• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

YKS ek tercih kılavuzu ile başvurular ne zaman bitiyor?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• YKS ek tercih kılavuzu ile başvurular ne zaman bitiyor?

Haberler Eğitim Haberleri FLAŞ! YKS ek tercih kılavuzu ile başvurular ne zaman bitiyor? Üniversite boş kontenjanları ile 2020 YKS ek tercih yerleştirme başvurusu nasıl yapılır, ücreti ne kadar?
    FLAŞ! YKS ek tercih kılavuzu ile başvurular ne zaman bitiyor? Üniversite boş kontenjanları ile 2020 YKS ek tercih yerleştirme başvurusu nasıl yapılır, ücreti ne kadar?
    Üniversite eğitimini almak isteyen ancak ilk tercihlerde herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar YKS ek tercih kılavuzu ile beraber başvurularını gerçekleştirmeye başladı. Üniversite boş kontenjan ve taban puanları baz alınarak yapılacak işlemlerde adaylar belirlenen başvuru ücretiyle beraber tercihlerini gerçekleştirmiş olacak. Başvuruların alınacağı tarih için ise kısa bir süre kaldı. Peki, Üniversite boş kontenjanları ve taban puanları ile 2020 YKS ek tercih yerleştirme başvurusu nasıl yapılır, ücreti ne kadar? YKS ek tercih başvuruları ne zaman bitiyor?

ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan YKS ek tercih kılavuzu ile beraber tercihler 17 Eylül 2020 tarihinde başladı. AİS ekranı üzerinden gerçekleştirilen elektronik başvuruların haricinde vatandaşlar belirlenen ücreti de bankalar aracılığı ile yatırması gerekiyor. Üniversite boş kontenjan ve taban puanları ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Peki, Üniversite boş kontenjanları ve taban puanları ile 2020 YKS ek tercih yerleştirme başvurusu nasıl yapılır, ücreti ne kadar? YKS ek tercih başvuruları ne zaman bitiyor? İşte tüm detaylar ve ÖSYM başvuru ekranı…

YKS EK TERCİH KILAVUZU İLE BAŞVURULAR NASIL VE NEREDEN YAPILACAK? ÜNİVERSİTE BOŞ KONTENJANLARI VE EK YERLEŞTİRME BAŞVURU EKRANI!
    Üniversite sınav sonuçlarına göre ilk tercihlerde herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar şimdi ise YKS ek tercih başvurusu ile yeniden şanslarını deniyor. Bilindiği üzere yapılan ilk yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşen adayların ek yerleştirme hakkı bulunmuyor…

FLAŞ! YKS ek tercih kılavuzu ile başvurular ne zaman bitiyor? Üniversite boş kontenjanları ile 2020 YKS ek tercih yerleştirme başvurusu nasıl yapılır, ücreti ne kadar?
    YKS EK TERCİHLER BAŞLADI MI? YKS EK YERLEŞTİRME BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE NE ZAMAN SONA ERECEK?
    YKS ek tercihleri ÖSYM AİS başvuru ekranı üzerinden yapılıyor. YKS ek tercih tarihleri, 17 - 23 Eylül tarihleri arası olarak belirlendi. Ek yerleştirme işlemleri, 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2020-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

ÖSYM AİS EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

https://ais.osym.gov.tr/

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYIMLANDI!
    ÖSYM tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, 2020 YKS ek yerleştirme tercih kılavuzu yayımlandı. Adaylar, 2020-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

YKS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

https://www.osym.gov.tr/TR,19511/202...-17092020.html

YKS EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR, NEREYE YATIRILACAK?
    Tercih süresi, 17-23 Eylül 2020 tarihleri arasındadır. Ek yerleştirme ücreti 20,00 TL*dir. Ek yerleştirme ücreti, 24 Eylül 2020 tarihi saat 23.59*a kadar yatırılabilecektir. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları yükseköğretim programları tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

YKS EK TERCİH ÜCRETİ NEREYE ÖDENECEK?

* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM*lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden yerleştirme ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank*ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Finansbank*ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Kuveyt Türk Katılım Bankası*nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
    ING Bank*ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Vakıf Katılım Bankası*nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC*den başvuracak adaylar hariç)
    Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM*den ücret yatırılmaz.)

*Yerleştirme ücreti, ÖSYM*nin internet sayfasında e-İŞLEMLER*de yer alan "ÖDEMELER" alanından kredi kartı /banka kartıyla da yatırılabilecektir

YKS EK TERCİH KİMLER YAPABİLİR?
    Ek yerleştirme tercihi yapabilmek için adayların 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı*na (YKS) katılmış ve yerleştirme puanlarının hesaplanmış olması gerekiyor. Ancak merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına giren adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak.

YKS*de özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar da ek yerleştirme için tercih yapabileceklerdir.

Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekmektedir
    Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
    http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
    www.nextyazilim.com

Hazırlanıyor...
X