• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

pvr sky modülü tanımıyor.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• pvr sky modülü tanımıyor.

nihayet ben de 9000 PVR sahibi oldum.
    cihazın hızına, görüntü ve ses kalitesine bayıldım. süper kararlı çalışıyor.
    henüz evde internetim yok. bu sebeple modüllerimi kullanıyorum. ama bazı sorunlarım oldu :

1-) elimdeki sky modülümü taktığımda ilk seferde modülü tanıyor. 1 sn. ***viewxxx in görüntüsü geliyor, hemen kayboluyor. bundan sonra modülü her takışımda sürekli tanımlıyor diye yazıyor. modülü joker olarak GÖRMÜYOR. ve bu sırada tüm emu kilitleniyor. hiç bir şifreli kanalı açmıyor. cihaz arkadan kapatılıp açılınca düzeliyor.
    2-) kaydettiğimiz görüntülerin veya HDD nin kilitlenmesi gerekli bence. bunlara girişte bir şifre sorsa çok iyi olacak. yoksa sobileniriz.
    3-) pip görüntü seyrederken iki görüntününde aynı tp yi kullanması gerekiyor. bu değiştirilebilir mi ? yani farklı tp leri seyretmek mümkün olur mu ?
    4-) cihaz standby konumundan açılınca modülleri resetliyebilir mi? sky modülüm kilitlenince arkasından kapatıp açmak zorunda kalıyorum.

emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. kolay gelsin...
    At, Avrat, DREAMBOX 8000

modül için single tracking seçin bakalım düzelme olacak mı,
    ayrı tp leri izlemek için de çiftli Lnb kullanarak sorunu aşabilirsiniz

Yorum yap

pip için ikinci lnb girişini kullanacak uydun varsa, lnb1 ve lnb2 ye bağlı uyduları pp ekranında birbirinden bağimsız seyredebilir,kayıt edebilirsin.
      M3d+M3d Combo Super
      VU+Ultimo
      Gigablue HD QUAD PLUS
      T90 ile 4W-46E arası 19 uydu

Yorum yap

ilginize teşekkür ederim...

bir de radyo menüsüne hiç giremedim. taşıma silme işlemlerinin hiç birisi yapılamıyor. ok tuşuna basıldığında tv ekranlarına geri dönüyor.

tv menüsünde seyredilemeyen kanalları silmek istediğimde defalarca arka arkaya kilitlendi...

herkese kolay gelsin...
        At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

Buraya yazdıklarım karalama amacı ile yazılmıyor... benim isteğim kullandığım cihazların eksikliklerinin bir sonraki yazılımda giderilmesi. yanlış anlaşılma olmasın...

7 - ) uydu tamamen sesi kapatmıyor. sıfır seviyede bile olsa ses sistemimin sesini biraz açınca oldukça gür ses gelmeye devam ediyor.

8 - ) link cihazı ile uyumsuzluk yaptı. eğer link cihazı açılırsa uzaktan kumanda çalışmıyor veya basılı kalıyor. görüntü ve ses aktarımında sorun yok ama link cihazı kumandayı çalıştırmıyor...

eksiklik farkettikce yazmaya devam edeceğim. herkese kolay gelsin.
          At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

arkadaşım dediklerinde haklısın,cihazı denedikçe hataları varsa göreceğiz ve dile getireceğiz.Yapılabilecek bir şey varsa gerekenleri yaparlar ustalar.

7)ses konusunda ben tv kumandasından sesi ayarlıyorum cihazda max seviyede kullanıyorum, bu şekilde uydun geldi.Dediğin gibi recevierdan sesi tam kısma göreceli olarak mantıksız çünkü ana hoparlör tv de ana kontrol onda.
            8)ethernet explorer da zaten bir sorun vardı,bunu mach1 hocaya aktardık sonra bir ara bakacağız demişti.Kumandanın kilitlenmesi ekranda transfering file yazısı varken oluyorsa zaten cihaz dosya gönderirken kesilmesin diye engel oluyor. yok yazı kaybolduktan sonra oluyorsa zaten dosyayı gönderemiyor explorerde kalıyor bu bir sorun.Tranfer yaptıktan sonra disconect yap cihaz kendine gelsin,explorerın bağlı kalması için sebep yok.
            Radyo menüsüne uyduda arama yaptığın zaman radyo bulmazsa zaten menüsüne giremezsin.bulup giremiyorsan bir şey diyemiyeceğim bende çalışıyor.
            Taşıma silme işlemlerini yapamaman kilitlidir ,açman gerekir.Menüde system setting de parantial Lock bölümünde channel orgamize lock kısmı on dadır ,off yap.

Cihazı kullandıkça sorunlar çıkacaktır,gördüklerimizi ilettikçe düzeltilecektir.
            M3d+M3d Combo Super
            VU+Ultimo
            Gigablue HD QUAD PLUS

Yorum yap

9-) oldukça fazla " resim yok " diye yazıyor...
              diğer cihazımda "next 7500 dapci plus fmb" hiç karşılaşmadığım ne işe yaradığını bilmediğim resim yok yazısı da baya canımı sıkıyor.
              At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

10-) cihazı arka anahtarından açtım : hdd ile ilgili bir tuşa basmadığım sürece hdd kendini stand-by a almıyor.
                At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

yanlışlık oldu özür dilerim...

Yorum yap

husnuler03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    nihayet ben de 9000 PVR sahibi oldum.
                    cihazın hızına, görüntü ve ses kalitesine bayıldım. süper kararlı çalışıyor.
                    henüz evde internetim yok. bu sebeple modüllerimi kullanıyorum. ama bazı sorunlarım oldu :

1-) elimdeki sky modülümü taktığımda ilk seferde modülü tanıyor. 1 sn. ***viewxxx in görüntüsü geliyor, hemen kayboluyor. bundan sonra modülü her takışımda sürekli tanımlıyor diye yazıyor. modülü joker olarak GÖRMÜYOR. ve bu sırada tüm emu kilitleniyor. hiç bir şifreli kanalı açmıyor. cihaz arkadan kapatılıp açılınca düzeliyor.
                    selam
                    dostum modülü taktığında pvr de emuyu kapat bide öyle dene muhtemelen problem olmayacaktır..
                    kolay gelsin

Yorum yap

9-) cihaz açıldığında; hdd ile ilgili bir işlem yapılmazsa sürekli çalışıyor. 5 - 10 dk sonra stand-by konumuna geçmiyor. mutlaka hdd ile ilgili bir işlem yapmak gerekiyor.
                      At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

Pvr gibi komplex bir cihazda her module versiyona göre yazılım yapılmaz çalışmıyorsa eğer kullanmayacaksınız demektir o modulu

Yorum yap

doktor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          Pvr gibi komplex bir cihazda her module versiyona göre yazılım yapılmaz çalışmıyorsa eğer kullanmayacaksınız demektir o modulu
                          hocam bu kötü haber.... yeni taşındığım evimde henüz telefon hattım yok. internet bağlanıncaya kadar beklemem gerekecek. okunduğumu bilmek güzel. ilginize teşekkürler... kolay gelsin.
                          At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

husnuler03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            9-) cihaz açıldığında; hdd ile ilgili bir işlem yapılmazsa sürekli çalışıyor. 5 - 10 dk sonra stand-by konumuna geçmiyor. mutlaka hdd ile ilgili bir işlem yapmak gerekiyor.
                            arkadaşın dediği gibi 5-10 dakika ayarlasanızda hd stand-by a geçmiyor.Ayarlarında dakikanın yanında standby a geç konumu olsa iyi olur.Cihazı stand-by a alıp açtığınızda hd stand-by da kalıyor.
                            M3d+M3d Combo Super
                            VU+Ultimo
                            Gigablue HD QUAD PLUS

Yorum yap

sadece sky modülde değil, sanırım diğer modüllerdede sorunlu.
                              elime Xcam orion 3002P yazılımlı modül geçti. multivizyonlarda donuyor. kendi kanallarında da sorun yaşatıyor. ( sadece - yarı oto. - tam otom. tüm seçenekleri defalarca denedim. ) hadi multiler için keyleri yüklü değil diyecem ama kendi kanallarında yapmaması lazım...
                              At, Avrat, DREAMBOX 8000

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X