• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

mediaplayer ve dtshd - truehd passthrough

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• mediaplayer ve dtshd - truehd passthrough

wetek play2 uhd tunerine sahip extradan da mediaplayerı olan (ayrıca Türkçe destek veren bir forumu ve yardımcı olmaya çalışan forumdaşları olan) bir cihaz olarak tercih edilebilecek çok güzel bir cihaz.

ancak benim gibi iyi bir mediaplayerı olan yanında da uhd tuneri olan bir cihaz arayanlar için pek de iyi bir tercih değilmiş maalesef.

Neredeyse denemediğim kodi / spmc sürümü kalmadı. libreelec de derdime derman olamadı.

forumda daha önce de farklı konularda belirttiğim gibi ben bu cihazı öncelikle mediaplayer olarak aldım.
    birkaç sene önce aldığım himedia q5 II cihazımla tüm dtshd ve truehd (atmos hariç) sesli bluray ve bluray ripli filmlerimi, ayrıca 3d halfsbs filmlerimi ister 3d isterse cihazın menüsünden 2d ye çevirip sorunsuz ses (avr ye hd ses göndererek) ve görüntüyle izleyebiliyorum.
    wetek play 2 almamdaki amaç q5 II de olmayan truehd nin yeni formatı atmos truehd sesleri avr ye passthrough ile iletebilmek, uhd filmleri izleyebilmek, bluetooth özelliğini kullanabilmek, ekstradan da uhd tunerli bir alıcıya sahip olmaktı.

Bu cihazın benim isteklerim için en büyük eksisi kendi mediaplayerının hd sesleri desteklememesi. himedia da kodi ile sorun yaşandığında film oynatırken kendi playerını devreye sokarak sorunu çözüyor.
    wetek play 2 de kendi playerı kullanışsız olunca mecburen player olarak kodinin ve spmc nin çeşitli versiyonlarını mediacodec özellikli olanlar dahil denedim.
    eski cihazım arşivimdeki tüm hd sesli filmleri sorunsuz avr ye gönderirken wetek play 2 de farklı kodi versiyonlarında filmlerimi oynatırken farklı sonuçlar alıyorum. bazı filmlerde ses ayarlarına girip önce hd olmayan sesi seçip arkasından tekrar hd sesi seçerek, bazen de stereo upmix i seçip tekrar kapatarak bir şekilde hd sesi göndermeyi başarıyorum ama ailenin geri kalanı bir filmi açmak bu kadar zormu der gibi bakarken hiçde hoş dakikalar geçirmiyorum bazı filmlerde özellikle bluray isolarda sesle oynamaya kalkınca kodi/spmc çöküyor, bazen de cihaz donuyor.
    Ayrıca arşivimdeki 3d filmleri 2d ye çevirip izlemek istiyorum denediğim bütün kodi/spmc versiyonlarının menüsü olmasına rağmen 2d ye çeviremiyor.
    hem uydu alıcı olup hem de mediaplayer özelliği sorunsuz bir cihaz olma ihtimali yok mu?
    ya da avr den hd ses dinleme ve 3d filmleri 2d olarak izleyebilme ihtiyacı hisseden mutsuz küçük bir azınlığın üyesimiyim ki acaba?

Wetek play 2 nin açılış logosunda ve sayfasındaki özelliklerinde sadece dts ve dolby den bahsediyor. dtshd ve truehd passthrough özelliği sadece türk ve yabancı forumlarda yazıyor. böyle olunca firmayı bağlayan bir sorun olarak gözükmüyor.
    kodi android 6.0 da ses sorununu çözdük diyor, ne kadar doğru belli değil zaten bizim cihaz s905-h chip li olduğu için 6.0 gelme ihtimali zayıf.
    Cihazı satıp wetek play 2s i mi beklesem acaba.
    iyi günler.

Himedia Q10 Pro alın hocam, sorun kalmaz. Ben de bu iki cihaz da var, sizin gibi seslerde sorun yaşamadım ancak resim kalitesini yeterli bulmadığımdan film işini Q10 pro ile hallediyorum, gayet yeterli, tavsiye ederim.

Yorum yap

Oğuzum, bence Marshmallow gelene kadar bekle, olmazsa sat derim.

Sevgiler...

Yorum yap

Librede Bende de iphonedan çekip hariciye kaydettiğim bazı videolar cihazı kilitliyor. Oldukça can sıkıcı. Donanım hızlandırmasını kapatınca video oynuyor, vihaz kilitlenmiyor ama bu defa da seste sorun oluşuyor. Nasıl bu hata giderilemiyor anlamıyorum..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum yap

O sorun yakında çözülecek abi, az sabır.

Sevgiler...

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            O sorun yakında çözülecek abi, az sabır.

Sevgiler...

Çözülsün sabrederiz ustam tşk

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum yap

ilginize teşekkür ederim üstadım.
              daha önce de belirttiğim gibi benim için asıl olan mediaplayer özelliği. uydusunun da olması ekstra güzelliği.
              android 6 ses sorununu belki çözebilir ama ses sorununu araştırırken wetek play 2 nin chipsetinin (s905) donanımsal olarak vp9, hdr desteği olmadığını farkettim. tv mde hdr özelliği var. tv min playerında izleyebildiğim vp9 ve hdr destekli mkv leri wetek play2 nin kendi playerı veya kodi ile izleyemiyorum.
              sizlerin ilginiz sebebiyle gözüm wetek de kalmaya devam edecek. eski playerımla biraz sabretmeyi düşünüyorum. ayrıca s912 chipseti donanımsal olarak mediaplayer özelliklerinde daha başarılı olabilecek gibi gözüküyor. Hi3798CV200 chipseti kadar başarılı olabilir mi kesin bilmiyorum yine de. Ama dvb s2 li mediaplayer için de s912 dışında seçenek yok. umarım "wetek play 2s" s912 chipsetiyle çıkar ve mediaplayerı da sorunsuz olur da gönül rahatlığıyla alabilirim.
              iyi günler dilerim.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=72813

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
              Oğuzum, bence Marshmallow gelene kadar bekle, olmazsa sat derim.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X