• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Ayar konusunda dikkat edilecek olan konular.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Ayar konusunda dikkat edilecek olan konular.

bakın arkadaşlar,
    türksat ile ilgili yeni frekanslar hakkında detaylı bir açıklama yapılmadığı için yazma zorunluluğunu hissettim.
    bunun en önemli nedenlerinden biri teknisyen arkadaşlarında ekmek yemesi.ve son derece haklıllar.
    ben teknisyen değilim ama yakınlarımdan bana gelen yaklaşık 40-50 değişik cihazı düzelttim.
    1-bir kere kaç uydunuz olursa olsun kesinlikle türksatı silin.
    2-türksatı yeniden kaydedin.(nextlerde silinince kaybolmuyor tekrar kayıt edebiliyorsunuz.diğer bazı cihazlarda türksatı sildikten sonra boş bir uydu alanına ismlendirmeden türksatı yazarakkaydetin.
    3-şimdi türksatta hiç kanalınız ve tpniz kalmadı .
    4-manuel arama ya girin frekans bölümüne 12731-03333-vertikali işaretleyip kaydını yapın. sinyal ve kalite gelecektir.gelmeden taratma yapmayın.
    5-eğer çanağınız ince ayarında bir kayma yoksa tüm kanalları teker teker bulacaktır.ve cihazınıza kaydı yapacaktır.
    6-tarattığınızda hala eğer eksik olan kanallarınız varsa bu düşük kalite sinyali çanağın ayarında kayma olduğu için alamıyordur.yani cihazın suçu değildir.hele özellikle motorsuz iki çanak filansa diseq c anahtarı frekansların kalitesini biraz kırptığından hassas ayar daha önem kazanır.
    7- bununda en kolay yolu gelmeyen kanalın frekansını üşenmeyin tek olarak girin kalite gelmiyorsa bilinki suç çanaktadır. hadi kolay gelsin.

ntv, atv grubu kanal sorunları

kanuncu arkadasıma çok teşekkür ediyorum 3 gündür aynı sorunu yaşıyordum. bütün kanallar bulunmasına rağmen atv ve ntv grubu kanalları çıkmıyordu. anten kablosunu kontrol ettim ve sonunda bütün kanallar çıktı. eğer bazı kanallar çıkıyorsa sorunun olası en büyük sebebi çanak anten yada cihaz bağlantılarıdır. Hepinize kolay gelsinDD

Yorum yap

teşekkürler dostum

Yorum yap

Teşekkürler İşe Yaradı.

Yorum yap

kanuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          bakın arkadaşlar,
          türksat ile ilgili yeni frekanslar hakkında detaylı bir açıklama yapılmadığı için yazma zorunluluğunu hissettim.
          bunun en önemli nedenlerinden biri teknisyen arkadaşlarında ekmek yemesi.ve son derece haklıllar.
          ben teknisyen değilim ama yakınlarımdan bana gelen yaklaşık 40-50 değişik cihazı düzelttim.
          1-bir kere kaç uydunuz olursa olsun kesinlikle türksatı silin.
          2-türksatı yeniden kaydedin.(nextlerde silinince kaybolmuyor tekrar kayıt edebiliyorsunuz.diğer bazı cihazlarda türksatı sildikten sonra boş bir uydu alanına ismlendirmeden türksatı yazarakkaydetin.
          3-şimdi türksatta hiç kanalınız ve tpniz kalmadı .
          4-manuel arama ya girin frekans bölümüne 12731-03333-vertikali işaretleyip kaydını yapın. sinyal ve kalite gelecektir.gelmeden taratma yapmayın.
          5-eğer çanağınız ince ayarında bir kayma yoksa tüm kanalları teker teker bulacaktır.ve cihazınıza kaydı yapacaktır.
          6-tarattığınızda hala eğer eksik olan kanallarınız varsa bu düşük kalite sinyali çanağın ayarında kayma olduğu için alamıyordur.yani cihazın suçu değildir.hele özellikle motorsuz iki çanak filansa diseq c anahtarı frekansların kalitesini biraz kırptığından hassas ayar daha önem kazanır.
          7- bununda en kolay yolu gelmeyen kanalın frekansını üşenmeyin tek olarak girin kalite gelmiyorsa bilinki suç çanaktadır. hadi kolay gelsin.
          Sevgili Dostum,
          Anlıyorum da çanak tan ise niçin diğer tüm kanalları buluyorda sadece
          NTV grubunu bulamıyor ?
          bir de 2000 cis super plus da Turksat uyduyu nasıl sileceğiz ?
          Bunu da bir anlatsaydınız, ??? Goldmaster da sildim yeniden yükledim
          hiç bir sorun yok günlerdir Next de yapamadım
          Napcamı şaşırdım...
          Bir yardım lütfen...
          DÜNYA SULTAN SÜLEYMAN A BİLE KALMADI
          KAHPELER İSTEDİKLERİ KADAR UĞRAŞSALARDA KAHPELİKTEN BAŞKA BİRŞEY YAPAMAYACAKLAR

Yorum yap

Arkadaşlar merhabalar bende natural life kanalını kaybettim onu bulamıyorum.Eğer tam frekansını bilen varsa yazabilirmi çünkü çıkmıyor.11887v3333 değil 11660v 30000de dğil.BUlan varsa frekansını beklerim. Teşekkürler.

Yorum yap

cebeci1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Sevgili Dostum,
              Anlıyorum da çanak tan ise niçin diğer tüm kanalları buluyorda sadece
              NTV grubunu bulamıyor ?
              bir de 2000 cis super plus da Turksat uyduyu nasıl sileceğiz ?
              Bunu da bir anlatsaydınız, ??? Goldmaster da sildim yeniden yükledim
              hiç bir sorun yok günlerdir Next de yapamadım
              Napcamı şaşırdım...
              Bir yardım lütfen...
              önce menüye bas çanak ayarına gir altta sıfırla diye bir şey var sarı tuşun yanında tv nin ekranında bas sarı tuşa yükarıda hangi uydu seçiliyse o uydu silinir.yeniden uyduyu bul dayzeki A yap kaydet çık.otomotik aramaya git 12731 v 3333 özerinde taramayı başlat.
              İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
              VU+ SOLO 2
              Popcorn Hour A-210
              TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
              UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
              DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
              NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
              DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
              NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

Ankara da 90 lık çanakla atv ve ntv paketini ölçü aletimde daha önce 85-87 db seviyesinde yayın alırken şimdi 61-65 seviyelerinde alıyorum.Yaklaşık 20 db lik bir düşüş olmuş.Kablo kalitesi ve çanak ayarı iyi değilse özellikle merkezi sistemlerde sorun çıkıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X