• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

(Çözüldü) Tvheadend scan no data

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• (Çözüldü) Tvheadend scan no data

Merhaba, 2.el bir play ile aranıza yeni katıldım. Bir kaç gündür zaman buldukça cihazın kurulumuyla uğraşıyorum şimdiye kadar işler pek istediğim gibi gitmedi. Uzun lafın kıssası 3 farklı imaj ile openelec ve tvheadend denedim en son ozkaradag ın 7.0 imaj ı ile tvheadend i çalıştırıp browserdan giriş yapabildim. Tunerları görüyor diseq ayarı vs de yaptım videolara göre fakat sinyal alamıyorum arama sonuçlarına scan no data diyor. Nerede yanlış yapıyor neyi atlıyor olabilirim yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Ortak çanağa bağlanıyorum türksat apartmandaki yapıyı çok iyi bilmemekte birlikte androidde diseq A/B diyip A ya turksat deyince kanalları buluyor o yüzden tvheadend de de aynı şekilde ayarladım. Kodi de tv sekmesini de aktifleştiremedim bir kaç kere açıp kapatmama rağmen.

Hayırlı olsun öncelikle.

Yanlış tunere takmış olmayasınız kabloyu?

Sevgiler...

Yorum yap

Teşekkür ederim.

Hayır, aynı şekilde android de ve enigma da kanal bulabiliyorum.

Tvheadend de tuner sırası ters olabilir mi? Gerçi 2 ile de arama yapmayı denedim ama...

Yorum yap

Bilgisayar varsa gelip bakabilirim.

Sevgiler...

Yorum yap

Benzer yanlışı yapıp çözüm arayanlar için sorunun kaynağı: Tvheadend de network tanımlarken predefined muxes ı seçip tarama yapmaya uğraşmayın en azından Turksat için böyle doğru değil ön tanımlı olan adresler. Elle Turksat'ın ağ tarama mux ını ekleyip taratırsanız sorununuz çözülecektir.

Yardımları için ozkaradag'a tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Yorum yap

Uyarın için asıl ben teşekkür ederim.

Bazen çok şeyi bilmek de bazı ayrıntıları kaçırmama neden oluyor, bu yüzden yazdığın gerçekten önemli.

Sevgiler...

Yorum yap

ikosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Benzer yanlışı yapıp çözüm arayanlar için sorunun kaynağı: Tvheadend de network tanımlarken predefined muxes ı seçip tarama yapmaya uğraşmayın en azından Turksat için böyle doğru değil ön tanımlı olan adresler. Elle Turksat'ın ağ tarama mux ını ekleyip taratırsanız sorununuz çözülecektir.

Yardımları için ozkaradag'a tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
              slm.
              Elle Turksat'ın ağ tarama mux ını ekleyip taratırsanız sorununuz çözülecektir
              demişşsiniz.
              bunu tvheaden'de nereden nasıl yapıyoruk?
              P9PLUS

Yorum yap

adela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                slm.
                Elle Turksat'ın ağ tarama mux ını ekleyip taratırsanız sorununuz çözülecektir
                demişşsiniz.
                bunu tvheaden'de nereden nasıl yapıyoruk?
                Uydu secerken "predefined muxes" secmeyip uyduyu ekledikten sonra o uydunun altina add mux secenegiyle ekleyerek yapabilirsiniz.

Uydu frekansi ve tp icin 000 (uc sifir) fazla eklemeyi unutmayin...

Selamlar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X