• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next 2000 HD'de Renk Ayarları Nasıl Yapılır

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next 2000 HD'de Renk Ayarları Nasıl Yapılır

mach 1 hocaM cihaz görüntü güzel ama renkler fazla kırmızı cihazda renk ayarı varmı yada konabilirmi parlaklık renk flan

Oguzhan1 Nickli Üyeden Alıntı
    mach 1 hocaM cihaz görüntü güzel ama renkler fazla kırmızı cihazda renk ayarı varmı yada konabilirmi parlaklık renk flan
    kalıplar olmalı machina3d deki gibi standart-film-spor gibi tv cihaz uyum ayarları altında minide vardır aynı yazılım hemen hemen

Yorum yap

buldum teşekkürler

Yorum yap

MENU-AYARLAR-TV UYUM AYARLARI-RENK AYARLARI dan kalıplar seçilebilir
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
        http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Renk kalıplarından Kullanıcı Kişisel seçilirse ordan parlaklık kontrast keskinlik seviyeleride değiştirilebilir .
          Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
          http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
          www.nextyazilim.com

Yorum yap

Şimdiye kadar tüplü TV ile kullandığım cihazı ilk defa bir HD TV'ye taktım, görüntü kalitesi iyi çıkmadı. Tüplü TV'de foyalar dökülmüyor.

Cihazın renk ayarı kısmından memnun değilim, ne yapılırsa yapılsın mükemmel sonuç olmuyor.

TV'de bir sorun yok. Aynı HD TV'ye aynı HDMI kabloyla D-Smart HD alıcısı takınca SD kanalları bile net gösteriyorken, Next Minix Machina'yı takınca SD kanallar kumlu veya bulanık gözüküyor. Sadece HD kanalların bir kısmı net oluyor. Bazı HD kanallarda karelenmeler oluyor. Niye D-Smart alıcısında bunlar olmuyor? Aynı kablo, aynı uydu antenleri, aynı sisteme bağlı.

Cihazı en sonki 1360 yazılımıyla kullanıyoruz.

Çoğu kanalı izlerken insanın gözü yoruluyor resmen.

Cihazın donanımına yakışmıyor. 100 liralık alıcılarla aynı görüntü kalitesini vermemeli.

Yorum yap

Aynı durumdan bende muzdaribim, en ucuzdan en pahallısına onlarca cihaz kullandım, bu cihaz kadar kötü renk ve görüntü verenine rastlamadım, cihaz adeta elimde patladı, yazılım ile düzeltilebilecek bir durum değilmidir acaba..

Yorum yap

diocid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Aynı durumdan bende muzdaribim, en ucuzdan en pahallısına onlarca cihaz kullandım, bu cihaz kadar kötü renk ve görüntü verenine rastlamadım, cihaz adeta elimde patladı, yazılım ile düzeltilebilecek bir durum değilmidir acaba..
                Renk ayarlarından beyazın patlamasını engelleyince düzeldi, cihazın hakkını yemiş olmayayım, şu ana sorunsuz kullanıyorum..

Yorum yap

diocid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Renk ayarlarından beyazın patlamasını engelleyince düzeldi, cihazın hakkını yemiş olmayayım, şu ana sorunsuz kullanıyorum..
                  Nasıl engelleniyor acaba o?

Yorum yap

zetabyte Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Nasıl engelleniyor acaba o?
                    Parlaklığı kısınca renkler kendine geliyor.

Yorum yap

sayın ustatlar bu renklerin bir ölçüsü varmı parlaklığı düşürdüm yine renkler düzelmedi renk ayarı 13,20.gibi bir ayar varmı kaç yaparsak düzelir saygılar

Yorum yap

ayarlar paylaşabilen ustalar varmı
                        IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

furkan 1 Nickli Üyeden Alıntı
                          sayın ustatlar bu renklerin bir ölçüsü varmı parlaklığı düşürdüm yine renkler düzelmedi renk ayarı 13,20.gibi bir ayar varmı kaç yaparsak düzelir saygılar
                          16 yapacaksın

saygılar
                          Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                          Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

bülent56 Nickli Üyeden Alıntı
                            16 yapacaksın

saygılar
                            bülent56 bey görünütü ayarlarında mektup merkez sığdır var hangisi 40 " inç kullanılmalı sizce

ilkez lcd tv kullanıyorum next 2000 hd machina bu diğer menülerinde resimli anlatılabilirmi
                            IYIYE DEGIL,EN IYIYE SAHIP OLMAK ICIN

Yorum yap

MENU-AYARLAR-TV UYUM AYARLARI-RENK AYARLARI dan kalıplar seçilebilir
                              Renk kalıplarından Kullanıcı Kişisel seçilirse ordan parlaklık kontrast keskinlik seviyeleride değiştirilebilir .

saygılar
                              Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                              Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X