• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Minix HD USB Belleğe Kanal Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri(Resimli Anlatım)

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Minix HD USB Belleğe Kanal Yedek Alma ve Geri Yükleme İşlemleri(Resimli Anlatım)

Kanal Yedek Alma İşlemi

Öncelikle cihazınızda bu işlemleri yapabilmeniz için BURADAKİ yazılımın yüklü olması gerekmektedir.

Yazılımı yükledikten sonra yazılım bilgilerini

Menü - Gereçler - Sistem Bilgisi kısmından kontrol ediniz alttaki resimdeki gibi görünmesi gerekmektedir.

Daha sonra cihazınızda gerekli kanal arama işlemlerini ve düzenleme işlemlerini yaparak USB belleğe kanal listenizi alabilir ve sonra ki yazılımlarda kullanmak üzere yedeğinizi saklayabilirsiniz.

Kanallarınızın yedeğini almak için ;

Önce FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB belleği cihazınıza takınız.

Daha sonra Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Yedekle kısmına giriş yapınız.

Karşınıza çıkan Kanalları yedekle sorusuna Evet diyerek işleme devam ediniz.

Kanal listeniz USB belleğe UDB uzantılı dosya olarak kaydedilecektir.

Bu şekilde kanal listemizi USB belleğimize yüklemiş olduk.

Kanal Yedeklerini Geri Yükleme

Yukarıda ki anlatımda almış olduğumuz kanal listesini USB belleğimizin içine gönderiyoruz ve cihaza takıyoruz.

Menü - Kanal Düzenleme - Kanalları Geri Yükle kısmına geliyoruz.

Burada karşımıza gelen Kanalları Geri Yükle seçeneğine Evet diyerek devam ediyoruz.

Cihaz kanalları kaydedecek ve kapanıp açıldıktan son yüklediğimiz kanal listemiz
    aktif hale gelecektir..

Kolay gelsin.
    Eklenen Dosyalar
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Hocam bir kanal edit programı yok mu acaba?

Yorum yap

Hocam yeni yüklenilen güncellemeden sonra kanallarımızı geri yükleme işlemini yapmak sağlıklımıdır acaba?Mesela 07/04/2012 güncellemesini yaptıktan sonra cihaz fabrika ayarlarına donuyor gibi bişi butun kanal sıralamam sininiyor acaba bu uygulama ile nekadar başarılı olurum.Saygılar

Yorum yap

Arkadaşlar, eski yazılımda yaptığımız kanal yedekleme yöntemi bu yazılımda da aynen geçerli. Bizzat kendim denedim.

Hatta eski yazılımla aldığım yedeğimi şimdiki yazılım üzerine attım.

Sadece dikkat edilmesi gereken nokta; user db modunda güncellemek. Bu şekilde diğer ayarlarınız (server bilgileri gibi) silinmeden, sadece kanal listesi yüklemiş oluyorsunuz.

Eski yöntemi tavsiye etmemin sebebine gelince, .abs dosyasını Ariva_3606_Editor de açıp değişiklik yapabilmemizdir. Burdaki dikkat etmemiz gereken nokta ise düzenlediğimiz dosyayı tekrar kaydederken user data base modunu seçmek, açarken de yine aynı modda açmaktır.

Yorum yap

bu işlem A next minix hd den B next minix hd ye atabilirmiyiz tşk

Yorum yap

şenol şenol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            bu işlem A next minix hd den B next minix hd ye atabilirmiyiz tşk
            Evet,atabilirsiniz.
            www.next.com.tr

Yorum yap

Minix HD Black +Plus uydudan son yazılımı yükledim ama kanal listesini yedekle kısmını bulamadım

Yorum yap

yok herhalde böyle bir olay 2 haftadır cevap gelmediğine göre

Yorum yap

eaglepaw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  yok herhalde böyle bir olay 2 haftadır cevap gelmediğine göre
                  flaş belleğinini cihazın usb sine taktığınız zaman kanal düzenleme menüsünün en altında gözüküyor beleği takmadan o satırlar aktif değil
                  BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
                  ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

malesef takılı olmasına rağmen o bahsedilen menü çıkmıyor

flash diskin kapasitesini vs herşeyi gösteriyor tanıyor yani ama kanal yedekleme kısmı çıkmıyor Minix HD Black +Plus cihazda son yazılım güncelledim uydudan herşey ok ama çıkmıyor

Yorum yap

TKGS kapalı mı ?
                      www.next.com.tr

Yorum yap

evet kapalı

Yorum yap

1. Mesajda yapmış olduğum anlatım Tüm ALIChip serilerin kullanımına geçerli sadece TKGS özelliği olan modellerde kullanım farklılığı vardır..
                          TKGS özellikli ve ALIChipsetli Minix HD modellerinde TKGS özelliği bir çok bölümü kısıtladığı için kanal yedekleme ve yedeği geri yüklemede sorunlara yok açacağı için engellenmiş olabilir, USB ile güncelleme bölümünde güncelleme modu dump şeklinde yedek alma menüsü var ise o şekilde cihazın komple yedeğini alıp abs uzantılı dosya olarak USB belleğe alabilir, aldığınız yedeği userdb şeklinde tekrar cihazınıza yükleyebilirsiniz.. Bu yazdıklarım ALIChipsetli serilerde böyledir ama dediğim TKGS olan modellerde bazı kısıtlamalar olduğu için bu işlemler yapılamıyor olabilir,elimin altında şu an TKGS li bir model yok,elime geçtiğinde tekrar kontrol ederim..
                          www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                          X