• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D için Uydulardan kolay Uydu bulma Frekansları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Sevgili dijitalci kardeşim öncelikle sana çok teşekkür ediyorum bana bu konuda yardımcı olduğun için benim asıl amacım şu araştırıyorum bakıyorum birisi yok efendim ben 90'lık çanakla bu uydudan işde bu kadar kanal alıyorum bi başka birisi ben 120'lik çanakla bu uydudan şu kadar yayın alıyorum daha bir çok böyle heybeden atmalar falan filan ben yıllarımı verdim inanın okadar eminimki benim çanağımı doğu batı o kuşağa oyle bir oturtmuşumki uyduları inci gibi saya saya kusursuz eksiksiz taramaktadır işde kafalardan çıkan bu çatlak yorumları gördükçe ister istemez ben kendi sistemimde dengesizlikmi var diye düşünmeye başlıyorum eyer gerçekten bu uydudan birden fazla kanal alan varsa çanak ayarlarını yeniden gözden geçireyim diyordum mesele buydu ben şu anda bu uydudan 2M çanak invacom NF 03 dB SHN 031 LNB ile ikisi Data olmak kaydıyla üç Tp alıyorum oda şunlardır
    1-11130,V,1457,8/9. Sinyal-%100 TV Alau şu anda aktif sinyal 5-6 saniye gecikmeli geliyor
    2-11620,H,5000,5/6. Sinyal-%100 Data
    3-11650,H,1667,2/3. Sinyal-%83 Data

Yorum yap

osetyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Sevgili dijitalci kardeşim öncelikle sana çok teşekkür ediyorum bana bu konuda yardımcı olduğun için benim asıl amacım şu arştırıyorum bakıyorum birisi yok efendim ben 90'lık çanakla bu uydudan işde bu kadar kanal alıyorum bi başka birisi ben 120'lik çanakla bu uydudan şu kadar yayın alıyorum daha bir çok böyle heybeden atmalar falan filan ben yıllarımı verdim inanın okadar eminimki benim çanağımı doğu batı o kuşağa oyle bir oturtmuşumki uyduları inci gibi saya saya kusursuz eksiksiz taramaktadır işde kafalardan çıkan bu çatlak yorumları gördükçe ister istemez ben kendi sistemimde dengesizlikmi var diye düşünmeye başlıyorum eyer gerçekten bu uydudan birden fazla kanal alan varsa çanak ayarlarını yeniden gözden geçireyim diyordum mesele buydu ben şu anda bu uydudan 2M çanak invacom NF 03 dB SHN 031 LNB ile ikisi Data olmak kaydıyla üç Tp alıyorum oda şunlardır
      1-11130,V,1457,8/9. Sinyal-%100 TV Alau şu anda aktif sinyal 5-6 saniye gecikmeli geliyor
      2-11620,H,5000,5/6. Sinyal-%100 Data
      3-11650,H,1667,2/3. Sinyal-%83 Data
      Sn.Osetyalı Teşekkürler benden size yardımcı olabildi isem ne mutlu bana.
      MACHİNA - 3-D
      8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
      PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
      TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Sn.Osetyalı Teşekkürler benden size yardımcı olabildi isem ne mutlu bana.
        dijitalci Arkadaşım tabiki faydan oldu senin verdiğin bilgi ve benim'de tüm uydular kuşağını hatasız taradığımdan anlaşılıyorki benim sistem reyine oturmuş örnek verecek olursak Hispasat 30 W'den %100 sinyal alıyorsam
        Astra 28.2 E'den %100 sinyal alıyorsam Yamal 90 E'den %100 sinyal alıyorsam
        herhalde söylenecek başka bir şey olamaz NSS6 95 E'dende eminim bir çok
        yayın alırdım ama benim doğumda yeni bina yapıldı bırakın çanağı LNB duvarı
        yalayarak zor kurtarıyor aldığım TP'ler bile mucize 45 W batıda öyle dijitalci kardeşim işde vermiş olduğun bilgiler doğru testler tesbitler yaptığımı doğruluyor tekrar teşekkür ediyorum...

Yorum yap

dijitalci Arkadaşım tabiki faydan oldu senin verdiğin bilgi ve benim'de tüm uydular kuşağını hatasız taradığımdan anlaşılıyorki benim sistem reyine oturmuş örnek verecek olursak Hispasat 30 W'den %100 sinyal alıyorsam
          Astra 28.2 E'den %100 sinyal alıyorsam Yamal 90 E'den %100 sinyal alıyorsam
          herhalde söylenecek başka bir şey olamaz NSS6 95 E'dende eminim bir çok
          yayın alırdım ama benim doğumda yeni bina yapıldı bırakın çanağı LNB duvarı
          yalayarak zor kurtarıyor aldığım TP'ler bile mucize 45 W batıda öyle dijitalci kardeşim işde vermiş olduğun bilgiler doğru testler tesbitler yaptığımı doğruluyor tekrar teşekkür ediyorum...
          Saygılarımla...Teşekkürler benden.
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

İlgilenen arkadaşların dikkatine Yamal 201, (90,0'E) de bir çok kanallar frekans deyişmiş
            uydu listesi güncellenmiştir örneğin OTV PRIM 11649,H,2170'e YAMAL ise 11531,V,4280'e
            gelmiştir.

Yorum yap

benim çanagım 150 lik ve invacom LNB kullanıyorum. sorum şu:bulundugum yer konya /eregli ve ASTRA 19,2 DEN sabah 12545H22000 den sinyalar%57
              fakat akşama dogru saat17,00 gibi sinyaller yok oluyor.
              osetyalı arkadaş aydından bu frkasın % 100 verim aldıgını yazıyor benim çanak mı yanlış?

Yorum yap

berduş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                benim çanagım 150 lik ve invacom LNB kullanıyorum. sorum şu:bulundugum yer konya /eregli ve ASTRA 19,2 DEN sabah 12545H22000 den sinyalar%57
                fakat akşama dogru saat17,00 gibi sinyaller yok oluyor.
                osetyalı arkadaş aydından bu frkasın % 100 verim aldıgını yazıyor benim çanak mı yanlış?
                Berduş kardeşim artık astra 19.2'de %57 diye bir şey kalmadı tüm sinyaller
                %100'dür 120m çanak ve normal LNB ile bile sorunsuz %100 sinyal alabilirsin
                ben şu anda 1166 TV kanalı almaktayım sende bunları çok çok rahat alabilirsin
                donanımını çanağını odak mesafesini çubukları bütün ayarlarını gözden geçirmeni tafsiye ederim ne demek 150'lik çanakla astranın tozunu attırırsın
                kolay gelsin...

Yorum yap

vallahi bırak tozunu attırmayı,bizim sinyaller bu şekilde, burada bir arkadaş var onda da 125lik ofset var ondaki sinyaller benimkinle aynı, hadi ben kendim kurdum,ama o arkadaş uyducuya kurdudu,
                  mesela şu anda:12545H22000 HİÇ SİNYAL YOK,ama 12310H27500 de sinyaller%95,
                  acaba cubukların ve odak noktaları hakkında bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekürler

Yorum yap

vallahi bırak tozunu attırmayı,bizim sinyaller bu şekilde, burada bir arkadaş var onda da 125lik ofset var ondaki sinyaller benimkinle aynı, hadi ben kendim kurdum,ama o arkadaş uyducuya kurdudu,
                    mesela şu anda:12545H22000 HİÇ SİNYAL YOK,ama 12310H27500 de sinyaller%95,
                    acaba cubukların ve odak noktaları hakkında bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekürler
                    Berduş kardeşim şimdi odun satan kömür satan bakkalcı olandan uyducu olmaz
                    bir örnek vereyim piyasada bakıyorsun odun kömür satıcısının işyerine bide
                    ayrı bir tabela asılmış uydu sistemleri kurulur diye ya kardeşim sen oduncusun
                    ne işin var elin hamuruyla uydu kurmaya kalkıyorsun şimdi berduş arkadaş
                    bende Astra 19'da 111 tepe var 111'indede sinyal %100'dür ilaç için arıyorum
                    %100'ün altında bir sinyal bulamıyorum kesinlikle işi bilen uyducularla görüşün
                    çanaklarınızı gözden geçirin özellikle sen 150m çanakla %100'ün altında sinyal
                    alman mümkün deyil hepsi %100'de yüzdür şunuda belirteyim Astra uydusu
                    Dünyada en basit en rahat kurulabilen bir uydudur..

Yorum yap

Berduş arkadaş Söz konusu TP ile ilgili resim

Yorum yap

Osetyalı verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,emeğinize sağlık.Yukarıda tp ile ilgili resimde;Astra uydusundaki 12545/22000/H frekansındaki kanalları egede 100cm.offset çanak disegc motor ile % 85 sinyal kalitesi ile alıyorum.Arkadaşlarında bilgilerine.

Yorum yap

osetyalı kardeş hani gözümle görmesem inanmazdım, ama ne yalan söğleyeyim dediklerinize katıldım ve size inandım. şimdi benim yapacagım iş bu çanagın altını üstüne getirip sizin % 100 sinyallerinzin ben de yakalmaga çalışacagım,ben uyducu filan degilim ve bizim buradaki ( uydu çularla da kendimi aynı seviyede sayıyorum) br de DENİZCİ 56 rumuzlu arkadaş da belirtmiş %85 sinyal aldıgını ben de bu işi başaracagım selamlar saygılar

Yorum yap

osetyalı kardeş hani gözümle görmesem inanmazdım, ama ne yalan söğleyeyim dediklerinize katıldım ve size inandım. şimdi benim yapacagım iş bu çanagın altını üstüne getirip sizin % 100 sinyallerinzin ben de yakalmaga çalışacagım,ben uyducu filan degilim ve bizim buradaki ( uydu çularla da kendimi aynı seviyede sayıyorum) br de DENİZCİ 56 rumuzlu arkadaş da belirtmiş %85 sinyal aldıgını ben de bu işi başaracagım selamlar saygılar
                            berduş arkadaş gelişmeleri bizlerle paylaşmayı unutma..

Yorum yap

berduş arkadaş gelişmeleri bizlerle paylaşmayı unutma..
                              osetyalı kardeş ben burada bir uyducu arkadaşla görüştüm ve bana bizim buraların kapsama alanının biraz dışında kaldıgını söğledi. tabiki avrupaya yakın bölgelerin daha kalıteli yayın aldıklarını ifade etti.
                              ama Aydın ilimizle bizim burasının pek fazla uzak olmadıgını ben kendisine söğledim ama belki 2 metrelik çanaktan kaynaladıgını ,sinyallerin daha güçlü çeliebilecegini anlattı,şimdilik ramazandan sonra tekrar deneme yapacagım selamlar size iyi çalışmalar

Yorum yap

Berduş arkadaş o zaman o kişininde uyduculukla alakası yok o kapsama mapsama alanı eskidendi şimdi diyebilirimki örneğin uzak doğudan
                                bile izlenebilir duruma getirildi Astra 2m çanağada gerek yok 120m çanak bile işini görür sağlıcakla.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X