• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEXT 2000 CIS SÜPER PLUS diseq Motor Sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NEXT 2000 CIS SÜPER PLUS diseq Motor Sorunu

Arkadaşlar herkese selamlar
    bende birkaç gün önce NEXT 2000 CIS SÜPER PLUS cihaz aldım gerçekten cok süper bir cihaz yalnız dikkatimi çeken küçük bir sorunu sizlerle paylaşmak isterim, üstadlarında bu hususa dikkatini çekmek isterim. İki üç gündür diseq motor ayarı ile uyduları ayarlamaya çalışıyorum, ne ince ayarla nede kaba ayarla motoru çeviremiyorum, sağ ve sol ayar tuşları kullanma kılavuzunda usals ve diseq farklı yönleri gösteriyor bir türlü ayarlayamadım usals a alıncı bazen gidiyor bazen gitmiyor donup kalıyor sanırım bu yazılımla ilgili bir sorun olsa gerek benim daha önce ve hala Merk Sistemle kullandığım ve eskitemediğim fmb 2000 cı plus cihazımda son yazılımla her ikisinide (Usals-diseq) hic bir sorun çıkarmadan kullanıyordum ve süper çalışıyordu
    Üstadlar inşallah bu sorunumuza enkısa bir zamanda bir çözüm bulurlar da bizde diğer uydularımıza kavuşur süper plus ımızı dahada süper yaparız, herkese selam

bende yıllardır kullanıyorum hiç bir sorun yok hatta işyerinde motor ayarlarını bile 2000 cis ile yapıyorum bir yerde yanışın var bence ince ayarda piyasadakilerin en iyisi yazılımı tekrar at resetle kolay gelsin
    next machina 3D süper hiremco turbo 4k

Yorum yap

ademmutluer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar herkese selamlar
      bende birkaç gün önce NEXT 2000 CIS SÜPER PLUS cihaz aldım gerçekten cok süper bir cihaz yalnız dikkatimi çeken küçük bir sorunu sizlerle paylaşmak isterim, üstadlarında bu hususa dikkatini çekmek isterim. İki üç gündür diseq motor ayarı ile uyduları ayarlamaya çalışıyorum, ne ince ayarla nede kaba ayarla motoru çeviremiyorum, sağ ve sol ayar tuşları kullanma kılavuzunda usals ve diseq farklı yönleri gösteriyor bir türlü ayarlayamadım usals a alıncı bazen gidiyor bazen gitmiyor donup kalıyor sanırım bu yazılımla ilgili bir sorun olsa gerek benim daha önce ve hala Merk Sistemle kullandığım ve eskitemediğim fmb 2000 cı plus cihazımda son yazılımla her ikisinide (Usals-diseq) hic bir sorun çıkarmadan kullanıyordum ve süper çalışıyordu
      Üstadlar inşallah bu sorunumuza enkısa bir zamanda bir çözüm bulurlar da bizde diğer uydularımıza kavuşur süper plus ımızı dahada süper yaparız, herkese selam
      MOTORLU ÇANAK SİSTEM AYARI
      1-Menü – Çanak Ayarı
      2-Uydu Menüsünden Ayarlanacak Uyduyu Seçiniz
      3-Kaydet
      4-Menü – Motor Ayarı
      5-Motor Tipi Menüsünden DISEqC 1.2 seçiniz
      6-Uydu Menüsünden Ayarlanacak Uyduyu Seçiniz
      7-Çanağı, Seçmiş olduğunuz uyduya hareket ettirerek Uydunun Olduğu Konuma Çeviriniz. Bu İki Şekilde Olur. Birincisi Ya Kaba veya İnce Ayar kısmı üzerine gelerek kumandadan Sağ Sol ses tuşları ileri çeviriniz. Yada pozisyoner üzerinden sağ ve sol düğmeleri kullanarak çeviriniz.
      8-Motor Kontrol menüsü üzerine gelerek Kayıt seçeneğini seçiniz.
      9-Kumandadan Yeşil Tuşa Basınız ve Evet diyiniz.
      10-Kırmızı tuşa basarak seçmiş ve ayarlamış olduğunuz uydunun kanallarını tarattırınız.
      11-Tarama İşlemi bittikten sonra Ok ve Menü Tuşu ile çıkınız.
      12-Ayarlanmış ve kanalları tarattırılmış uydulardan birine gitmek istediğinizde, kumandadan Mode tuşuna bastığınızda uydu liste gözükecektir. Buradan uyduyu seçtiğinizde ve sol ekranda oluşan listeden o uyduya ait kanalların herhangi biri üzerinde OK dediğinizde Çanak otomotik olarak dönecektir.

Yorum yap

bu cihazı ilk piyasaya çıktığı gün almıştım
        ve diseqc motorla sorunsuz kullanıyordum
        USB den softcam attıktan sonra bir hata yaptım .cihazı kapatmadan
        USB yı çektim .cihaz kendiliğinden kapanıp açıldı
        ve bir daha diseqc motoru döndüremedim .
        sanırım motorun kartında beşleme devreleri yandı.
        sorunu yeni motor alarak çözdüm.
        USB den yazılım ve key dosyası atacak arkadaşlar bunu dıkkate alarak
        cihazı kapatmadan
        USB yı çekmeyın.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X