• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

FEC değerlerini birebir girmeyince neden sinyal yok gösteriyor?

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• FEC değerlerini birebir girmeyince neden sinyal yok gösteriyor?

Hümax 5400 IRCI cihazımda örneğin 11096V27500 3/4 frekansının FEC değerlerini 3/4 değil de otomatik veya başka bir değere getirirsem sinyal tamamen gidiyor.Türksatta network tarama yaparken normal frekansları ve yeni frekansları buluyor. Ama bazılarının FEC değerelerini oto olarak bulduğunda sinyal yok gösterip kanal bulamadan geçiyor. Eğer bulunan frekansların FEC değerlerini elle doğru şekilde düzeltirsem sinyal birçok frekansta %100. Bunun nedeni tuner mi LNB mi yoksa yazılım mı? Cihazın genel karakteristik özelliği mi. Yardımcı olurmusunuz?

böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım.....

lnb olabilir cihazlada ilgili bir sorun olabilir.....
    Atlanta HD-Box Pvr/Dreambox 500 S/110Triax OffsetÇanak/StabHH-120DisecgMotor/Dıavola 0.1db Inb

Yorum yap

selam

sayın mustafa kalkan

söyledikklerinize katılıyorum, otomatik de kanal firekansını girseniz de sinyal yok gösteriyor.

saygılar.
      www.teknoshare.com

Yorum yap

manuel arama yapacağınız zaman mutlak fec değerini doğru girmenizde fayda var yoksa dediğiniz gibi kanalı bulmayabiliyor zaten teknoka arkadaşım yukarıda güzel bir açıklama yapmıştır otomatik taramada pek sorun olmuyor iyi çalışmalar.
        LEBEN ?

Yorum yap

yada güncel bir seting at sorun olmaz
          BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Ben daha Humax' ımda hiç bir uydunun hiç bir kanalında %100 sinyal görmedim. En yüksek %84. Motorlu 170 lik parabol Mega çanak ve smart titanium 0.2 db lnb var. Yer İstanbul Anadolu Yakası. Türksat, hotbird ve hispasatı seyredebiliyorum, fakat %100 sinyal hiç görmedim.

Saygılar..

Yorum yap

olabilir arkadasım%100 degeri tüm kanllarda goremezsin zaten fakat ben trt-show-btr gibi kanlları % 100 goruyorum humx da.saygılar...
              İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

sbilge Nickli Üyeden Alıntı
                Ben daha Humax' ımda hiç bir uydunun hiç bir kanalında %100 sinyal görmedim. En yüksek %84. Motorlu 170 lik parabol Mega çanak ve smart titanium 0.2 db lnb var. Yer İstanbul Anadolu Yakası. Türksat, hotbird ve hispasatı seyredebiliyorum, fakat %100 sinyal hiç görmedim.

Saygılar..
                Türksatta bir çok kanalda %100 sinyal alıyorum. Yalnız dediğim gibi FEC değerleriyle oynayınca sinyal tamamen gidiyor. Bu da Türksatta Şebeke arama açık yaptığınızda bazı kanalları bulamadan atlamasına neden oluyor.

Yorum yap

digicom arkadaşım,

zaten tüm kanallarda %100 sinyal görmek gibi bi çabam yok (mümkün de değil).
                  Benim cihazda tuner ile ilgili bir problem mi var diye düşündüm. Havalar düzelince antenin ayarını kontrol ettireyim de öncelikle..

saygılar..

Yorum yap

humax´larda fec degerlerini otamatik olarak verdiginiz zaman sembol hizinida otomatik olarak vermeniz gerekir sinyal gelmeyebilir ama arama yaptiginizda kanallari bulur ayrica humaxlarda sinyalin 100 olmasina gerek yok 18 sinyallede kanallar problemsiz gösterir motor kullanan arkadaslar türksatta 60 sinyalini pek gecemez 100 sinyal 23-19 ve 13 derecede cogu kanallarda ulasilabilir

Yorum yap

arkadaşlar next 2000 cx süper plus cihazını alalı bir hafta oldu. sinyal seviyesi 70 lerde ama görüntüde kırılmalar oluyor ve bazı kanallarda sinyal yok geliyor. elimdeki diger eski cihazı takıyorum kırılma olmuyor ve sinyal seviyesi türksattaki kanalların sinyal seviyesi yüksek,lütfen yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Yorum yap

çok janjanlı birisin humax bölümünde next soruyorsun )))))

Yorum yap

@janjan sorunuzu cihazınızla ilgili alana sormalısınız,burası humax bölümü...
                          http://www.mach1digital.com/mach1for...splay.php?f=40
                          Forum Kuralları

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X