• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Disecq Motorlu Antek kurarken kalkış açısı sorunu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Disecq Motorlu Antek kurarken kalkış açısı sorunu

Selam arkadaşlar ben istanbul Sultangazide oturuyorum enlem 41 boylam 29 Next hh disecq 1.2 motor ofset next 90lık anten ve suny 0,6db lnb sünnetli elimde var direk montajını yaptım anten ve lnb motor tam sıfır olarak birbirine bağlı.Fakat kalkış açım yaklaşık 65 derecelere yaklaştığında ancak astra 19 dan sinyal alabildim arkadaşlar türksata sıfır konumunda bile çevirdim motoru komple sinyal alamadım sorunum motorun kalkış açısı sanırım 39-41 derece arası sabit ayarlayıp daha sonra anten üzerinden mi kalkış açısı yapmam gerektiği yoksa antenin kalkış açısının sıfır olup motorumu kaldırmam gerektiği eger motoru kaldıracaksamda anteni doğu batı yönlerinde cevirince lnb nin çok fazla aşağı doğru bakması ve sinyal bulamamam.Ne yapmam gerekli daha önce çatıda kurmuştum kendi evimde taşınmak zorunda kalınca 1.kat balkonuna taktım önüm açık sayılır sadece 2katlı bir bina var diğer antenim türksattan 96 seviylerinde sinyal alıyo parabol olmasına rağmen..

DJ_CEYKO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ben istanbul Sultangazide oturuyorum enlem 41 boylam 29 Next hh disecq 1.2 motor ofset next 90lık anten ve suny 0,6db lnb sünnetli elimde var direk montajını yaptım anten ve lnb motor tam sıfır olarak birbirine bağlı.Fakat kalkış açım yaklaşık 65 derecelere yaklaştığında ancak astra 19 dan sinyal alabildim arkadaşlar türksata sıfır konumunda bile çevirdim motoru komple sinyal alamadım sorunum motorun kalkış açısı sanırım 39-41 derece arası sabit ayarlayıp daha sonra anten üzerinden mi kalkış açısı yapmam gerektiği yoksa antenin kalkış açısının sıfır olup motorumu kaldırmam gerektiği eger motoru kaldıracaksamda anteni doğu batı yönlerinde cevirince lnb nin çok fazla aşağı doğru bakması ve sinyal bulamamam.Ne yapmam gerekli daha önce çatıda kurmuştum kendi evimde taşınmak zorunda kalınca 1.kat balkonuna taktım önüm açık sayılır sadece 2katlı bir bina var diğer antenim türksattan 96 seviylerinde sinyal alıyo parabol olmasına rağmen..
    sizin konumunuza göre 28.2 astra uyduyu baz alarak kurmalısınız merkez uydunuz odur
    next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=26975

Burayı inceleyin isterseniz.

Yorum yap

Arkadaşlar astra tamam benim sıfır noktam doğrudur onda bi sorun yok asıl sorunum kalkış açısı yani bakıyorum da herkes 39 derecelerde felan kurdum diyo motoru ben de kurduğumda parabol 120 likle kurmuştum ilk o ontenim parçalandı bende ofset 90lık aldım kaliteli bişeyy ama anten mount açısı sıfr ve motor latiute açısı 39 iken anten çok aşağı bakıyor mevzu bu motor kalkış açısını yükseltincede bu sefer klark kuşağını cok dar ve dik tarıyor anlatabildim mi sorunumu şimdi..

Yorum yap

kalkış açısı

benim sorunum tepe uydusu felan veya doğru güney muhabbeti deil arkadaşlar kalkış açısını standart değerlere ve hesaplara göre verince anten çok aşağı bakıyor..

Yorum yap

benim sorunum tepe uydusu felan veya doğru güney muhabbeti deil arkadaşlar kalkış açısını standart değerlere ve hesaplara göre verince anten çok aşağı bakıyor..
            Bu durumda anteni bağladığınız direk tam 90 derecelik bir düzlemde olmayabilir. Bunun için Su Terazisi ile ölçün.

Yorum yap

Anten direği 90 derece onla alakalı bi sorun yokk benim kol aşağı bakıyor next hh disecq motor varr..

Yorum yap

90 derece

direk düzgün üstad benim motor next hh disecq motor kolu aşağı bakıyor..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X