• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Çanağa eklenen aparatla birden çok uydu izleyebilirmiyiz?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Çanağa eklenen aparatla birden çok uydu izleyebilirmiyiz?

Evet arkadaşlar diyelim benim bir turksat birde hotbird çanağım var.Hotbirde eklenen bir cihazla thoruda izlemem mümkünmüdür tek çanakla?Ve bu aparatın adı nedir?Eğer böyle bişey mümkünse yapmak istiyorum.İstanbuldayım elimde 120 lik çanak var.Hem hotbird hemde thoru 120 likle bu aparatla izleme şansım varmı?Bu aparatın adı ne?

Aparatın adı multifeed
    VU+ Duo Twin Linux HDTV...

Yorum yap

peki hotbirde takacağım multifeed ile thoru izleyebilecekmiyim?Bide ayrı bir lnb gerekiyormu?

Yorum yap

arkadasım aparatı aldıgında kac uydu seyredeceksen okadarda elenbı alman lazım ben manısada 100lık canagımı merkez sırus yaptım astra..13 derece.9.derece.thor.nılesat. alıyorum ıyıseyırler arkadasım

Yorum yap

Tamam aldık diyelim lnb yi.Merkez hotbirdden thoru izliyebilirmiyim?Bide merkez turksat olsa thoru izleyebilirmiyim?Amaç thoru izlemek sonuçta

Yorum yap

canertaner Nickli Üyeden Alıntı
            Tamam aldık diyelim lnb yi.Merkez hotbirdden thoru izliyebilirmiyim?Bide merkez turksat olsa thoru izleyebilirmiyim?Amaç thoru izlemek sonuçta
            multifeed ile izleyebileceğin uyduların birbirine yakın olması gerekiyor. ne kadar yakınsa o kadar çok kanal demek. hotbird ü merkez yapsan sirius, eutelsatw2, eurobird9 uydularını izleyebilirsin. (ben öyle kullanmıştım)
            merkez turksat olursa thoru izleyemezsin çünkü birbilerinden çok uzaklar.

temel mantık uyduların birbirine yakın olması gerktiği. burada karşına şöyle durumlar çıkacak. uydu cihazın 4lü diseq'ten fazlasını destekliyor mu desteklemiyor mu? 8 li diseq kulanabilecek misin? kullanamayacaksan, zaten türksat dışında en fazla 3 tane lnb bağlayabilirsin. ayrıca türkiyenin neresinde olduğun da önemli. batı bölgeleri daha rahat iken doğu bölgeleri için çanak çapı büyüyor.

Yorum yap

allbayrak Nickli Üyeden Alıntı
              multifeed ile izleyebileceğin uyduların birbirine yakın olması gerekiyor. ne kadar yakınsa o kadar çok kanal demek. hotbird ü merkez yapsan sirius, eutelsatw2, eurobird9 uydularını izleyebilirsin. (ben öyle kullanmıştım)
              merkez turksat olursa thoru izleyemezsin çünkü birbilerinden çok uzaklar.

temel mantık uyduların birbirine yakın olması gerktiği. burada karşına şöyle durumlar çıkacak. uydu cihazın 4lü diseq'ten fazlasını destekliyor mu desteklemiyor mu? 8 li diseq kulanabilecek misin? kullanamayacaksan, zaten türksat dışında en fazla 3 tane lnb bağlayabilirsin. ayrıca türkiyenin neresinde olduğun da önemli. batı bölgeleri daha rahat iken doğu bölgeleri için çanak çapı büyüyor.
              istanbuldayım hocam.Peki ben thoru izlemek için ne yapacam?Hotbirdu thora cevirsem.Thor merkez olsa hangi uyduları izliyebilirim?

Yorum yap

canertaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                istanbuldayım hocam.Peki ben thoru izlemek için ne yapacam?Hotbirdu thora cevirsem.Thor merkez olsa hangi uyduları izliyebilirim?
                dostum merkez thor olursa 4 amos+nilsat batıyı doğuda ise sirus +eutelst3A uydularını izlersiniz
                next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X