• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Uydudan Güncelleme Ota Test Yazılımları İle İlgili Görüşleriniz

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• saygı değer hocam verdiğiniz cevap doğrultusunda qnec124-31 oto yazlımını az önce cihazıma yükledim save işlemi bittikten sonra cihaz ön panelinde ters ll : ll ibaresi yazdı ve uzun süre bekledi açılmadı bir müddet sonra cihazı arka düğmesinden kapatıp açtım normal yayın görüntüsü geldi menüden cihaz versiyon kısmına gittim orada bahsedilen türk sat frekansının geldiğini gördüm ve oto aramayı başlattım işlemler bitinceye kadar cihaza müdahele etmedim işlem bitince exit ile çıktım kırmızı tuşla 1234 yazarak okeyleyip son yazılım versiyonunun qnec124-41 olduğunu görüp tekrar emu bölümünü açtım sanırım yazılım doğru yüklenmiştir vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkürler tüm kanalları silinmemiş şekilde seyrediyorum görüntüde güzel ellerinize sağlık zafer3801

Yorum yap

• o zaman pozisyonerden vazgeçtik,
      dpcis'i cis e çevirelim işlemlere başladık....

1- usb ile omuyor,
      2- STBlink ile bootmode status ile bir denedik NEXT YE-2000 CIS SUPER PLUS_QNEC124.31_012009_TK2C1N0_pz.bin yüklenmedi ,bende olmadı , öylece kaldı cihazda problem olmadı

verdiği problem
      software version is different

şimdi sorunu çözmek için

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=30189
      linkteki
      Boot Modunda Yazılım atma konusuna göre yapıyorum

bigalı sağolsun Boot Modunda Yazılım atma konusuna göre işlem başarılı oldu.

dpcis----> cis olarak ota yazılım yüklendi

uydudan güncelleme geldi
      OTA guncelleme için
      12122/07200/H Frekansı verılmiş Türksat için
      şimdi oda oluyor.

ota çalıştı 06/02/2009 yazılımı yüklendi
      yükleme sonunda disec motordaki kanal listeleri silinmedi

problem olmadı

teşekkürler doktor ve mach1

Yorum yap

• yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Uydu güncellemede kanallar gitmez başka sorun vardır
        hazır kanal listesi atınca sorun çözüldü teşekkür ederim

Yorum yap

• arkadaşlar next 2000 dapcıs-ı ota yazılımla pc link 1.6 editörle cıs-a cevirebilirsiniz tabi pozizyoneri iptal olur ama ben zaten pozizyoneri kullanmıyordum böyle daha iyi oldu bu şekilde kullanabilirsiniz

Yorum yap

• DPCIS lara OTA yazılım yokmu motorlu çanak olan ne yapacak
            Hiremco TurBo4K

Yorum yap

• Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              DPCIS lara OTA yazılım yokmu motorlu çanak olan ne yapacak
              Lütfen flood yapmak yerine, daha önce size yazılmış mesajları okuyunuz.

Yorum yap

• zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                saygı değer hocam verdiğiniz cevap doğrultusunda qnec124-31 oto yazlımını az önce cihazıma yükledim save işlemi bittikten sonra cihaz ön panelinde ters ll : ll ibaresi yazdı ve uzun süre bekledi açılmadı bir müddet sonra cihazı arka düğmesinden kapatıp açtım normal yayın görüntüsü geldi menüden cihaz versiyon kısmına gittim orada bahsedilen türk sat frekansının geldiğini gördüm ve oto aramayı başlattım işlemler bitinceye kadar cihaza müdahele etmedim işlem bitince exit ile çıktım kırmızı tuşla 1234 yazarak okeyleyip son yazılım versiyonunun qnec124-41 olduğunu görüp tekrar emu bölümünü açtım sanırım yazılım doğru yüklenmiştir vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkürler tüm kanalları silinmemiş şekilde seyrediyorum görüntüde güzel ellerinize sağlık zafer3801

Yorum yap

• zafer3801 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  saygı değer hocam verdiğiniz cevap doğrultusunda qnec124-31 oto yazlımını az önce cihazıma yükledim save işlemi bittikten sonra cihaz ön panelinde ters ll : ll ibaresi yazdı ve uzun süre bekledi açılmadı bir müddet sonra cihazı arka düğmesinden kapatıp açtım normal yayın görüntüsü geldi menüden cihaz versiyon kısmına gittim orada bahsedilen türk sat frekansının geldiğini gördüm ve oto aramayı başlattım işlemler bitinceye kadar cihaza müdahele etmedim işlem bitince exit ile çıktım kırmızı tuşla 1234 yazarak okeyleyip son yazılım versiyonunun qnec124-41 olduğunu görüp tekrar emu bölümünü açtım sanırım yazılım doğru yüklenmiştir vereceğiniz cevaba şimdiden teşekkürler tüm kanalları silinmemiş şekilde seyrediyorum görüntüde güzel ellerinize sağlık zafer3801
                  ota yüklemelerde exıtla çıkılmaz cihaz kendi bot edip açar
                  next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

• next ye-2000 süper x plus bizim usb siz cihazlaraın yazılımı ne zaman çıkacak esas bizim için ilk önce çıkmalıydı usb falan yok bizim ilk önce uydudan güncellemeye ihtiyacımız var

Yorum yap

• saygıdeğer hocam bir konuda yardımınıza ve bilginize ihtiyacım var cihaz standby da iken fişi çekip daha sonra tekrar fişi takınca önce boot edip aç-kapa yapıp standby amı geçmesi lazım yoksa direk standby a mı geçmeliydi benimki aç-kapa yapıp standby a geçiyorda yanlışım varsa düzeltin sadece aklıma takıldı cevap bulamıyorum saygılar ve sevgiler sunar iyi çalışmalar dilerim.

Yorum yap

• kart paylaşımı

yeni ota yazılımı attıktan sonra kart paylaşımda sorun yasamaya basladım bu konuda bilgisi olan varmı bir kac dakika izledikten sonra takılmalar cok oluyor
                        search ecm yazısı geliyor sharemaxta serverda sorun oldugunu sanmıyorum cünkü aynı server baska cihazlarda sorunsuz calışıyor bu konuda yardımcı olabilecek varsa simdiden tesekkurler cihaz next cıs super plus

Yorum yap

• RADYOLOJİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          saygıdeğer hocam bir konuda yardımınıza ve bilginize ihtiyacım var cihaz standby da iken fişi çekip daha sonra tekrar fişi takınca önce boot edip aç-kapa yapıp standby amı geçmesi lazım yoksa direk standby a mı geçmeliydi benimki aç-kapa yapıp standby a geçiyorda yanlışım varsa düzeltin sadece aklıma takıldı cevap bulamıyorum saygılar ve sevgiler sunar iyi çalışmalar dilerim.
                          cihaz standby da iken fişi çekip daha sonra tekrar fişi takınca önce boot edip aç-kapa yapıp standby'a geçer cihazı standby konumuna alıp arka anahtardan kapatıp açtığınızdada durum aynıdır bir sorun yok yani.
                          VESTEL UD9200 4K LED TV
                          ARÇELİK 32" LED TV
                          2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

• edit...
                            VESTEL UD9200 4K LED TV
                            ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

• A.Bozoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              zira şuan uyduda bulunan 02.06.09 tarihli yazılım deneniyor ustalar tarafından bu yazılımın uyduya gönderildiğine dair bir bilgi verilmedi tesadüfen bu yazılıma rastlandı testler bittikten sonra yazılımla ilgili bilgi verilir.
                              siz kaçırmışsınız...:lalala:
                              :hahaha:http://www.mach1digital.com/mach1forum/showpost.php?p=393644&postcount=378

Yorum yap

• flyHaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                haklısınız ben kaçırmışım ama yinede sorun yaşayanlar bir önceki yazılıma dönebilir.
                                VESTEL UD9200 4K LED TV
                                ARÇELİK 32" LED TV

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X