• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Mahkeme, telefondaki sabit ücreti 1,27 liraya indirdi...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Mahkeme, telefondaki sabit ücreti 1,27 liraya indirdi...

İzmir 1. Tüketici Mahkemesi, Muhittin S. adlı vatandaşın açtığı davayı karara bağladı. Hakim, Türk Telekom'un vergilerle birlikte faturaya yansıttığı 13,56 liralık sabit ücreti 1,27 liraya indirdi. Sabit ücretin düşürülmesi için her abonenin ayrı ayrı dava açması gerekiyor.

İzmir 1. Tüketici Mahkemesi, Türk Telekom'un vergilerle birlikte faturaya yansıttığı 13,56 liralık sabit ücreti 1,27 liraya indirdi. Mahkeme, temyiz yolu kapalı olan kararı, hukukçu ve elektronik uzmanı akademisyenlerden oluşan bilirkişi raporuna göre verdi. Bornova'da oturan Muhittin S., Türk Telekom'un faturalara yansıttığı sabit ücretin iptali için Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne müracaat etti.

Heyet 28 Nisan 2008'de verdiği kararında Muhittin S.'yi haklı buldu. Heyet, sabit ücretin iptal edilmesine ve 2 Eylül 1997 tarihinden bu yana alınan bedellerin geri ödenmesine hükmetti. Bunun üzerine Türk Telekom, İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nde karara itiraz etti. Hakim Ahmet Yıldırım, hakem heyeti ve bilirkişi raporlarını göz önünde bulundurarak Türk Telekom'un en çok 1,27 lira sabit ücret alabileceği kararına vardı.

Mahkeme ayrıca müşterinin geçmişe dönük sabit ücretlerini geri almasının önünü de açtı. Davayı kazanan Muhittin S., "Ben 12 yıllık Türk Telekom müşterisiyim. Sabit ücretin alınmasını yadırgıyordum. Hakkımı aradım ve kazandım. Herkes kendi hakkını alsın." dedi. Mahkemenin bilirkişilerin GSM operatörlerini göz önünde tutarak belirlediği 1,27, 1,50 ve 2 liralık sabit ücretlerden birini seçtiğine dikkat çeken avukat Resul Tunçkır, kararın yalnız bu davanın taraflarını bağladığına işaret etti.

İzmir 1. Tüketici Mahkemesi'nin kararının emsal teşkil etmeyeceğini vurgulayan Tunçkır, "Bu kararla kimse Türk Telekom'a gidip sabit ücretini kaldırmasını veya 1,27 liraya indirmesini isteyemez. Başka bir zamanda, başka bir hakim farklı bir karar verebilir. Sadece Yargıtay'ın vereceği karar emsal olabilir." şeklinde konuştu. Sabit ücretin düşürülmesi için her abonenin ayrı ayrı dava açması gerekiyor.

Kaynak: Mustafa Yüksel - http://zaman.com.tr/haber.do?haberno...liraya-indirdi
    Next 2000X CIS Plus - Diseqc Motor
    Next 5000X CI - Turksat, Hotbird

"Eli ile çalışan işçidir, eli ve aklı ile çalışan ustadır; eli aklı ve ruhu ile çalışan sanatkardır."

"Nice insanlar gördüm, üstünde elbisesi yok; nice elbiseler gördüm, içinde insan yok." Mevlana

"Sevap kazanmak iyilik yaptığının hayır duasıyla, günah kazanmak zarar verdiğinin bedduasıyla olur."

[email protected]

www.konyahasanseyh.com (Lütfen tıklayınız!)

www.pagosking.com (Lütfen tıklayınız)

temiz kararı kapalı diyor ama telekom temiz kararı yine alır bence telekom çok mahkeeme gördü ve kazandı bakalım bu sefer ne olacak...
    kay: :yazyaz: :dedeeee: kay:

Yorum yap

aman herkes kafasına göre at koşturuyor işte kim savunacak bu ezilen halkın haklarını..hepsi boş...
      MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

kenan_citak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        aman herkes kafasına göre at koşturuyor işte kim savunacak bu ezilen halkın haklarını..hepsi boş...
        Hepsi boş değil kardeşim,birlik ve beraberlikten kuvvet doğar,sen yazmazsan ben yazmassam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?Bu memleket ne çekiyorsa bilgililerin ilgisizliğinden,ilgililerin bilgisizliğinden.Saygılarımla.

Yorum yap

telecomun taktığı falan yokki yargı kararlarını git başvur bakayım ne diyorlar. biliyormusunuz o 1.27kr kişiye özgü bir durum denip kale bile almiyorlar durum bu.

Yorum yap

arkadaşlar bu durumda ayrımcılık yapılmış olmuyormu ?

Yorum yap

bizde bu konuda bişiler yapalım forum olarak dava açalım.ne gerekiyorsa sonuna kadar beraber olalım.selamlar
              :tr:

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X