• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yardım lutfen

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yardım lutfen

arkadaslar next 2000 x cı plusa usb to com porttan yazılım atamıyorum bılgısayar usb comport donusturucuyu com port 3 olarak goruyor onu nasıl 1 yada 2 yapabılırım yardımcı olursanız sevınırım bıde next 2000 fmb yazılımını nasıl ınf ye donusturebvılırım acaba

her usb comport dönüştürücü yazılım atmıyor sorun çıkıyor arkadaşım ben pmca comport kullanıyorum sorunsuz yazılım yükleyebilirsin bütün cihazlara...
    MACH1 HOCAM SAĞOLSUN

Yorum yap

ok tesekurler pekı fmb yazılımını nasıl ınf ye donusum yapabılırım acaba hayırlı calısmalar

Yorum yap

1. Bilgisayarım(my computer) e sağ tıkla,

2. Yönet(manage) i seç.

3. Aygıt Yöneticisi(device monitor)de "ports(COM&LPT)” yanındaki + tıklanır.

4. Bağlantı yapılacak port görününce sağtıklayıp “özellikler(properties)”i seç.

5. Açılan pencerede port ayarları(port settings) tab'ında “gelişmiş(advanced)”i seç.

6. Açılan pencerenin sol altından com port ayarını “com1” yada “com2” yap.

usb çeviriciye rs232 kablonuzu takın.

1- Bilgisayarınız ile receiver'i usb ve RS232 kablosu vasıtası ile bağlantıyı sağlayınız.

2- Receiver kapalı durumda iken,”yükleme.exe” programını çalıştırınız.

3- Bu exe programı üzerindeki “Port Ayarı” tuşuna basınız çıkacak olan menüden; “hız” bölümünde: “115.2K” değerini seçiniz

4- “Port” bölümünde:Bilgisayarınızda usb çevirici ve RS232 portu hangi porta takılı ise,o portu seçiniz(COM1 VEYA COM2)

5- Seçimi yaptıktan sonra “port ayarı” tuşuna bir kere basarak port ayarı menüsünü kapatınız.

6- “yükleme.exe” programındaki “Bul” tuşuna basarak yüklemek istediğiniz dosyayı seçiniz, “dosya adı” bölümünde seçmiş olduğunuz dosyanın adını göreceksiniz.

7- “yükleme” tuşuna basınız ve “yükleme” tuşuna bastıktan sonra receiver'in fişini takınız.

8- Receiver’in ön panelinde gerisayım çıkacaktır.(DN 45 ten başlayıp geri gider);ilk gerisayımdan sonra 2. bir gerisayım başlar (AP10 dan geri sayar)

9- Yükleme işlemi bittiği zaman yükleme yapılan cihazın ön panelinde “END” yazısı görülene kadar beklenir.

10- “End” yazısı görüldüğünde yazılım yüklemesi başarıyla tamamlanmıştır

Yorum yap

usb to rs32 com ayarları budur arkadaslar paylasayım dedım

banada yardımcı olursanız sevınırım fmb yazılımını ınf ye nasıl cevırebılırım thank you

Yorum yap

sulo_kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            usb to rs32 com ayarları budur arkadaslar paylasayım dedım

banada yardımcı olursanız sevınırım fmb yazılımını ınf ye nasıl cevırebılırım thank you
            olmaz arkadaşım cihazı yakarsın
            AYBERK ELEKTRONİK

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X