• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Recever da altyazı da ekleyerek filimlerinizi seyretme tek işlem tek program.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Recever da altyazı da ekleyerek filimlerinizi seyretme tek işlem tek program.

TotalVideoConverter ile altyazıda ekleyerek convert edip receverinizde filimleri izlemek için ayarlar altta gösterilmiştir.

Diğer programlarda mevcut fakat onlarda birden fazla programlar kullanılmaktadır bunda ilave programa gerek yoktur ve örnek video kaydı vardır karar sizin deneyiniz.

Kullanılan program TotalVideoConverter 3.14

Convert edeceginiz dosyayı seçip convert tipindende ts yi seçiniz.

Daha sonra ayar yapmak istemeyenler saveden ayarları kaydetsin sonrasında ts ve palı seçtiğinizde ayarlarınız geri gelir direk convert dediğinizde işlem tamamdır.

Son sürüm linktedir 3.21

Dosya boyutunun yükselmemesi için alıntıyı inceleyiniz ben denemedim bu ayarları

ayefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Film boyutunun 700 mb den 3.5 gb ta çıkması filmin vidyo görüntü kalitesi ile ilgilidir. Eğer totalde vidyo dosyasının yanındaki pal mpeg ts sistem seçildikten sonra sağındaki setting tuşuna basınca options penceresi açılır burada video option sekmesinde video ayarlarını video codec mpeg2, framerate 25 yaparsanız ve bitrate orginal değilde custom seçip 1000 gibi değer girerseniz video dosya boyutunun düştüğünü göreceksiniz. pal mpeg ts strem seçiliyken settinge girince aşağıdaki ayarları kayıt etmek gereklidir.
    audio option
    audio channel :auto (stereo dinleme imkanınız yoksa single canal seçiniz)
    audio codec : mp2 (diğer formatlarda uyduda seyrederken sorun oluyor)
    Sampling rate: original
    Bit rate : original (custom seçilip değer girilirse filmin mb boyutu yükseliyor.)
    video option
    video codec : mpeg2video(mpeg1video) herikiside olabiliyor.
    frame rate : 25 (başka değer olursa ses ve görüntü senkronunda sorun oluyor)
    bit rate : custom seçilip 1000 ve daha düşük bir değer girilirse video boyutuda küçük olur. video mb boyutunu ve görüntü kalitesini ilgilendiriyor.
    video resize
    orginal kullabilirsiniz yada 720x576 (cihazımızın görüntü oranı)
    aspect 4:3 yada normal

bunun için izleyeceğimiz flmlerin altyazılarını bulmamız gerekecek sanırım ?

Yorum yap

eline saglık
      ÇÖZÜM ÇALIŞMAKTAN GEÇER... BAFF 6000 FTA TWİN...53 DEN OK...
      42E.7E.7W.13E.19E.53E.

Yorum yap

rapid'den böyle uyarı alıyorum

Yorum yap

Wildermess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          rapid'den böyle uyarı alıyorum

Burada dosyalar belirli sürelerde duruyor sonradan kaldırılıyor ama siz 10 dk sonra indirebilirsiniz bekleme süreniz var.

Ayrıca oradaki ilk üç örnek dosya aynı istediğinizden indirebilirsiniz.

Yorum yap

Aslında örnek dosyalara gerek te yok çünkü programla işlem sonuna kadar beklemenizede gerek yok biraz çeviri sonrası iptal ettiğinizdede bu dosya izlemek için yeterli problem yok.Bitmesi önemli değil.

Ayrıca ileri geri için receverinizde kayıt ederek oluşturdugunuz idx dosyasını kullanabilirsiniz bunun için gerekli olan şartlar filim le aynı isim olacak ve denemelerime göre 1 gb filim için yaklaşık 1 mb idx dosyası gerekli bu ne kadar büyük olursa daha iyi küçük olursa filimin ortasında sarma biter.

Yorum yap

Dostum ellerinize sağlık
              next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Gene çok güzel bi çalışmaya imzanızı atmışsınız teşekkürler.Yakında konunun sabitlenmesi dileklerimle..Selamlar saygılar...

Yorum yap

Ellerine sağlık dostum

Yorum yap

dostlar ben denedim gerçektende harika birşey ancak nevarki totalde çok uzun sürüyor fakat görüntü ve altyazı muazzam uyum sağlıyor
                    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

Program foruma alındı ve konu sabitlendi. Elinize sağlık.

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Program foruma alındı ve konu sabitlendi. Elinize sağlık.
                        Hocam programı virüs taramasından geçirdikten sonra Trojan buluyor bilginize..
                        Selamlar saygılar iyi çalışmalar...

Yorum yap

vectra_gt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Hocam programı virüs taramasından geçirdikten sonra Trojan buluyor bilginize..
                          Selamlar saygılar iyi çalışmalar...
                          Trojan falan yok kendi kullandığım dosyayı upload ettim. :firca:

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Trojan falan yok kendi kullandığım dosyayı upload ettim. :firca:

Hocam belkide normaldir ama ben böyle uyarı alınca kuşkulandım o yüzden bilgilendirmek istedim.

Yorum yap

vectra_gt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Hocam belkide normaldir ama ben böyle uyarı alınca kuşkulandım o yüzden bilgilendirmek istedim.
                              Total Video Converter'in yanındaki dosyayı kullanmak istemiyorsan silebilirsin. Patch dosyasını Firewall programları virüs olarak algılayabilir.

Kolay gelsin.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X