• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Arkadaşlar avatarları db yerine ftpde olusturdugumuz herhangi bir klasore koyulma sansı varmı kullanıcıların upload ettiği avatarlarında ftp de kalmasını istiyorum böle bir şeyi nasıl yapabilirim bu şekilde db kasılmasınıda önlerim heralde

yolu var..

Admincp >> Avatarlar >> Kullanıcı Resimleri Saklama Türü ;

Dosyaları databaseden dosya sistemine taşı

avatarlar ve profil resimleri için bir klasör oluştur (farklı da oluşturabilirsin)

ve bu menüde bu klasörlerin dizin yolunu belirt ve işlemi uygula.. db'den ftp'ye taşınacaktır.. ve upload edilenler de ftp'de saklanacaktır..

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
      yolu var..

Admincp >> Avatarlar >> Kullanıcı Resimleri Saklama Türü ;

Dosyaları databaseden dosya sistemine taşı

avatarlar ve profil resimleri için bir klasör oluştur (farklı da oluşturabilirsin)

ve bu menüde bu klasörlerin dizin yolunu belirt ve işlemi uygula.. db'den ftp'ye taşınacaktır.. ve upload edilenler de ftp'de saklanacaktır..
      chmod ayarı benım tarafımdan nasıl düzenlenir birde bu şekilde bir sistem kurmak güvenlik açısından tehlikelimi sunucunun kasmasını artırırmı azaltırmı

Yorum yap

chmod ayarını normal ftp programınla yapabilirsin.. bu değişiklik sunucuyu etkilemez; çünkü db'de de olsa ftp'de de olsa aynı sunucu üzerinden okunuyor

Yorum yap

chmod ayarını normal ftp programınla yapabilirsin.. bu değişiklik sunucuyu etkilemez; çünkü db'de de olsa ftp'de de olsa aynı sunucu üzerinden okunuyor
          evet anladım peki güvenlik açısından bir sorun yaratırmı chmod ayarıyla birlikte hem yazılmayı hemde okumaya onay vermişoluyoruz bu şekilde başkalarıda dosya ükleyebilermi yada benzeri şeyler...

Yorum yap

güvenlik açısından o noktada pek birşey farketmez.. avatarları değiştirebilecek kadar bir yetkiyi başkası ele geçirse zaten onlarla uğraşmaz gider diğer php dosyalarıyla oynar..

Yorum yap

güvenlik açısından o noktada pek birşey farketmez.. avatarları değiştirebilecek kadar bir yetkiyi başkası ele geçirse zaten onlarla uğraşmaz gider diğer php dosyalarıyla oynar..

ya kusura bakma tam olarak olayı anlayamadım peki yetkiyi ele geçiröesini nasıl engelleriz bendaha önce chmod ayarı felan yapmadım o yüzden bukadar cok soru soruyorum ilgin için sağol

Yorum yap

yetkiyi ele geçirmesinin chmod ayarıyla ilgisi yok; bu, senin kullandığın şifrelerin ve serverin sağlam olmasına bağlı.. ben sadece bu gibi bir durumda ne olabilir ona örnek verdim.. chmod ayarı sadece klasörün okunulabilir, yazılabilir vs onun ayarlanmasını sağlar..

Yorum yap

:ters:
                  yetkiyi ele geçirmesinin chmod ayarıyla ilgisi yok; bu, senin kullandığın şifrelerin ve serverin sağlam olmasına bağlı.. ben sadece bu gibi bir durumda ne olabilir ona örnek verdim.. chmod ayarı sadece klasörün okunulabilir, yazılabilir vs onun ayarlanmasını sağlar..

okk anladım benimde merak ettiğim hani yazılıp okunuyoryaa dışardan komutlarla felan bir şekilde klasöre etki edilirmiydi die merak ettim yani ftp bilgileri felan dısında bilgisi olmadan yapabilirmiii

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X