• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Covid 19 (Corona) Tecrubelerim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Covid 19 (Corona) Tecrubelerim

Herkese selamlar,yaklaşık 20 gün önce hanımda hafiften bir üşütme,yemeklerden tat alamama gibi semptomlar başladı.
    Tabi biz bunun covid19 olduğunu farkedemedik veya bunun olacağını kendimize konduramadık yada işimize gelmedi tam bilemiyorum.
    Zaten hep korkum dışarıdan bir hastalık eve getirip,ailemme,kızlarıma ve torunlarıma bu hastalığı bulaştırmaktı.
    Böyle bir vicdan azabı duymaktan hep korkarım.
    İşimiz gereği (Uydu Sistemleri) bir çok insanlar sohbet edip evlerine gidiyoruz.

Sonra aynı günlerde büyük kızımda hastalandı,ama kızımda yüksek ateş vardı ve hastaneye gittiler corana tesi oldular.
    Kızım ve damadımda test sonuşçalar pozitif çıktı.
    Aynı zamanda bizde eşimle ve dünürlerle test olduk.
    Eşimde,karı koca dünürlerde test sonuçları pozitif benim test sonucum negatif çıktı.
    Bizim o gün hastaneye gitip test olduğumuz gün ben daha önce mart aylarında ailecek coranaya yakalanan bir abiyi aradım ve görüşlerini bilmek istedim.
    O abinin ilk dsorduğu şey benim kan grubumdu.
    Kan grubum B+ Pozitif
    O abi bana korkma sana birşey olmaz dedi.
    Dediği gibi oldu,ben hariç herkesin test sonuçları pozitif çıktı.
    Herneyse sonra biz eşimle karantinaya girdik,ama ben düşünülen karantina şartlarının zıttını uyguladım.
    Başta dediğim gibi bu hastalığı dışarından alıp aileme bulaştırma korkusu yaşarken böyle bir durum olunca bende karantina sürecinde eşimle arama hiç mesafe koymadım.
    Zaten evde 2 kişi yaşıyoruz,eşimi ötekileştirmedim,eşimi hastalığından dolayı tek başına bırakmadım.
    Bırakmadım derken hani ayrı odalarda onu yanlız bırakmadım.
    Tam aksine birlikte yedik-içtik,birlikte uyuduk,çay yaptı çay içtik,kahve yaptı kahve içtik.
    Yemekleri birlikte yedik.
    En azından moral açısından onu yanlız hissettirmemek için böyle davrandım.
    Bende hastalanırsam diye korkmadım.

Diyeceğim 15 Gün karantina sürecinde norma ev halimizi yaşadık.
    15 gün sonra tkrar test olduğumuzda eşin ve benim test sonuçlarımız negatif çıktı.
    Artık bu beni şansım mı yoksa şerbetlimiyim bilemedim

Acaba bu hastalık Kan grubu B+ lara bulaşmıyormu?
    Gerçi bu konuda hiçkimsenin net bir bilgisi yok.
    Selamlar..

Çok geçmiş olsun.
    Kan gruplarıyla ilgili bazı bilgiler var ama ne kadar doğru bilinmez. Bulaşmadan çok etkisiyle ilgili sanırım.
    Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
    DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı
      Çok geçmiş olsun.
      Kan gruplarıyla ilgili bazı bilgiler var ama ne kadar doğru bilinmez. Bulaşmadan çok etkisiyle ilgili sanırım.
      Çok teşekkür ederim.

Yine aynı zamanlarda amcamın çocuğunun eşide pozitif çıktı ama kendisi negatif çıktı.
      Onunda kan grubu B+

Yorum yap

Geçmiş olsun B+ olup yakalanan arkadaşlar var çevremde bende B+ um ama henüz yakalanmadık allaha şükür..

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=79709
        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
        http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Malesef bende 2 gündür garantinadayım.Hafif üşüme ile çıktı onun haricinde hiç bir belirtim olmadı.Bir arkadaşım pozitif çıkmış, bende onun yanına gitmiştim oradan şüphelenip test yaptırdım sonuç pozitif. Kısmetse 10 gün garantinada kalacağız bakalım hayırlısı Allahtan.

Not:Maskemizde vardı ama su ve kahve içerken sanırım maskeyi elimizle oynadık. Bulaş yolunun böyle olduğunu düşünüyoruz.
          BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Acil şifalar çok geçmiş olsun
            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
            www.nextyazilim.com

Yorum yap

Geçmiş olsun.
              Mega 180 cm hareketli parabol anten, Sharp beyaz LNB. (30 batı - 105 doğu)
              DM 900 UHD 4K-Open ATV 6.4, DM 7080 HD, DM 8000 HD PVR

Yorum yap

crazyturk Nickli Üyeden Alıntı
                Malesef bende 2 gündür garantinadayım.Hafif üşüme ile çıktı onun haricinde hiç bir belirtim olmadı.Bir arkadaşım pozitif çıkmış, bende onun yanına gitmiştim oradan şüphelenip test yaptırdım sonuç pozitif. Kısmetse 10 gün garantinada kalacağız bakalım hayırlısı Allahtan.

Not:Maskemizde vardı ama su ve kahve içerken sanırım maskeyi elimizle oynadık. Bulaş yolunun böyle olduğunu düşünüyoruz.
                Çok geçmiş olsun
                Arkadaşından olmasa başkasından olacak,bunda kimsenin suçu yok.
                Önemli olan farkına varıp başkalarına bulaştırmadan kendimizi izole etmek.

Yorum yap

Ben Ablam ve Annem 24 Ekim'de yakalanmıştır karantina süreci bitti. Kendimizi iyi hissediyoruz. Test yaptirmadik tekrar şimdi durup dururken riskli ortama gidip niye tekrar bulaşma ihtimalini doguralim . Gerek yok. Annem yatarak geçirdi evde biz ayakta geçirdik.
                  Tat alamama boğazında iki el sarılmış hissi bizdede vardı. Kimse bu hastalığı lütfen hafife almasın. Bana bir şey olmaz diyenler bulaştırır ölüme sebep verdiklerinin farkında değiller belki ama bunun hesabı var hatırlatayım.
                  Modüllü üyelik özgürlüktür

Yorum yap

Geçmiş olsun..

Depo

Next Yazılımları için
                    www.nextyazilim.com

Yorum yap

Sizede geçmiş olsun.
                      BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

uydu3405 Nickli Üyeden Alıntı
                        Ben Ablam ve Annem 24 Ekim'de yakalanmıştır karantina süreci bitti. Kendimizi iyi hissediyoruz. Test yaptirmadik tekrar şimdi durup dururken riskli ortama gidip niye tekrar bulaşma ihtimalini doguralim . Gerek yok. Annem yatarak geçirdi evde biz ayakta geçirdik.
                        Tat alamama boğazında iki el sarılmış hissi bizdede vardı. Kimse bu hastalığı lütfen hafife almasın. Bana bir şey olmaz diyenler bulaştırır ölüme sebep verdiklerinin farkında değiller belki ama bunun hesabı var hatırlatayım.
                        Sizede geçmiş olsun kardeşim.
                        Allah daha büyük acılar göstermesin,zor bu hastalık.
                        Kronik hastalığı olan ve bunu bilmeyen çoğu insanımız farkında olmadan bu hastalığa yakalanıp vefat etti.

Eşimin hastalandığı süreçte teyzemin büyük kızının ailesinin hepsinin test sonuçları pozitif çıkarken damadının negatif çıktı.
                        Amam malesef 2 gün sonra hastalanıp yoğun bakıma aldılar ve vefat etti.

İhmalkarlığa mı üzüleyip,kısmet mi diyeyim yoksa pisi pisine mi öldü..
                        hayat zor.

Yorum yap

@crazyturk,telase gecmis olsun..

Yorum yap

Bu illet hastalığa yakalanan bütün arkadaşlarımıza çok çok geçmiş olsun.
                            Acil şifalar diliyorum.

Saygılar
                            Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
                            Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X