• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yasadışı Digiturk Paylaşanların Dikkatine...

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Yakalanan adamın hayatı bitmişti...Arkadaşlar öyle boş konu değil yeni yasalar çok ağırlaştı...Ödetirler adama hayatı ile...Parayı ödeyemez zaten....

Yorum yap

Sizlerden ricam birsey yazarken lutfen kendiniz de inanin .Burada kart paylasim yada sifre ile bilgileri hepimiz kullanirken ses cikarmayip ucuz kahramanlik yapmayalim. Tabi ki yerli kanallar ile ilgili konularda yasaklara uymamiz gerekiyor. Fakat adalet mulkun temeli ,yada hepimizin yaptigi gibi sifreli kanallari izlemek ile ilgili konularda fazla yuksekten atmayalim.Bu konuda hepimizin gocunacak yarasi var.

Yorum yap

arkadaşlar bana söylermisiniz bu yakalanan arkadaş kaç yıl ceza yiyecek t.c.k da bu suça uygun bir ceza varmı.?
        Bilişim suçuna girer,4yıl ve 150 milyardan başlıyor.

Yorum yap

Tekrar ediyorum:benim digiturtk uyelik kartim var.Ama lutfen yazdiklarimiza dikkat edelim.
          hirsizlik iyi sey degildir,yada anarsistlik ile es degerdir yada sucluyu ovmek suctur , yada vatana ihanet ile es degerdir gibi buyuk laflar etmeden yerli yayinlari sifrelemenin dogru olmadigini belirtelim.

Yorum yap

aslında insanları buna itmemeleri lazım nasılsa yayını var biraz ucuzlatıp herkezin seyretmesi sağlansa bu tip yollara başvurmak azalır amaç suşluyu cezalandırmak değil suçun işlenmesini engellemek olmallı

Yorum yap

Gunnart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Tekrar ediyorum:benim digiturtk uyelik kartim var.Ama lutfen yazdiklarimiza dikkat edelim.
              hirsizlik iyi sey degildir,yada anarsistlik ile es degerdir yada sucluyu ovmek suctur , yada vatana ihanet ile es degerdir gibi buyuk laflar etmeden yerli yayinlari sifrelemenin dogru olmadigini belirtelim.
              Yerli yayınları şifrelemiyor...Kendisi şirket kurmuş bir paket yayın yapıyor, diğer yayıncıların yayınlamadığı en güzel filmleri, programları vede ihaleye girip aldığı naklen yayın hakkını şifreliyor, isteyen abone olur isteyen olmaz, bunun için kimse suçlanamaz, devlet bu konuda yasa çıkarmış hak tanımış...Bu kadar...
              En büyük aptallık,
              Kendini akıllı sanmaktır...

Yorum yap

çok gerekli mi bilmiyorum ama sana cevap vermek ihtiyacını hissettim.
                1-önceki mesajında belirttiğin gibi yüksekten falan atmıyorum kanunlar cercevesinde konuşuyorum
                2-evet hırsızlık iyi bir şey değildir ve sen hakkın olmayan bi şeyi cardsharing yoluyla haksız olarak izliyorsan bu da hırsızlıktır.
                3-anarşistlik lafını kanuna saygısızlık anlamında card sharing yapıyorum onlar zorluyor diyen arkadaşa örnek vermek için yazdım.yoksa card sharing yapan anarşisttir demedim.
                4-suçu ve suçluyu övmek suçtur bunu ben demiyorum t.c.k söylüyor,bu kelimeyide cardsharing olayını destekliyorum diyen arkadaşa cevap mahiyetinde yazdım
                5-eğer bunlara rağmen ben kanunsuzca sharing yaparım diyen varsa yolu acık olsun yalnız bu forumda bu konuda yazışamaz veya fikir beyan edemez kurallar gereği.

6-yayın şifreleme konusunda ikizbeyin abimiz zaten gerekeni söylemiş ekleme yapmaya gerek yok.
                bilmem anlatabildimmi.allah herkesin işini gücünü rast getirsin....
                :::::::::ATAM İZİNDEYİZ BİZ DE FENERBAHÇELİYİZ:::::::::

Yorum yap

zur:Ben sadece kullanilan kelimeleri sozluk anlamlari ile dusunmustum.Ben card sharing yapmiyorum,benim amacim sadece biraz daha ince kelimeler secilmesi ile ilgili idi.Ynls anlasildiysam ozur dilerim,cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.

Yorum yap

bu hassas bir konu....
                    öncelikle card sharing,yazılım,emu vs ile yayınları illegal izlemek vatana ihanet gibi anlamsız yakıştırma yapmamak gerekir...

şimdi bu platform yerli olduğu için bu kadar hassas oluyoruz..
                    ama maaşallah nerdeyse tüm yabancı paketleri illegal izlemekte bir sakınca görmüyoruz...

fransada multilere,polonyada polsat paketine,italyada veya ingilterede sky vs platformlarına yasal üye olanların suçu ne..

neden yasal abonelik almıyor millet Türkiyede...
                    hah eğer bu platformlar kendi istekleriyle bizlere el altından izlettiriyorsa o zaman yasalara uymaya öncelikle bu platformları davet etmek gerekir...

bu platformdan bu kadar çekinilmesinin sebebi(resmen öcü gösteriliyor heryerde) ağır ceza yaptırımları olmasıdır ve çok sıkı takip edilmesidir.....

onun haricinde hanginiz sanatçıların kasetlerini para vererek alıyor...
                    pc lerimiz limewiredan inen mp3 lerle kaynıyor...
                    hangi programı orjinal lisanslı satın aldık izlediğimiz tüm dvd ler bandrollü mü?? vs vs..

onlarda yasadışı??
                    ama tınlayan yok çünkü sıkı takip yok bu olaydaki gibi...

neyse uzatmayayım...
                    son olarak şunu ekleyeyim yasalara uymak herkesin görevi olmalı...
                    ancak gelir seviyesi bizim gibi düşük toplumlardada bu tip halkın ortak eğlencelerinin fiyatları fahiş olmamalı(illegal yönlere teşvik edebilir)!
                    herkese saygılar...

Yorum yap

g-force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      ....fransada multilere,polonyada polsat paketine,italyada veya ingilterede sky vs platformlarına yasal üye olanların suçu ne..
                      1. Bu saydığınız paketleri satan şirketler ülkemize vergi ödemiyorlar. Ama Digiturk ödüyor. Peki Digiturk'ü paylaştıranlar vergi ödüyor mu ??
                      2. Bu saydığınız paketler ülkemizde satılmıyor ki şirketleri mağdur olsun.
                      3. Bu paketleri bir Polonyalının veya İtalyanın ülkemiz üzerinden bu paylaşımlardan yararlandığını sanmıyorum. Zaten öyle olsa ilgili şirketler sizden önce itiraz ederlerdi bu duruma.
                      4. Emu'da ise durum bambaşka. Emin olun çok gelişmiş dediğiniz, ekonomik olarak bizden çok daha iyi durumda olan ülkelerin vatandaşları bu konuda bizden çok daha meraklı bu işlere. İnanmazsanız Humax'ın sitesine bir bakın ...

Yorum yap

hakanoz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        1. Bu saydığınız paketleri satan şirketler ülkemize vergi ödemiyorlar. Ama Digiturk ödüyor. Peki Digiturk'ü paylaştıranlar vergi ödüyor mu ??
                        2. Bu saydığınız paketler ülkemizde satılmıyor ki şirketleri mağdur olsun.
                        3. Bu paketleri bir Polonyalının veya İtalyanın ülkemiz üzerinden bu paylaşımlardan yararlandığını sanmıyorum. Zaten öyle olsa ilgili şirketler sizden önce itiraz ederlerdi bu duruma.
                        4. Emu'da ise durum bambaşka. Emin olun çok gelişmiş dediğiniz, ekonomik olarak bizden çok daha iyi durumda olan ülkelerin vatandaşları bu konuda bizden çok daha meraklı bu işlere. İnanmazsanız Humax'ın sitesine bir bakın ...
                        of yani öyle bir yazmışsınki kardeş nerdeyse illegale teşvik ediyormuş gibi hissettirdin kendimi...

demek istediğimi anlayamadın sanırım...
                        ben vergiden bahsetmiyorum illegal izlemekte suçtur...
                        yani sadece vergiden dolayı değil bu durum...
                        bunlardan emin değilim ama yasal satılan paketlerde var bu ülkede..

ilgili şirket dediğin fransız veya italyan şirketleri olacak o da burda bize caka satacak değil...
                        anlaşmalı distribütörü varsa o belki bişeyler yapar...
                        neyse herkese saygılar...

Yorum yap

g-force Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          of yani öyle bir yazmışsınki kardeş nerdeyse illegale teşvik ediyormuş gibi hissettirdin kendimi...

demek istediğimi anlayamadın sanırım...
                          ben vergiden bahsetmiyorum illegal izlemekte suçtur...
                          yani sadece vergiden dolayı değil bu durum...
                          bunlardan emin değilim ama yasal satılan paketlerde var bu ülkede..

ilgili şirket dediğin fransız veya italyan şirketleri olacak o da burda bize caka satacak değil...
                          anlaşmalı distribütörü varsa o belki bişeyler yapar...
                          neyse herkese saygılar...
                          Hayır arkadaşım, sizin öyle bir illegaliteyi teşvik etmeyeceğiniz gayet açık. Ben sadece iki olay arasındaki bakış açımı ortaya koymaya çalıştım. Bu konuda uzman değilim, elbette bu işin profesyonelleri daha fazla bilgi verecektir ama bildiğim kadarıyla bir paketin yabancı bir ülkede satılması ancak özel izin ve kurallara tabidir (bkz. Digiturk Euro).

Yorum yap

Bazilari vatana ihanet kelimesinin cok agir bir kelime oldugunu ve olur olmaz yerde kullanildiginda yozlastirilmis gibi algilanma imkani oldugunu farketmeli ve daha hassas davranilmasi gerektigini dusunmeli.Ben 53 yildir bu gibi konularda yozlastirmaya gitmemek gerektigini dusunuyorum ve benim gibi dusunenler oldugunu gormek beni sevindirdi.Yinede ozur dilerim(!).

Yorum yap

Bazilari vatana ihanet kelimesinin cok agir bir kelime oldugunu ve olur olmaz yerde kullanildiginda yozlastirilmis gibi algilanma imkani oldugunu farketmeli ve daha hassas davranilmasi gerektigini dusunmeli.Ben 53 yildir bu gibi konularda yozlastirmaya gitmemek gerektigini dusunuyorum ve benim gibi dusunenler oldugunu gormek beni sevindirdi.Yinede ozur dilerim(!).
                              Dostum tüm yazdıklarını dikkatlice okudum.

Alnından öpeirm seni helal olsun çok güzel yazmışsın

42/13/16/19/30/7-5//39
                              YAŞASIN PAYLAŞIM ÖZGÜRLÜĞÜ
                              Pli Helenite Final +Gbox 2.1b
                              Rakel DİNK Nickli Üyeden Alıntı
                              Nefretle, hakaretle, kanı kandan üstün tutmakla, büyük gelecek olmaz. Yükseliş, karşındakini kendin gibi sayarak olur

Yorum yap

mesajınızdan yaşça benden büyük olduğunuz anlaşılıyor...
                                öncelikle saygılarımı sunarım..
                                cümlelerinize aynen katılıyorum altına imzamı atıyorum vatana ihanet çok ağır bir kelime...
                                digiturk bir devlet kurumu veya TSK değil oldukça hatırı sayılır bir grubun sadece onlarca şirketinden biri...

vatanla milletle alakası yok zaten,aldığı paracıklara bakar işi bu..
                                hakkının yenildiğini savunduğu yerlerdede yasal hakkını arar devletten...
                                illegal yayından dolayı zarar etmiş etmemiş beni ilgilendirmez...
                                ancak illegal paylaşımıda savunacak değilim bu ülkede yargı var anayasa var gereken neyse yapılır zaten...
                                son olarak özür dilemenizi gerektirecek birşey göremedim...
                                medeni bir insan gibi forum kurallarınada aykırı olmayan fikrinizi belirtmişsiniz o kadar...
                                kimse kimsenin fikrine katılmak zorunda değil ama saygılı olmak zorundadır insanlık bunu gerektirir..
                                tekrar saygılar sunarım..
                                herkese cümleten iyi geceler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X