• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vBulletin Kurulumu (Lokalde Bilgisayarda) !!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

organik81 Nickli Üyeden Alıntı
    Lokalde (Bilgisayarda) vBulletin Kurulumu !!

Açıklama : Altta; lokalde, yani kendi bilgisayarınızda nasıl vBulletin kuracağınızı ve hangi programı kullanacağınızı anlattım. Bunun için birçok method var. Ben; EasyPHP programı ile bunun nasıl yapılacağını aşağda anlattım. İsteyen bunu uygulasın. Bence daha basit ve kullanışlı.

- Buradan EasyPHP 1.8 sürümünü indirin ve normal bilgisayarınıza kurun.

- Kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırmadan önce; Program Files/EasyPHP1-8/www klasörünün içine forum isminde bir klasör açın ve bunun içine, vBulletin paketindeki upload klasörü içindeki tüm dosyaları kopyalayın.

- Forumun dosyalarının olduğu paketlerdeki includes klasörünün içindeki config.php.new dosyasının adını config.php olarak değiştirin. Yani sonundaki .new silinecek.

- Daha sonra EasyPHP programını çalıştırın. Çalıştırdığınızda, karşınıza fransızca bir menü çıkarsa (Mise a jour başlıklı) buna "Cancel" tıklayın.

- Resimdeki gibi Apache ve MySQL Başlatıldı şeklinde her iki ışık ta yeşilse sorun yok. Pencereyi kapatmayın, ufaltma düğmesine tıklayarak alta görev çubuğuna düşmesini sağlayın.

- Resimdeki gibi EasyPHP iconu altta görev çubuğuna yerleşmiştir. Şimdi sıra geldi kuracağımız foruma db açmaya. Bunu için; resimde gördüğünüz siyah P renkli icona sağ tılayıp Yönetim yazana tıklıyoruz.

- Yeni bir explorer penceresi açılır ve şekildek gibi menü açılır. Buradan okun gösterdiği yere (Manage Database) tıklayın.

- PhpMyAdmin açılır. Resimdeki gibi "Yeni Veritabanı Oluştur" yazan yere forum yazın ve sağdaki okun gösterdiği Git kısmına tıklayın.

- Alttaki gibi veritabanı oluşturulduğu ekran gelrise tamamdır. Pencereyi kapatabilirsiniz.

- Şimdi üstte güsterdiğim gibi görev çubuğundaki P harfine sağ tıklayın tekrar; bu sefer Yerel Web yazan yere tıklayın. Karşınıza alttaki gibi bir menü gelecek yeni sayfada. Kırmızı çerçevedeki gibi adres satırına .../forum/install/install.php yazın ve entere basın.
    Calisman icin tesekkur ederim dostum. Yanliz bendeki sorun yaptigim alintinin en sonundaki basamakta oluyor.

.../forum/install/install.php yazın ve entere basın.
    Bu kismi adres kismina yazdigimda hata veriyor. Tam olarak nereye yazacagim hakkinda bilgi verirsen sevinirim. Buraya kadar anlattigin herseyi tamamiyle yaptim. install kismini getiremedim.

Simdiden tesekkurler, iyi calismalar

Yorum yap

teşekkürler mirim eline sağlık güzel bir anlatım

Yorum yap

internet tarayıcınca sitelerin adreslerini (urllerini) yazdığın kısım varya oraya .../forum/install/install.php yi yazacaksın ama tekrar hata veriyorsa hatayı buraya yaz kolay gelsin

Yorum yap

KArdeş çok sasolasında bu verdiğin linke girilmiyor (((((

giriliyormuş pardon

Yorum yap

organik81 yawf ben bu programı kurdum forum yazıp git dediğimiz yere kadar herşey tamam ama verei tabanı oluşturulamıyor aşagıdaki hatayı veriyoo (((

Yorum yap

ellerin dert gormesin bu kadar guzel anlatim ve her$ey icin

Yorum yap

Pckopat Nickli Üyeden Alıntı
                organik81 yawf ben bu programı kurdum forum yazıp git dediğimiz yere kadar herşey tamam ama verei tabanı oluşturulamıyor aşagıdaki hatayı veriyoo (((
                aynı isimde bir veritabanı zaten mevcut o nedenle o hatayı veriyor.

Yorum yap

slm bunu kurarsak lisans filan gereklimi yoksa lisansızmı oluyo yardımcı olurmusunuz arkadaşlar acamiyim bu konuda php nuke gibi bedavamı yoksa lisans gerekiyormu yardımınız için şimdiden tşk arkadaşlar

Yorum yap

DARK_01 Nickli Üyeden Alıntı
                    slm bunu kurarsak lisans filan gereklimi yoksa lisansızmı oluyo yardımcı olurmusunuz arkadaşlar acamiyim bu konuda php nuke gibi bedavamı yoksa lisans gerekiyormu yardımınız için şimdiden tşk arkadaşlar
                    Kendi bilgiayarında serbest ama bunu direk nette yayınlarsan yasak için rahat olsun bildiğim kadarıyla birşey olmaz

Yorum yap

kendi bilgisayarım için degil bir forum acmak istiyorum ama korkuyorum lisans gerekiyormu bilmiyorum birde kendi bilgisayarımda serbest derken neyi kaesdettin onu anlayamadım kusura bakma biraz acemiyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tskr

Yorum yap

DARK_01 Nickli Üyeden Alıntı
                        kendi bilgisayarım için degil bir forum acmak istiyorum ama korkuyorum lisans gerekiyormu bilmiyorum birde kendi bilgisayarımda serbest derken neyi kaesdettin onu anlayamadım kusura bakma biraz acemiyim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tskr
                        kendi bilgisayarında deneme ve öğrenme amaçlı kaçak kurabilirsin.. ama internet üzerinde kuracaksan lisanslı alman gerek normalde. kaçak kullanımların tespiti durumunda forumu kapatırlar..

Yorum yap

çok tesekkür ederim yardımlarınız için phbb de bu lisans olayı gecerli deyil deyilmi onu internet üzerinde yayınlasak olur

Yorum yap

Parse error: parse error in d:\program files\easyphp1-8\www\forum\includes\config.php on line 53

hocam böyle bir hata veriyor

/forum/install/install.php

link in sonuna ekliyince üstteki hatayı weriyor yardımcı olursanız sevinirim...
                            www.pronunciation.info.tr.tc

Yorum yap

bende bu hatayı verdi nWarning: fetch_config(c:\program files\easyphp1-8\www/includes/config.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\class_core.php on line 2303

Warning: fetch_config(): Failed opening 'c:\program files\easyphp1-8\www/includes/config.php' for inclusion (include_path='.;C:/Program Files/EasyPHP1-8\php\pear\') in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\class_core.php on line 2303

Configuration: includes/config.php does not exist. Please fill out the data in config.php.new and rename it to config.php neden acaba..Birde normal resimli kurulum varmı hosting için...

Yorum yap

BeTa Nickli Üyeden Alıntı
                                bende bu hatayı verdi nWarning: fetch_config(c:\program files\easyphp1-8\www/includes/config.php): failed to open stream: No such file or directory in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\class_core.php on line 2303

Warning: fetch_config(): Failed opening 'c:\program files\easyphp1-8\www/includes/config.php' for inclusion (include_path='.;C:/Program Files/EasyPHP1-8\php\pear\') in c:\program files\easyphp1-8\www\includes\class_core.php on line 2303

Configuration: includes/config.php does not exist. Please fill out the data in config.php.new and rename it to config.php neden acaba..Birde normal resimli kurulum varmı hosting için...
                                Configuration: includes/config.php does not exist.
                                konunun ilk mesajındaki anlatımı dikkatli okumamışsın orda cevabı yazıyor.. anlatımı dikkatlice uygulamanı öneririm..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X