra kanal listesinide cihaza yükledim ve normalde sistem güncelleme menüsünde hotbird uydusu yer almaktadır.

7 kasım 2005 yazılımını yükledikten vede kanal listesini yükledikten sonra sistem güncelleme menüsündeki hotbird uydusunun yerine astra uydusu yeralmaktadır.bu sorundan kurtulmak için şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz.

menü tuşuna basınız ve 4.sıradaki yapılandır seçeneğini seçin ve ok tuşuna basın

3.sıradaki sıfırlama seçeneğini seçin ve ok tuşuna basın

açılan kutucuğa pin olarak 0000 dört sıfır veyada şifreniz ne ise onu girin

sıfırlama menüsünden 2. sıradaki fabrika ayarları kısmını seçin ve ok tuşuna basın

karşınıza uyarı penceresi açılacak fabrika ayarlarına dönmek için kumanda üzerinden ok tuşuna basın

karşınıza gelecek olan bilgi penceresinde kanal listeleriniz korunsun mu ? yazan kısımda kumanda üzerinden 1'e basarak kanal listenizi koruyarak cihazınızı resetleyiniz.

cihazınız fabrika ayarlarına dönmektedir herhangi bir müdahalede bulunmayın.

cihazınızın dil seçeneklerinizi ve gerekli ayarlarınızı yapın ve sistem güncelleme menüsüne girin astranın yerine hotbird uydusunun geldiğini göreceksiniz.

bu işlenin devamında cihazınıza güncel key dosyasını yükleyebilirsiniz.

Ha ikinci bir alternatif ben bu işlerle uğraşmayayım diye düşünen arkadaşlarımız olabilir.onlarda cihaza hazır kanal listesi atmadan cihazlarında kanal tarattırmasını manuel olarak yaparlarsa zaten sistem güncellemedeki uydu ismi değişmemektedir.

bu 7500fta cpa chipli cihaz için geçerlidir.7500 cı xpa chipli cihazda denedim sorun yok.

hepinize kolay gelsin
    PAYLAŞMAK BİR ADIM İLERİYE GİTMEKTİR

selam

eline emeğine sağlık kardeşim, teşekkürler.

bu sorun ile karşılaşan arkadaşlarımı iyibir yol olur.

sevgiler.
    www.teknoshare.com

Yorum yap

eline saglık kardeşinm güzel omuş
      Mach1 Team™

Yorum yap

eline sağlık güzel çalışma olmuş.

Yorum yap

peki arkadaşlar bende 7500cı var cihazın cipli olup olmadığını nerden anlayabılırım

Yorum yap

arkadaşım 7500 ler yeni cihaz olduğu için çiplidir hangi çip diye soruyorsan sistem bilgisinden öğrenebilirsin
            NEXT 2000 CI PLUS(FMB)
            NEXT 2000 X PLUS
            NEXT 2005 CI
            NEXT 2000 CX CIS

Yorum yap

koralturk_53 Nickli Üyeden Alıntı
              peki arkadaşlar bende 7500cı var cihazın cipli olup olmadığını nerden anlayabılırım
              Cihazın kapagını acarak ogrenebilirsiniz.. birde asagıdaki sekilde ogrenebilirsin ..
              Menu > Lisan Secimine gir Kırmızı Tusa bas 2528 yap Emulation Diye bir satır gelirse cihazda cip var emu yuklu demektir ..

Yorum yap

slm vasy emo vay. Forum ağladı Be !!!! :ehehe: kolay gelsin

Yorum yap

7500 fta bir cihaz var yazılım atamıyorum yazılım için kod soruyor bilen varmı şimdiden herkeze teşekkürler

Yorum yap

bende 7500 cı var bende de astra görünüyor ama işin ilginç tarafı yazılım yüklenmişti yani öyle sanıyorum şimdi değiştirmem mi gerekiyor 2005 eylülünde almıştım cihazı

Yorum yap

arkadaşım dediklerini yaptım gerçekten astra 19e yerine hotbird yazısı çıktı ama yine de uydudan güncelleme yapmıyor.aynı zamanda kanal taraması yaparken yeni çıkan hotbird seçilip tarandığında 51 kanal falan geliyor yani başka bir uydunun ismi hotbird oluyor.adı tuhaf olan bi uydu ismi var onu tarayınca hotbird kanalları geliyor.bu durumda ne yapılabilir.Bilgisayardan yazılım güncellense düzelir mi?Şimdiden teşekkürler

Yorum yap

Pc Den HİÇ Yazilim GÜncelleme Yapnadim.ama Genel Olarak Forumdan ÖĞrendİm.yİne De Bu Konunun En Çok Dİkkat Etmemİz Gereken Noktalarini Yazarsaniz Sevİnİrİm.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X