• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

astra 19

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• astra 19

arkadaşlar merhaba dıseq motorla 120 cm çanakla asta 19 uydusunu izleyemiyorum izmitten 5-7-10-13-16-26 -28-30-36-39-42-53-60-62-75 derecedeki dogu uydularını izleyebiliyorum(batıdaki uyduları yer uygun olmadıgı için izleyemiyorum) fakat 19 astra tp ler sinyali 28'le 32 arasında gidip geliyor motoru iyi ayarlayamamış olabiliryim astrada 12552 v22000 frekansında sinyal buldum başka yok

arkadaşım 42 ile 30batıdaki sinyallerde sorun yoksa demekki motoru iyi ayarlamışsındır.
    astra için lnb de ince ayarlar yaparak dene yinede olmassa başka bir lnb ile dene yinede sorun olursa demekki senin orası için çanak ufak gelmişkay:
    saygılar...
    BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

İzmitte sinyal nasıl çeker bilmem ama astra çoğu yerde düşük gelir ufak çanakla sen o uyduda en güçlü genel tplere göre ayarla bak bir daha mesela bunlar en güçlülerdir..
      11739 27500
      11817 27500
      11895 27500 vs gibiler
      Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
      http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
      www.nextyazilim.com

Yorum yap

120 canakla zor arkadaşım aynı sorun benim başımda

Yorum yap

zordan ziyada bulunduğu yere bağlı ustad ben izmirden ondaki çanakla 360kanal alıyorum astradan mesela ...
          saygılar...
          BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

90 cm ofset canak 150 kanal cekiyor next 5000 ile manisa dan.

Yorum yap

manisalı arkadaşım 1,5 mt çanakla alaiıldıgım yayın sayısı 185 civarı 2 mt canaklada 380 civarı yayın alıyorum astradan sen 90 lık la nasıl bu kadar yayın alıyorsun anlamadım

Yorum yap

evet 90 cm ofset canak 150 yayın alıyorum.zaten bu canaga disecq motor bağlı bende baştan almaz zannettim cünkü öbür sabit canagım 150 cm ondanda 242 civarı kanal seyrediyorum ilk bagladığımda bende şaşırdım.ama şu anda evde rahatca seyrediyorum.

Yorum yap

peki siz hangi ilde oturuyorsunuz.normalde 1,5 luk canakla rahatca 250 ye yakın kanal seyretmeniz lazım. benim enson bulduğum uğraştığım 295 civarı kanal cıkıyordu 1,5 m ile.90 lık la rahatca 150 kanal alabiliyorum

Yorum yap

bende manisadayım ama söylediklerin bana biraz abartı geldi neden elimde 1,5 ve 2,0 mt çanakla alamamaktan dolayı olsa gerek

Yorum yap

abartı değil.kullandığım 1,5 luk anten bilsat lnb stantad gold master 0,5 db. 90 cm ofset olan dünya ordaki lnb de aynı standart 0,5 db.hepsindende çok iyi sonuç alıyorum. kullandığınız lnb yi bi kontrol edin. veya odaklama ayarında bir sapma varmı ona bir bakın . aynı ilde oturuyoruz.yaklaşık aynı görmemiz lazım kanalları.bizim burdaki diğer arkadaşlarda aynı sonuçlar var.hatta lnb sünnetli 1,5 luk ile 316- 320 kanal yaklayan arkaşlar var.

Yorum yap

arkadaşlar izmir için 150 offset yetiyormuş.fakat izmir den iç ege ye dogru gidildikçe anten çapı 4 metreyi buluyor.ankara hudutlarında yine 150cm e duşuyor birde antalyanın dogusu ve mersin hatay civarı 150cm ile alındıgı haberi alınıyor.şimdilik bu uydu bu bolgelerden izleniyor...
                        İYİYE DEĞİL,EN İYİYE SAHİP OLMAK İÇİN!

Yorum yap

arkadaşlar bursadan kaçlık çanakla astra 19 uydusunu alabilirim.

Yorum yap

1.50 lik bir anten ile mevkine göre(eğer merkezdeysen)120-140 kanal gelir bu canağının lnb nin kalitesine göre azalıp coğalır...

Yorum yap

150 cm çanak ile 535 yayın alıyorum astra dan..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X