• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

türksat lig tv üyeliğinde değişiklik, modülü ve kartı geri alıp kutu ve irdeto kart..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

arkadaşlar bu yeni dt cihazlarıyla ntvspor veya ntv biss şifreli yayınlara bir çözüm var mı?geçen gün ntvspor açılmadı.napıcaz yardım...teşekkürler

Yorum yap

Ben inat ediyorum.ve direniyorum.yoksa iptal ederim dedim.Digiturkun verdiği her cihaz birbirinden kötü.Hiç birisi next 2000 serisinin yanından geçemez..BISS emu falan zaten hikaye.

Yorum yap

tek çaremiz tüketici hakem heyetine gitmek,gidip üyeliğimizi hiç bir şekilde para ödemeden iptal ettirelim,bayram dan sonra ben gidicem.

Yorum yap

Benim arkadaşıda aramışlar burayı okuduktan sonra pek iyi bir durum olmadığnı söyledim
          sanırım değişimi onaylamayacak..

Yorum yap

Bu yazdıklarım biraz uzunca olabilir.
            Fakat sabırla okunursa, Digiturk'ün nasıl bir firma olduğu hususunda kısmen fikir sahibi olacaksınız.

Dört yıl dokuz aydır LİG tv izlemekteyim. Para ödeme noktasında bir vukuatım olmadı. Modülü/kartı başka yere götürüp üçkâğıtçılık da etmedim. Taahhütlü üyeliğim olmadığı halde, yaz mevsimi üç ay boyunca, digitürk'e para ödedim. Sebep, maçlar başladığında zamsız, sıkıntısız maç izleyeyim diye. Lig başlar başlamaz ilk fireler ortaya çıkmaya başladı. Ailecek paketi içerisinde LİG tv hariç diğer kanallar izleniyor, lig tv izlenemiyordu. Şüphelenmiştim elimden modülü kartı alıp decoder vermeyi planladıklarından. Müşteri hizmetlerini arayıp düşüncelerimi anlattım. "Beni decoder olmaya zorluyorsanız söyleyin; üyeliğimi iptal edeyim" dedim. "Yok efendim olur mu öyle şey !" dediler. Bir hafta sonra yayınların tümü gitti. Tekrar müşteri hizmetlerini aradım. "Bilgilerinizi güncelleyelim açılır"dediler. Yayınlar gene düzeldi. Yaklaşık 15 gün sonra 13 Ekimde Bursa-Karabük maçı başlarken yayın yine gitti.

Telefon ettim.
            "Kartınızın sinyali ölmüş. Sevise gidien değişsinler" dendi.
            Ben Tokat'ta ikâmet etmekteyim.
            Servis ile evimin arası 5 km. lik mesâfe.

Gittim...

Oradaki eleman bana şunları söyledi. "Abi sizin kutu değişim vaktiniz gelmiş. kartınızı değişsem bile, üç gün sonra gene yanar."

Ben hayret içerisinde, "Kartı bilerek mi yakıyorlar ?" deyince,
            Eleman; "Evet" dedi.
            O zaman üyeliğimi iptal edin dedim.
            Eleman, "Ben buradan bir şey yapamam. Siz arayıp iptal ettireceksiniz" dedi.
            Müşteri hizmetlerini arayarak üyeliğimin iptalini istedim. Bu gelişmeler 15 Ekim 2010 tarihinde oldu.

19 Ekim günü Digiturk iptâl kısmından aradılar.
            "Efendim siz bizim değerli bir üyemizsiniz.Neden üyeliğinizi iptal etiniz ?" dediler.
            Başımdan geçenleri anlattım.
            "Aman efendim olur mu öyle şey. Hemen servise gidin kartı/modülü değişsinler" dediler.
            Ben de,"Kartı merkezden yakıyorlamış. Değişsem ne olacak ?" dedim.
            "Olmaz öyle şey. Modül ve kart ile izlemeye devam edeceksiniz" dediler.
            Ben de kendilerine TOKAT servisini arayın, bilgi verin." dedim.
            Kısa bir süre sonra servisten arayan bir şahıs,
            "Abi değişimi kabul etmişsin" deyince kan beynime çıktı.
            "Yahu sizin birbirinizden haberiniz yok mu ?"dedim.
            Bana modül/kart ile izleyebileceğim söylendi.
            Servis elemanı, "Ben bir merkez servsi arayıp size döneceğim" dedi.
            Yaklaşık 15 dk. sonra "Abi kutu değişimi olmazsa izleyemezsiniz" dedi.
            Tekrar müşteri hizmetlerini aradım. "Kardeşim zaten iki gün önce iptal başvurusu yapmıştım. Bu başvurumu işleme koyun" dedim.

Ertesi gün, Digitürk iptâl bölümündan aynı hanımefendi aryıp "Özür" diledi.
            Bana HD yayınlarını izlememi sağlayacak Decoder gönderceğini üstelik tek kuruş masraf alınmayacğını söyledi.
            Ben de kendisine "Piyasanın en güzel uydu cihazı Next CIS 2000 Super Plus recevier kullanıyorum. STAB motor ile 10-15 uydu izliyorum. Üstelik NTV spor kanalını da izleme şansım var. Sizin vereceğiniz cihaz işime yarmaz" diyerek, teşekkür edip telefonu kapattım.

Bu konuşma 20 Ekim de oldu.

Bu gün yani 21 Ekimde Digitürk iptal bölümüden tekrar aradılar. "Beyefendi siz bizim dört yıl dokuz aylık...." derken dayanamadım. "Bakın kardeşim" dedim. "Bir daha beni arayıp rahatsız etmeyin.Yaklaşık on gündür sizinle uğraşıyorum. Ya benimle dalga geçiyorsunuz. Ya da departmanların birbirinden haberi yok. Benim faturlarım her ayın üçünde kesilir. Yayın izleme imkânımı ayın 13'ünde elimden aldınız. Ama bir aylık fatura göndermişsiniz. Fazladan ödeyeceğim bu para patronunuza başım/gözüm sadakası olsun."

Mesele şu ki, beni kart/cihaz değişimine, sözleşmem devam ederken zorluyorlar. Bu yanlış. Şubat ayında sözleşme bitecek. Yenisi yapılırken "Artık size kart veremiyoruz. Eğer yayınlarımızı izleyecekseniz, decoder alacaksınız" deselerdi, benim itirâzımın hiç bir hukûki dayanağı olmazdı.

Senelik 425 milyon dolar parayı ben ödemeyeceğim.
            Bana ne !
            Kendileri düşünsün !
            Maç izlemedim diye dünyanın sonu gelmeycek ya...

Yorum yap

aynı olayı digitürk 2009 yılında bana modül verirken yapmıştı bunların birbirinden haberleri yok foruma yazmıştım zaten bunlar birbirinden habersiz insanlar topluluğu diye
              geçen sene servis beni arıyor modülü getirecem abi evdemisin diye 10 dakika sonra m h leri arıyor modüllü üyeliğimiz yok servis yanlış biliyor filan diye hatta modül geldi yayın açıldı
              ertesi gün yine arıyorlar bizden modül alamazsınız diye bunlar tam bir komedi skeçlik olaylar yapıyorlar levent kırca abimiz boşuna yapmadı bunların skeçlerini
              Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Dost bu yaşadıklarını bizlerle paylaşman çok iyi oldu:Nice zamandır ben de DT e abone olmanın karar aşamasındaydım ve aybaşını bekliyordum.Benzer olayları başka DT üyelerinden de duymuştum.Ama doğrusu bu kadarını beklemiyordum.Teşekkürler,çok teşekkürler.Yalnız kendinizi değil,bizleri de kurtardınız!...

Yorum yap

alpagun dostuma paylaşımı için teşekkür ediyorum,bu konu ile ilgili lig tv ile ilgili ne kadar görüşsem de bir sonuca varamadım ve artık taahhütümün biteceği tarih olan ocak ayını bekliyorum.lig tv aboneliğimi bitirip alın bu kutunuzu dilediğiniz şekilde kullanın deyip iade edicem.int.üzerinden digitürk web tv den maçları izlemeyi düşünüyorum şu an için sezonluk abonelik 130 tl/10 ay.bana gayet uygun geldi fakat yayın kalitesi konusunda tereddütlüyüm,bu şekilde maçları izleyen arkadaşlarımız varsa tecrübelerinden bilgilenmek isterim.yeni bir konu açayım yada digitürk.web.tv ile ilgili daha ii olur herhalde.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                  X