• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

9-13-19 derce multifeed sorunu?

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 9-13-19 derce multifeed sorunu?

Merhaba arkadaşlar;Next 90cm çanak antene arkadan bakıldığında 13 derece hotbirt sabit,sağ tarafına 19 derece astra uydusunu yaptım.9 decere eutalsat uydusunuda 13 derece hotbirt'ün sol tarfına yaptım.sinyal bulma cihazında 9 derece sinyalini kalite %75 goruyorum,ancak uydu cihazında hiç sinyal gözükmüyor?Bu sorun neden olabilir.19 astrayı sabitledimde sistem olmuyor?Acil bir cevap verebilirseniz.Herkeze kolay gelsin.
    İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

digicom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;Next 90cm çanak antene arkadan bakıldığında 13 derece hotbirt sabit,sağ tarafına 19 derece astra uydusunu yaptım.9 decere eutalsat uydusunuda 13 derece hotbirt'ün sol tarfına yaptım.sinyal bulma cihazında 9 derece sinyalini kalite %75 goruyorum,ancak uydu cihazında hiç sinyal gözükmüyor?Bu sorun neden olabilir.19 astrayı sabitledimde sistem olmuyor?Acil bir cevap verebilirseniz.Herkeze kolay gelsin.

1)--daizeg ayarlarını kontrolettinizmi 9 dereceyi daizekte A,b,c,d,yada 1,2,3,4 olarak hangisine bağladınız ise cihazdan'da aynını ayarlayın.

2)--9 derecede bulduğunuz sinyal başka bir uydunun sinyali ile çakışmış olabilir
    AFN frekansında arama yapın (11804 v 27500) bu frekans'da sinyal bulduktan sonra 9 derecedeki başka bir kaç frekansıda kontrol ederek doğru uyduda olduğunuza emin olun......

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina

Yorum yap

Arkadaşlar sorunu çözdüm ilginize tesekkürler.9 derece 13 dereceye çok yakın olduğu için alamıyorum.en uygun 0.8 thor uydusu oldu.yani 0.8-13-19 derece uydular oldu.Herkeze kolay gelsin.
      İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

9-13 dereceyi 90lık antenle alman lazım, mesafe yeterli aslında...mesela bende 70 cmlik canak ile 42-46 dereceyi alıyorum yine arada 4 derecelik mesefa var kurtarması lazım...
        İf you want to live forever, you must die...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X