• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

cx super plus 0/12V switch desteği

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• cx super plus 0/12V switch desteği

Herkese merhaba,
    1) next 2000 cx super plus'a kesinlikle 0/12 V switch bağlayamıyoruz değil mi arkadaşlar ? ( menü'da öyle bir seçenek var ama 0/12V)
    2) Bir uç uydu santralinden diğeri başka tek bir çanaktan geliyor, switch olmadan başka bir şansım varmıdır ???
    Teşekkürler

sumnulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    1) next 2000 cx super plus'a kesinlikle 0/12 V switch bağlayamıyoruz değil mi arkadaşlar ? ( menü'da öyle bir seçenek var ama 0/12V)
    2) Bir uç uydu santralinden diğeri başka tek bir çanaktan geliyor, switch olmadan başka bir şansım varmıdır ???
    Teşekkürler
    Sevgili kardeşim baglıyamıyoruz diye bir şey yok.ben cihazımda 0/12 volt switch kullanarak 7 adet uyduyu seyrediyorum.şu konumda kullanıyorum 4 adet anten ucunu 1.dörtlü deyzek e giriyorum diger 2 uyduyuda 2.bir dörtlü deyzeke giriyorum.bunlardan çıkan ucları 0/12 voltun 2 girişine takıyorum.çıkışıda cihaza baglayıp cihazdan uydu deyzek ayarlarını yapıp 0/12 kısmından sinyal ayarlarını kaydediyorum yayınları bu şekil izliyorum.
    Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

TAKO 2000 DEN FORUM DOSTLARINA SEVGİLER

Yorum yap

tako 2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sevgili kardeşim baglıyamıyoruz diye bir şey yok.ben cihazımda 0/12 volt switch kullanarak 7 adet uyduyu seyrediyorum.şu konumda kullanıyorum 4 adet anten ucunu 1.dörtlü deyzek e giriyorum diger 2 uyduyuda 2.bir dörtlü deyzeke giriyorum.bunlardan çıkan ucları 0/12 voltun 2 girişine takıyorum.çıkışıda cihaza baglayıp cihazdan uydu deyzek ayarlarını yapıp 0/12 kısmından sinyal ayarlarını kaydediyorum yayınları bu şekil izliyorum.
      İlk sorumda yanlış bir ifade kullandım kusura bakmayın yanlız anladım kadarıyla sizde bağımsız 7 uydu var, yaptığınız mantıklı, bende bir uç santralden geliyor ondan dolayı problemi aşamıyorum.

Yorum yap

bende birşey soracaktım bu 0\12v la ilgili benim eski cihazımın arkasında bu 0\12v olan bir giriş vardı. şimdiki cihazımda bu 0\12v yazan giriş felan yok şimdiki cihazım next2000cx süper plus usb'li bütün süper plus serisindemi yok bu giriş?
        Next Machina 3D Super Combo, Next8000xcam plus ve next 2000 cx net

Yorum yap

İlk sorumda yanlış bir ifade kullandım kusura bakmayın yanlız anladım kadarıyla sizde bağımsız 7 uydu var, yaptığınız mantıklı, bende bir uç santralden geliyor ondan dolayı problemi aşamıyorum.
          Santraldan gelen ucu 0/12 volt swicha bagladıgınız zaman sinyal alabiliyormusunuz?

alo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          bende birşey soracaktım bu 0\12v la ilgili benim eski cihazımın arkasında bu 0\12v olan bir giriş vardı. şimdiki cihazımda bu 0\12v yazan giriş felan yok şimdiki cihazım next2000cx süper plus usb'li bütün süper plus serisindemi yok bu giriş?
          benim kullandıgım cihaz 2000 cıs super plus bunun arkasında 0/12 volt çıkış yeri var.eger cihazınızın menüsünde 0/12 seçenegi varsa mutlaka arkasında çıkış yeri vardır.
          Bu Günü Düşünürüm,Dün Geçti,Yarın varmı? Gençligime'de Güvenmem,Ölen Hep İhtiyarmı?

Yorum yap

polarite kontrolde 0\12 v yazan yer var.
            arka kasasının resmide bu resimi tam net olarak ayarlayamadım.

Yorum yap

alo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              polarite kontrolde 0\12 v yazan yer var.
              arka kasasının resmide bu resimi tam net olarak ayarlayamadım.
              2000 CX modellerde 12v çıkış yeri yoktur maalesef....

Yorum yap

cihaza arkadan baktıgın zaman jak fişlerinin girdigi yuvaların birinde 0/12 volt yazıyırsa cihazında bu konum var demektir.

Yorum yap

Herkese merhaba,
                  Teşekkürler
                  modifiye diseqc kullanacaksın anladıgım kadarı ile 2 çanaklı multisiviş kullanıyorsun ve 3 bir çanak kullanmak istiyosun 2000cx usb li modelde 0/12 yok böyle bişey istersen baglantısınıda yazarım
                  Next&NextStar

Yorum yap

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
                    Zannedersem 2000 cx süper pluslara bu 12v çıkışını koymamışlar.

Yorum yap

2000 super plus serisinde 0/12V desteği sadece cıs modelinde var arkadaşlar diğer modellerde yok

Saygılar
                      I LOVE THIS FORUM

VU+DUO2 LG 42LW5500 3D SMART TV
                      YE NEXT8000XCAM;2000 cx Super Plus USB;2000 cıs super plus USB Ye-2000 Super Hdtv e-Sata FG Superıor Plus HD
                      2*120 ofset çanak-3*0,4db next lnb
                      Türksat-Hotbird-Eutelsat

Yorum yap

aygunelkt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        modifiye diseqc kullanacaksın anladıgım kadarı ile 2 çanaklı multisiviş kullanıyorsun ve 3 bir çanak kullanmak istiyosun 2000cx usb li modelde 0/12 yok böyle bişey istersen baglantısınıda yazarım
                        Paylaşım için herkese teşekkür ederim,

aygunelkt bağlantıyı paylaşırsan çok sevinirim,
                        hatta bu modifiyeli diseq bir yerde satılıyorsa daha da iyi olur ...

Yorum yap

cx modelinde yok cıs larda var bu çıkıştan...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X