• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Usb To RS232 Driver

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

bende s link marka dönüştürücü var bir türlü stb link ten yazılım atamıyorum işletim sistemim vista sorun nerde acaba yardım lütfen

Yorum yap

teşekkürler paylaşım için

Yorum yap

Driver'ı yükledim. Bilgisayarı yeniden başlattım, fakat laptop bir türlü tanımadı

İmza

Yorum yap

hope Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Driver'ı yükledim. Bilgisayarı yeniden başlattım, fakat laptop bir türlü tanımadı

İlk önce 1 nolu mesajda bulunan dosyayı indirip zip ten çıkartın ve kurulum dosyasını çalıştırın.
          Kurulum tamamlandıktan sonra dönüştürücüyü takıp otomatik olarak yüklenmesini seçin

Yorum yap

Tkantar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            İlk önce 1 nolu mesajda bulunan dosyayı indirip zip ten çıkartın ve kurulum dosyasını çalıştırın.
            Kurulum tamamlandıktan sonra dönüştürücüyü takıp otomatik olarak yüklenmesini seçin
            Zaten aynen dediklerinizi yaptıktan sonra böyle oldu
            Internet'ten başka bir driver yükledim. Bu sefer de şöyle bir sorun var :

Acaba kabloda donanımsal olarak bir problem mi var? Daha önce aynı kabloyu aynı laptopta sorunsuz kullanabiliyordum, fakat bir ara uydu alıcısıyla arasındaki bağlantıda problemler oluşmaya başlamıştı. Ben de driver ı kaldırdım, fakat bir daha kuramadım
            İmza

Yorum yap

arkadaşlar bende usb rs232 aldım fakat ******* atabiliyorum ama yazılımı atamıyorum %2 lerde donup kalıyor yadımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Yorum yap

tskrlr

Yorum yap

hocam laptoptan çeviriciyle yzılım atmak mümkünmü

Yorum yap

akdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    hocam laptoptan çeviriciyle yzılım atmak mümkünmü
                    Elbette mümkün. Çeviriciye ait Driveri kurduktan sonra problem olmaz.

Yorum yap

selamlar...

bende laptop icin speed marka usb to rs232 kablo aldim.. 5 saatlik eziyetten sonra anladimki icindeki cd de gerekli driver yokus.. ne diye cd yi koydularsa..? inf dosyalarini inceledim cd nin FTDI diye bir firma oldugunu anlayinca googlda gagaladim , buldum firmayi driverleri dl edip tekrar denedim.. Nafileeeee.! yine olmadi..

benzeri kablolardan arastirma yaptim.. rasgele bir drver buldum (prolific usb to serial comport)
                      zart diye yukledi kabloyu..

iste adresi..:
                      http://www.prolific.com.tw/eng/Products.asp?ID=59
                      sorunu olanlar buradan belki cozerler olayi.

bu arada , benim sorunum com5 diye atama yapti... bunu nasil com 1-2-3-veya 4 diye ceviririm bilemiyorum.. cunku kullanacagim cardshare programinda com5 secenegi olmayabilir.. bu arada ne kullanacam onu da bilmiyorum ya hadi neyse.. bu ikinci sorun..

acil yardim lutfen..

bir aciklama getirirseniz cok sevinirim..

simdiden tesekkurler.

serhan.

Yorum yap

Merhaba arkadaşlar,
                        Benim laptop ile receiver'ı birleştirmeye çalışma yöntemim biraz daha farklı. Receiver'ın arkasına S band çeviricisini koydum ve S band ile bağlanmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse yazılım nasıl yüklenebilir?

Yorum yap

bendede sorun oldu windows7profosyonelde bir türlü tanımadı diriveri sonra yine xp sp3 döndüm windows 7 tanımıyo diriveri

Yorum yap

win 7

inceoktay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bendede sorun oldu windows7profosyonelde bir türlü tanımadı diriveri sonra yine xp sp3 döndüm windows 7 tanımıyo diriveri

bende win 7 kullanıyorum. Ben şu dosya ile çalıştırabildim.
                            http://www.viewcon.net/download.asp?driver_lei=windows

sayfasında,
                            VE346 part no lu dosya...

Yorum yap

kardes emınmısın VE346 oldugunu part ın bı de benım laptop degısmesın ozellıge gore???

Yorum yap

walla ben VE 487 i yukluorum cunku hepsı aynı gozukuo hayırlısı...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X