• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vu+Ultimo 4K mı ? Yoksa Dreambox Ultra 4K 900 mü ? Hangisi tercih edilmeli

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vu+Ultimo 4K mı ? Yoksa Dreambox Ultra 4K 900 mü ? Hangisi tercih edilmeli

Vu+Ultimo 4K mı ? Yoksa Dreambox Ultra 4K 900 mü ? Hangisi tercih edilmeli Neden ? Fiyat kıyaslaması ve donanım ve marka fanatikliği yapmadan iki grup cihazın eski modellerini kullananlardan yorumlar bekliyorum iki cihaz arasında kaldım..Tuner kalitesi cihaz kalitesi kadar önemli...Teşekkürler...
    Next Machina 3D & Vu+DUO 4K

Ultimo 4k henüz piyasaya cikmadi, ne söylense yalan olur.
    DM 900 henüz Carsamba piyasada cikti ve ancak bir kac kisinin elinde var.
    Özellikler üzerinden konusulacaksa, Ultimo 4k belki ilerde görümüyor. En azindan FCB Tuner özelligi olmasi. Ama Tunerin avatajini kullanmak icin Anten ekipmanlarinda degisiklik yapmak gerekecek ki buda ayriyetten masrak demek.
    Bana göre kiyaslama yapilacaksa DM 900 vs VU+ Uno 4K olmaliydi.

VU+larin hala OE2.0 üzerinden img sunmasi en büyük eksisi. DM ise birakin OE2.2yi OE2.5e gecti.

Yorum yap

OE 2.2 ve 2,5 imajlarda bazı eklentilerin çalışmadığı söyleniyor. Bu durumda artısı nedir? Ayrıca FBC tuner ile anten ekipmalarının bağlantısı nedir?
      Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
      DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı
        OE 2.2 ve 2,5 imajlarda bazı eklentilerin çalışmadığı söyleniyor. Bu durumda artısı nedir? Ayrıca FCB tuner ile anten ekipmalarının bağlantısı nedir?
        Usta aslinda calismayan eklenti olmaz, önemli olan uyarlamak.
        FCB Tuner icin antendeki LNBnin degisip Quatro LNB takmak gerekiyor ve buna gene Multiswitch ekleniyor. Bu sayede Receiver bütün bandlara ayni anda erisiyor. Kanal gecislerde bekleme olmuyor aninda görüntü. Benim gibi evinizde 16li cikisli 4 uydulu sistem varsa nasil olur bilmiyorum.

Yorum yap

-=sezo=- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          Ultimo 4k henüz piyasaya cikmadi, ne söylense yalan olur.
          DM 900 henüz Carsamba piyasada cikti ve ancak bir kac kisinin elinde var.
          Özellikler üzerinden konusulacaksa, Ultimo 4k belki ilerde görümüyor. En azindan FCB Tuner özelligi olmasi. Ama Tunerin avatajini kullanmak icin Anten ekipmanlarinda degisiklik yapmak gerekecek ki buda ayriyetten masrak demek.
          Bana göre kiyaslama yapilacaksa DM 900 vs VU+ Uno 4K olmaliydi.

VU+larin hala OE2.0 üzerinden img sunmasi en büyük eksisi. DM ise birakin OE2.2yi OE2.5e gecti.
          uno 4K ve Dm 900 ultra birbirine yakın cihazlar benim amacım hangi cihaz beni ileriye ve her sene almamaya götürecek keske dedirtmesini istemiyorum..Saygılarla

Yorum yap

bence kesinlikle vu ultima4k derim
            BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

Dreambox Ultra 4K YAZILIMSAL sorun ve destek sorunlu
              VU kadar destek alamaz
              Ultimo yu tek geçerim..
              Hiremco TurBo4K

Yorum yap

Team Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Dreambox Ultra 4K YAZILIMSAL sorun ve destek sorunlu
                VU kadar destek alamaz
                Ultimo yu tek geçerim..
                Evet durum ultimo 4k yönünde

Yorum yap

vuduo kullanıyorum. ama tercihim ilk cihazım DREAMBOX dreambox 900 4k cihaz daha yeni cıktı yazılımda sorunlar alacaktır. kısa zamanda düzelir.destek kastınız. backup imajlar ise linux cihazları bilerek kullananlar zaten hazır backup imajı tercih etmez.tercihim tabiki DREAMBOX 900 UHD

Yorum yap

DM 900 4K zamanla oturacaktır bana göre de.
                    Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
                    DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

bencede tabiki drebox 900 4K DERİM vu yokken drem vardı vu dremin hep kopyasıdır enigma dreboxla başladı drembox derim

Yorum yap

ben her zaman söylerim dreamboxlara laf söylenmez ama o eskidendi şimdi devri değişti bende ultimo 4k diyorum dreambox 2 sende bir cihaz çıkarıyor ama başını almış gidiyor daha düne kadar kimse samsung bilmiyo9rdu ama şimdi dünya devi gerek tv gerkese android olsun her landa liderler
                        MSN DURUMU::

Yorum yap

Forumlarda Dreambox Ultra 4K 900'de dvbs2x tuner var fakat çalışmıyor görüşü hakim. Bu teşhis doğru mu ? Var ise ileride yazılımla halledilebilir mi ? Dvbs2x tuner yok ise daha sonra sadece tuneri alarak bu özelliği kazandırabilir miyiz ?
                          "gelecek ay cikacak yeni tunere bagli eger dmm Si2166-D secerse dvb-s2x olur" görüşü ile igili uzman arkadaşların görüşü nedir ?

Vu+Ultimo 4K'da dvb-s2x durumu nedir ?
                          (Aslında dvb-s2x ile ilgili bilgim de yok. Bu tuner'in artısı ne ? Bununla ilgili açıklama yapılırsa forumdaki diğer konu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarda istifade etmiş olur.)
                          Dreambox Ultra 4K 900 siparişi verdim. Vu+Ultimo 4K'da dvb-s2x özelliği varsa veya ileride destekleyecekse Dreambox Ultra 4K 900 siparişini iptal edip, Vu+Ultimo 4K'Ya dönmeyi düşünüyorum.
                          Çünkü alınınca bir defa alınır ve uzun süre kullanılır. Ucuz şeylerde değil meretler.....

Yorum yap

agalık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Forumlarda Dreambox Ultra 4K 900'de dvbs2x tuner var fakat çalışmıyor görüşü hakim. Bu teşhis doğru mu ? Var ise ileride yazılımla halledilebilir mi ? Dvbs2x tuner yok ise daha sonra sadece tuneri alarak bu özelliği kazandırabilir miyiz ?
                            "gelecek ay cikacak yeni tunere bagli eger dmm Si2166-D secerse dvb-s2x olur" görüşü ile igili uzman arkadaşların görüşü nedir ?

Vu+Ultimo 4K'da dvb-s2x durumu nedir ?
                            (Aslında dvb-s2x ile ilgili bilgim de yok. Bu tuner'in artısı ne ? Bununla ilgili açıklama yapılırsa forumdaki diğer konu ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşlarda istifade etmiş olur.)
                            Dreambox Ultra 4K 900 siparişi verdim. Vu+Ultimo 4K'da dvb-s2x özelliği varsa veya ileride destekleyecekse Dreambox Ultra 4K 900 siparişini iptal edip, Vu+Ultimo 4K'Ya dönmeyi düşünüyorum.
                            Çünkü alınınca bir defa alınır ve uzun süre kullanılır. Ucuz şeylerde değil meretler.....
                            Almanyada bazu cihazlarda s2x Tuner var. Mesela Octagon son serisi olan 4008di yanilmiyorsam. Ama S2X almak istemenizdeki kastiniz nedir ? Ben Türkiyede fec 18/21 olacagini sanmiyorum ve avrupadada olacagini sanmiyorum. Su an Astrada deneme yapailiyor bu türlü yüksek FEC orani icin. Simdi düsünelim avrupada ve Türkiyede dünya kadar HD ve 4K cihaz ve TV satildi vede S2X özelligi yok yani HD ve UHD yayinlari maksimum FEC 9/10 veriliyor ve eski cihazlar FEC 21e kadar uygun degil. Kim verecek bu yayinlari ? Özel bir TV sirketinin bir kac Sat Freak icin yayin yapacagini sanmiyorum.

Ben ilk sayfalarda yazmadim ama bana göre kesinlik DM 900. Siparis verdim.
                            Yazilim gelistirmede DMM bisey yapmazsa ne VU nede digerlerinin bir sey yapacagi yok. DMM yeni yazilimlari .deb yapiyor yani Linux debian. Digerinin önünü kesmek icin. VU+a bakin imgleri hala OE2 ve kesinlikle yeni cikacak imgleri gene OE2 üzerinden yapacak. Öyle görünüyorki VU ve diger üreticilerde Final versiyonu OE2.0 gibi görünüyor. Yani hazicilar, belesciler.
                            Dreambox bu zamana kadar tek dezavataji Fiyati idi ama Alpaslanin demesine göre VU+ i mahfedecegiz. Ilk adimlar atilmis durumda ve DM 520 ve 525 su gibi satiliyor. DM 520 135 euro, DM 525 149 euro. DM 900 single Tuner 279 euro ( Dual Tuner 299 euro).
                            Piyasa tepe takla oldu. Bende Duo2, Zero, SE, Wetekplay2 ve DM 520 var. Iclerinde en seri calisan DM 520 ve 2. seri calisan ne hikmetse Zero, Duo2 degil. Yeni Dreamboxlarin bir kumandasi var, hani derler ya "yemede yaninda yat " Kumandayi ters cevir cekiyor, hos görünüyor ve elinize kalip gibi oturuyor. Her an icin vu+dan bir tik daha seri. kapat ac 15 saniye. DM 900de reboot 10 saniye civarinda. Crash ve bazi sorunlar software sorunu, düsünmeye gerek yok düzelir.
                            6 sene VU+ hayatimdan sonra gene DMe dönüs yapiyorum. Simdi fiyatlarida uygun. Bir daha bir cihaz icin kesinlik ucuk fiyatlar vermem.

Yorum yap

[QUOTE=-=sezo=-;601864]Almanyada bazu cihazlarda s2x Tuner var. Mesela Octagon son serisi olan 4008di yanilmiyorsam. Ama S2X almak istemenizdeki kastiniz nedir ? Ben Türkiyede fec 18/21 olacagini sanmiyorum ve avrupadada olacagini sanmiyorum. Su an Astrada deneme yapailiyor bu türlü yüksek FEC orani icin. Simdi düsünelim avrupada ve Türkiyede dünya kadar HD ve 4K cihaz ve TV satildi vede S2X özelligi yok yani HD ve UHD yayinlari maksimum FEC 9/10 veriliyor ve eski cihazlar FEC 21e kadar uygun degil. Kim verecek bu yayinlari ? Özel bir TV sirketinin bir kac Sat Freak icin yayin yapacagini sanmiyorum.

Bende dönerli çanak var. 30.0°W Hispasat ile 75.0°E ABS 2 arası uyduları alabiliyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi bir daha uydu alıcıya para harcamak istemiyorum. Almışken şu anki en son tknolojiye sahip olanı alayım diyorum.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X